Aby zobaczyć błękitną lagunę na własne oczy nie trzeba wyjeżdżać na rajskie Malediwy. Wystarczy, że udacie się na Maltę i popłyniecie na pobliską wyspę Comino. Mała wysepka ma 2,8 km2 i ukształtowała się między Maltą, a wyspą Gozo. Jest praktycznie bezludna, gdyż zamieszkuje ją tylko jedna rodzina. Jej głównym walorem jest krystalicznie błękitna woda. Wyspę Comino oblewa przepiękna błękitna laguna. To właśnie lazurowy błękit wody sprowadza tutajmnóstwo turystów. Wyspa Comino jest zdecydowanie warta zobaczenia.

JAK DOSTAĆ SIĘ NA WYSPĘ COMINO?

W miejscowości Ċirkewwa na Malcie znajduje się port, z którego regularnie odpływają łodzie na Comino. Koszt przepłynięcia na wysepkę jest niewielki, gdyż wynosi tylko 5 euro w jedną stronę od osoby dorosłej. Z Comino można także dostać się na pobliskie Gozo.

WYSPA COMINO MALTA

WYSPA COMINO MALTA

KIEDY POPŁYNĄĆ NA WYSPĘ COMINO?

Na pewno nie w szczycie sezonu – tłum ludzi przybywających na wyspę jest tak duży, iż z relaksu w błękitnej lagunie nici. Wyspa przestaje być rajem, kiedy przyjeżdża na nią taki tłum. My na szczęście odwiedziliśmy Maltę w marcu, a więc i na Comino było ludzi jak na lekarstwo. Z kąpieli w lazurowej wodzie nie korzystaliśmy, gdyż mimo sprzyjającej pogody woda była zimna, ale innych śmiałków na morskie kąpiele nie brakowało. Ja podziwiałam widoki i oczywiście robiłam zdjęcia. Okoliczności przyrody były bardzo sprzyjające.

Przeczytajcie: Malta – 10 miejsc, które warto zobaczyć / zwiedzić. Przewodnik internetowy.

WYSPA COMINO MALTA

WYSPA COMINO MALTA

CO ROBIĆ NA WYSPIE COMINO?

Prócz plażowania i morskich kąpieli w lazurowej wodzie nie ma tam już zbyt wielu atrakcji. Na Comino bardzo popularne jest nurkowanie.

Wybraliśmy się na spacer po pobliskich skalistych pagórkach. Z ich wysokości można podziwiać Blue Lagoon w całej okazałości. Po drugiej stronie widać jeszcze mniejszą, również skalistą wysepkę Cominotto. Na Cominotto można przepłynąć z Comino i podziwiać lazur wody z drugiej strony, zarazem ciesząc się jeszcze bardziej kameralnymi warunkami.

W drodze powrotnej na Maltę mieliśmy możliwość oglądania i podziwiania pobliskich zatok i mniejszych zatoczek.

WYSPA COMINO MALTA

To był relaksujący i bardzo słoneczny dzień. Poza sezonem przypływajcie, a na pewno zostaniecie oczarowani lazurowym kolorem wody. Na Comino jest pięknie! Wyspę Comino warto zobaczyć.

 

 

Więcej o Malcie znajdziecie tutaj:
Wyspy Maltańskie

 

Zapraszamy Was również na Instagram oraz fanpage na Facebooku

Do zobaczenia gdzieś w drodze!