Bardzo długo nie uskutecznialiśmy nocowania pod namiotem. Stwierdziliśmy, że trzeba to zmienić i nadrobić, a że jest lato – tym bardziej taki plan na wycieczkę zakiełkował w naszych głowach. Ruszyliśmy! Kierunek Kaszuby, a dokładnie w wyznaczone miejsce do kempingowania, nocowania pod namiotem, rozpalania ogniska itd. – Młynki koło Wejherowa. Na mapce poniżej zaznaczamy, gdzie odnajdziecie tą wspaniałą miejscówkę na bycie z dala od cywilizacji.

WAKACJE POD NAMIOTEM / JEDNODNIOWA WYCIECZKA POD NAMIOT NA KASZUBY

Młynki to leśny kompleks znajdujący się przy źródliskach i rzeczce Cedron. Część przeznaczona na biwakowanie jest trawiasta, znajdują się też tutaj dzikie jabłonie, zarośla. Jest kilka miejsc wyznaczonych do rozpalania ogniska, są zadaszone wiaty, ławki. Miejsce jest bardzo urokliwe. Popatrzcie na zdjęcia:

Młynki koło Wejherowa

Młynki koło Wejherowa, namiot

CO ZABRALIŚMY ZE SOBĄ NA WYCIECZKĘ?

Ekwipunek był spory! Podstawa to namiot – nocowanie pod namiotem było przecież celem naszej wakacyjnej wycieczki. Wybór padł na 3 osobowy namiot firmy Rockland / model: Rockland Trail 3

CAŁY ZESTAW SPAKOWANY JEST DO TAK MAŁEGO I PODRĘCZNEGO WORECZKA

Namiot Rockland Trail 3

Ponadto zabraliśmy ze sobą / wakacje pod namiotem:

biwakowe wyposażenie w postaci talerzyków, sztućców, kubeczków, czajnika, termosu
dwie karimaty
dwa śpiwory
dwie mniejsze poduszki
biwakowe dwa krzesła
lampkę na baterie
koc
jedzenie i wodę
podstawowe środki do higieny
worek na śmieci
podpałkę, zapalniczkę na ognisko
aparat fotograficzny

O NAMIOCIE ROCKLAND TRAIL 3

Namiot Rockland Trail 3 jest idealny dla dwóch, a nawet 3 osób. Jego niewątpliwą zaletą jest przede wszystkim to, iż jest bardzo lekki i niewielki – waży tylko 2,4 kg i pakuje się go do niewielkiego worka.

Worek zawiera:

tropik

sypialnię

woreczek ze stelażem

woreczek ze śledziami 

Dzięki temu łatwo się z takim namiotem przemieszczać w terenie np. w górach.

Bardzo spodobała nam się strona wizualna namiotu – łagodny kolor zielony idealnie wkomponowuje się w przyrodnicze otoczenie.

Namiot Rockland Trail 3

ROZKŁADANIE I SKŁADANIE NAMIOTU ROCKLAND TRAIL 3 + ZALETY PRODUKTU / WAKACJE POD NAMIOTEM

Przed rozłożeniem namiotu należy wybrać odpowiednie miejsce – najlepiej, aby podłoże było równe. My zdecydowaliśmy się rozłożyć namiot tuż przy źródlisku w otulinie większego drzewa, aby osłonić się przed słońcem.

Rozkładanie namiotu Rockland Trail 3 jest bardzo intuicyjne, łatwe, a przede wszystkim szybkie.

Najpierw należy rozłożyć tzw. sypialnię, która składa się z wodoodpornej podłogi oraz konstrukcji siatkowej umożliwiającej dobrą wentylację i chroniącej przed owadami. Wszystko mocuje się przy użyciu śledzi oraz stelaża – tworzą go dwa składane pałąki w kolorach: srebrnym i czerwonym. Tak zamocowany stelaż tworzy półobręcze.

ROZKŁADANIE WODOODPORNEJ PODŁOGI I SYPIALNI

Wakacje pod namiotem, rozkładanie namiotu

Namiot Rockland Trail 3 rozkładanie namiotu

Namiot Rockland Trail 3

Następnie na sypialnię należy rozłożyć tropik, który został zrobiony z poliestru wzmocnionego technologią Ripstop. Przyczepienie tropiku do sypialni odbywa się przy pomocy wewnętrznych sznurków, klamer przy podłodze i śledzi.

NAKŁADAMY TROPIK NA SYPIALNIĘ

Namiot Rockland Trail 3, wakacje pod namiotem

Namiot Rockland Trail 3, Młynki koło Wejherowa

Namiot Rockland Trail 3

Namiot Rockland Trail 3, wakacje pod namiotem

Co ważne – nocować można również tylko pod rozłożoną sypialnią – nie zawsze trzeba nakładać na sypialnię tropik. Taka opcja jest bardzo korzystna w upalne wieczory.

Natomiast kiedy mamy rozłożony namiot całościowo – czyli wraz z tropikiem, tworzy się również niewielka przestrzeń nazywana przedsionkiem – fajne miejsce na gotowanie, kiedy panuje gorsza pogoda lub jest wietrznie.

Namiot Rockland Trail 3

Otwór chroniony materiałem znajdujący się przy klapie wejściowej umożliwia odpowiednią wentylację. Dzięki temu będąc w namiocie podczas deszczu nadal ma się świeże powietrze, a woda nie dociera do wewnątrz.

Składanie namiotu Rockland Trail 3 jest również proste i szybkie. Sprawnie ponownie wszystko wchodzi do woreczka – nie pozostaje nic innego jak tylko ruszyć w dalszą drogę.

A tak spędzaliśmy czas w Młynkach koło Wejherowa:

Młynki koło Wejherowa, ognisko

Młynki koło Wejherowa, ognisko

Tutaj więcej przeczytacie o namiocie: Rockland Trail 3

MAPA Z ZAZNACZONYM MIEJSCEM DO BIWAKOWANIA / WAKACJE POD NAMIOTEM

W Młynkach koło Wejherowa spędziliśmy super dzień na łonie natury. Spacerowaliśmy, rozpaliliśmy ognisko i skonsumowaliśmy pyszności, które ze sobą przywieźliśmy. Była też popołudniowa drzemka w namiocie Rockland Trail 3 oraz czytanie książek. Noc minęła spokojnie, chociaż towarzyszyło nam dziwne uczucie w związku z nocowaniem praktycznie w środku lasu.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Campingshop.

Więcej recenzji znajdziecie tutaj:
Recenzje

 

Zapraszamy Was również na Instagram oraz fanpage na Facebooku.

 

Do zobaczenia gdzieś w drodze!