Niedaleko miasteczka Mellieħa, w którym znajdował się nasz hotel na Malcie – Malta północno – zachodnia – znajduje się Popeye Village – kolorowa atrakcja turystyczna będąca niesamowitym parkiem rozrywki na Malcie w sam raz dla dzieci i całych rodzin.

POPEYE VILLAGE – HISTORIA POWSTANIA

Popeye Village jest pozostałością w nienaruszonym staniem po planie filmowym musicalu „Popeye”. Główną rolę w tym przedsięwzięciu zagrał niezapomniany Robin Williams.
Scenografia powstała pod koniec lat 70. Mimo, iż musical sukcesu nie odniósł wioska zbudowana na jego potrzeby pozostała i cieszy się ogromną popularnością wśród turystów przybywających na Maltę.
Z zaczerpniętych informacji dowiedzieliśmy się, że do stworzenia tego malowniczego miejsca zużyto osiem ton gwoździ i 91 tysięcy litrów farby! Charakterystyczne domki powstały z drewna sprowadzonego z Kanady i Holandii.

O FILMIE „POPEYE”

Film ten był amerykańską komedią musicalową, a wyreżyserował go w 1980 roku Robert Altman. Główne role zagrali: Robin Williams i Shelley Duvall. Film reżyserowany został na podstawie książki i opowiada o losach marynarza Popeyea, który przybywa do miasteczka o nazwie Sweethaven – tym miasteczkiem była zbudowana drewniana wioska na Malcie.

Popeye chce spotkać się z dawno niewidzianym ojcem. W miasteczku główny bohater poznaje dziewczynę o imieniu Olive, w której zakochuje się. Jednak ta ma już narzeczonego Bluta. Pomiędzy Popeyem a Blutem dochodzi do rywalizacji o względy dziewczyny.

POPEYE VILLAGE MALTA

POPEYE VILLAGE DLA RODZIN Z DZIEĆMI

Popeye Village bardzo nam się podobało i polecamy je szczególnie rodzinom z dziećmi. To miejsce jest niesamowitą atrakcją i będąc tutaj uśmiech nie schodził nam z twarzy. Oryginalne filmowe dekoracje, kolorowe domki, bajkowe zakamarki, do których można zajrzeć.

Przeczytajcie: Malta – 10 miejsc, które warto zobaczyć / zwiedzić. Przewodnik internetowy.

  • Urokliwa zatoka Anchor Bay ze szmaragdowym kolorem wody. Dla dorosłych odbywają się krótkie rejs łódkami po zatoce Anchor Bay.
  • Humorystyczne występy personelu przebranego za głównych bohaterów musicalu Popeye na pewno umilą czas zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

ANCHOR BAY MALTA

ANCHOR BAY MALTA

ANCHOR BAY MALTA

To bezdyskusyjnie rodzinny park rozrywki rozrywki na Malcie. Dodatkowo można pogawędzić sobie z samym marynarzem Popeyem i zrobić sobie z nim zdjęcie, czego oczywiście nie mogliśmy sobie odmówić.

Wioska jest otwarta dla turystów przez cały rok i stanowi całościowy kompleks rozrywki dla rodzin. Dzieciaki świetnie się tutaj bawią, frajda jest również dla osób dorosłych. W niektórych domkach, które znajdują się na ternie parku rozrywki znajdziecie akcesoria pochodzące z kultowego filmu o marynarzu Popeye. Znajduje się tutaj również kino, dla dzieci odbywają się kukiełkowe teatrzyki i inne ciekawe pokazy.

Jeżeli zabraknie Wam pomysłu co robić na Malcie z dziećmi to Popeye Village będzie świetnym pomysłem na spędzenie wspaniałego czasu w gronie rodzinnym.

POPEYE VILLAGE MALTA

PUNKT WIDOKOWY NA POPEYE VILLAGE

Widok na całą wioskę z punktu widokowego jest miejscem obowiązkowym, aby zrobić ciekawe zdjęcia. Widać z niego w całej okazałości kolorowe, drewniane domki oraz klimatyczną zatokę Anchor Bay ze szmaragdową wodą. Ta bajkowa kraina prezentuje się z tego miejsca zjawiskowo.

POPEYE VILLAGE MALTA

Wypicie orzeźwiającego kinnie nad zatoką Anchor Bay będzie miłym zakończeniem dnia w Popeye Village. Wstęp na teren wioski jest płatny, ale poza tym żadne inne opłaty nie są pobierane. Podoba Wam się filmowa wioska Popeye Village?

 

Więcej o Malcie znajdziecie tutaj:
Wyspy Maltańskie

 

Zapraszamy Was również na Instagram oraz fanpage na Facebooku

Do zobaczenia gdzieś w drodze!