Mamy wrażenie, że w ostatnich czasach aplikacje podróżnicze oferują nam swego rodzaju nowy wymiar podróżowania. Ułatwiają dużo więcej spraw niż tylko bukowanie noclegu, znalezienie transportu czy zamówienie jedzenia. W czym pomagają współczesne aplikacje do podróżowania? Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje w jednym miejscu.

APLIKACJE PODRÓŻNICZE – CZY WARTO Z NICH KORZYSTAĆ?

Bez cienia wątpliwości od razu możemy odpowiedzieć: tak, warto. Dlaczego? Aplikacje dla podróżników ułatwiają naprawdę wiele rzeczy związanych zarówno z planowaniem, jak i realizacją tych właśnie planów w trakcie wyjazdu.

Podpowiedzą Wam, co warto zobaczyć w danym mieście, gdzie możecie dobrze zjeść, wykupić ciekawą wycieczkę, a nawet… skorzystać z toalety (aplikacja Flush). Jak widać, te sprytnie zaprojektowane programy odpowiadają niemalże na wszystkie nasze potrzeby.

Aplikacje do podróżowania są już tak różnorodne i tak rozbudowane, że z pewnością każdy podróżnik znajdzie swoją ulubioną.

Zapiszcie sobie ten tekst, bo z pewnością Wam się przyda już na etapie planowania podróży. Koniecznie też dajcie znać w komentarzach, które aplikacje podróżnicze ratują Wam życie w podróży?

APLIKACJE DO PLANOWANIA PODRÓŻY I ZWIEDZANIA

Zgromadziliśmy dla Was kilka aplikacji, które pomogą w ogarnięciu planu podróży, a także opracowaniu szczegółowego planu zwiedzania. Jeśli jesteście zwolennikami obmyślenia wszystkiego od A do Z jeszcze przed wyjazdem – będziecie zachwyceni tymi aplikacjami do podróżowania. 

Przeczytajcie: Tanie podróżowanie, czyli jak małym kosztem zwiedzić Polskę, Europę i cały świat.

VISIT A CITY

To narzędzie przyda się Wam podczas przygotowywania planu zwiedzania miasta, do którego się wybieracie. Znajdziecie w nim rekomendacje najciekawszych atrakcji i oferty przeróżnych ciekawych wycieczek. Ustawicie również kolejność zwiedzania oraz zaplanujecie swoją własną trasę. Co ważne, aplikacja działa również off-line.

Systemy: Android, iOS
Cena: Bezpłatnie
Język polski: Nie

GET YOUR GUIDE

Jeśli zastanawiacie się, jak sprawdzić atrakcje w danym miejscu, odpowiedź przyniesie GetYourGuide. Twórcy tej apki zgromadzili całą masę rozrywek, dostępnych w różnych miastach, ale też na łonie natury.

Znajdziecie tutaj wycieczki łodzią, samolotem, zobaczycie wulkany, wodospady, pójdziecie na degustację wina czy zobaczycie, jak wypiekają najlepsze rogaliki w Paryżu. To aplikacja podróżnicza, która zabierze Was w nieoczywiste miejsca!

Systemy: Android, iOS
Cena: Bezpłatnie
Język polski: Tak

Aplikacje podróżnicze

ROME2RIO

To bardzo przydatna aplikacja mobilna w podróży, a także specjalna wyszukiwarka, która ułatwi Wam, dostanie się z punktu A do punktu B. Niech Was nie zmyli nazwa, aplikacja działa globalnie i znajdziecie w niej wiele miejsc na całym świecie.

Systemy: Android, iOS
Cena: Bezpłatnie
Język polski: Nie

TRIP SCOUT

Dzięki tej aplikacji uda Wam się przejrzeć i porównać oferty hoteli na różnych portalach rezerwacyjnych. Dzięki czemu będziecie mieć szansę zrealizować rezerwację w najlepszej cenie oraz znaleźć miejsca, które nie są dostępne na popularnych platformach rezerwacyjnych.

Systemy: iOS
Cena: Bezpłatnie
Język polski: Nie

WANDERLOG

Jedna z najłatwiejszych w użyciu apek podróżniczych. Pomoże Wam zaprojektować trasę podróży, pokaże czas na dotarcie do poszczególnych punktów oraz dystans między atrakcjami, które chcecie odwiedzić.

Systemy: Android, iOS
Cena: Bezpłatnie
Język polski: Nie

TRIPLT

Triplt jest kolejną aplikacją na telefon, która zagwarantuje Wam idealne rozplanowanie podróży i miejsc, które chcecie odwiedzić. Zorganizujecie dzięki niej wakacje, podróż biznesową czy wyjazd w grupie.

Systemy: Android, iOS
Cena: Bezpłatnie
Język polski: Nie

APLIKACJE PRZYDATNE DO PORUSZANIA SIĘ PO MIEŚCIE, NAWIGACJE, MAPY

Jeśli macie już wstępny zarys wszystkich punktów, które chcecie odhaczyć podczas podróży, przydadzą Wam się również odpowiednie narzędzia nawigacyjne. Z których aplikacji na smartfony wskazujących drogę warto skorzystać? Jaka mapa do planowania podróży sprawdzi się najlepiej? Oto nasze propozycje.

MAPY GOOGLE

Tej aplikacji z pewnością wielu osobom nie musimy przedstawiać. Jest to podstawowe narzędzie od Google, dzięki któremu wyznaczycie trasę z punktu A do punktu B, a nawet dodacie po drodze przystanki, w których chcecie się zatrzymać.

Systemy: Android, iOS
Cena: Bezpłatnie
Język polski: Tak

Aplikacje podróżnicze

BOLT, UBER

Znane i lubiane, a także bardzo wygodne apki do zamawiania transportu, wystarczy zaznaczyć miejsce odbioru oraz punkt docelowy, a kierowca może pojawić się już w kilka minut. W Azji również skorzystacie z tego typu aplikacji, a ich odpowiednikiem będzie np. Grab.

Systemy: Android, iOS
Cena: Bezpłatnie
Język polski: Tak

Jeśli nie znaleźliście wyżej tego, czego szukacie, to zerknijcie również na te aplikacje dla podróżników:

 • Mapa Turystyczna
 • MAPS.ME

APLIKACJE REKOMENDUJĄCE RESTAURACJE I KAWIARNIE

Jeśli wybieramy się w podróż, to zależy nam na pewno na tym, aby jak najwięcej zobaczyć i zwiedzić, ale również dobrze zjeść oraz spróbować kuchni danego regionu. Zależy nam również, by miejsca, w których będziemy się stołować, były sprawdzone i nas nie rozczarowały.

Tutaj z pomocą przychodzą aplikacje na telefon, dzięki którym wybierzemy najlepsze restauracje, kawiarnie czy polecane miejsca z kuchnią regionalną. Takich pomocnych narzędzi jest naprawdę sporo, możecie dzięki nim trafić nawet na restauracje vege, specialty albo znaleźć kawiarnię w pobliżu miejsca, w którym się znajdujecie. Oto co możemy Wam polecić.

TRIPADVISOR

W tej aplikacji do podróżowania otrzymacie wskazówki od milionów turystów na temat hoteli, restauracji czy wycieczek w miejscach, które Was interesują.

Systemy: Android, iOS
Cena: Bezpłatnie
Język polski: Nie

FINEBITE

To narzędzie pokaże Wam ponad 500 najlepszych restauracji na świecie! Zaoferuje również wiele kulinarnych doświadczeń nawet o 50% taniej niż w innych miejscach.

Systemy: Android, iOS
Cena: Bezpłatnie
Język polski: Tak

Ponadto możecie sprawdzić również:

 • European coffee trip
 • Happycow
 • Thefork
 • Pyszne.pl
 • Ubereats

APLIKACJE DO REZERWACJI NOCLEGÓW – HOTELE, HOSTELE, APARTAMENTY

Aplikacje podróżnicze dzielą się głównie na te do planowania, określania tras i tworzenia map oraz na te, dzięki którym zarezerwujemy noclegi. To naprawdę ważne narzędzia, dzięki którym możecie upolować noclegi o wiele taniej, niż na popularnych stronach internetowych z ofertami hoteli. Na jakie aplikacje do szukania noclegów warto zwrócić uwagę? Które z nich sprawdzą się w tanim podróżowaniu?

BOOKING.COM

To narzędzie jest Wam na pewno dobrze znane. A jeśli chcecie zgłębić swoją wiedzę na jego temat, wszystkie niezbędne informacje odnośnie Booking.com znajdziecie też tutaj.

Systemy: Android, iOS
Cena: Bezpłatnie
Język polski: Tak

Przeczytajcie: Booking.com – jak zarezerwować nocleg? Przewodnik po najpopularniejszej platformie noclegowej.

AIRBNB

Airbnb to popularna aplikacja do rezerwacji noclegów zarówno u osób prywatnych, jak i w obiektach hotelowych. Sprawdźcie koniecznie nasz szczegółowy poradnik na temat rezerwacji noclegów na Airbnb.

Systemy: Android, iOS
Cena: Bezpłatnie
Język polski: Tak

Przeczytajcie: Jak działa Airbnb? Rezerwacja noclegu w łatwy sposób.

COUCHSURFING

Doskonała aplikacja dla podróżników, którzy lubią zadbać o jak najniższe koszty swoich wyjazdów. Możecie dzięki niej upolować noclegi w centrach miast, klimatycznych kamienicach czy miejscach dostępnych jedynie dla lokalsów. Dzięki tej apce udostępnicie turystom również swoją kanapę.

Systemy: Android, iOS
Cena: Bezpłatnie
Język polski: Tak

Noclegów możecie poszukać też na:

 • Hostelworld
 • Dorms.com

Aplikacje podróżnicze

APLIKACJE DO KUPOWANIA BILETÓW KOLEJOWYCH, LOTNICZYCH, TRANSPORTU MIEJSKIEGO

W podróży najwygodniej będzie Wam kupować bilety na wszelkie środki transportu właśnie za pomocą aplikacji. Zaoszczędzicie czas i będziecie mieć wszystkie niezbędne dokumenty w jednym miejscu. Jakie aplikacje do kupowania biletów PKP polecamy? Gdzie kupić bilet autobusowy i kolejowy? Niektóre z tych narzędzi przydadzą Wam się także przy polowaniu na tanie loty.

JAKDOJADE

Jakdojade to idealne narzędzie do sprawdzania siatki komunikacyjnej w wielu miastach w Polsce. Jeśli chcecie wiedzieć, jak dojechać z Dworca Centralnego na warszawską Pragę albo z lotniska na krakowski rynek, Jakdojade da Wam odpowiedź.

Systemy: Android, iOS
Cena: Bezpłatnie
Język polski: Tak

SKYSCANNER

Świetne narzędzie, które pokaże Wam, dokąd najtaniej polecieć bez określonego planu. Zarezerwujecie tutaj loty, zamówicie samochód, a nawet nocleg w hotelu.

Systemy: Android, iOS
Cena: Bezpłatnie
Język polski: Tak

12GO

To narzędzie szczególnie przydatne w wycieczkach po Azji, nam bardzo pomogło, gdy podróżowaliśmy po Tajlandii. Z pomocą tej apki kupicie jeden bilet na podróż samolotem, autobusem i promem, wszystko po to, by jak najtaniej i jak najsprawniej dostać się np. z Bangkoku na jedną z rajskich wysp.

Systemy: Może nie działać w najnowszych smartfonach
Cena: Bezpłatna
Język polski: Nie

Jeśli wolicie skorzystać z innych opcji, powinniście sprawdzić również:

 • KAYAK
 • Skycash
 • KOLEO

APLIKACJE DO TŁUMACZENIA JĘZYKÓW OBCYCH

To bardzo przydatne aplikacje podróżnicze, które sprawdzą się każdemu turyście. Nie zawsze posługujemy się na tyle dobrze językiem angielskim, żeby swobodnie się porozumieć albo docieramy w miejsca, w których to mieszkańcy nie mówią po angielsku. Apki te pomogą również z innymi językami, które z nich sprawdzą się najlepiej?

DEEPL

Bardzo dobrze oceniane narzędzie, które przetłumaczy treści na bieżąco z użyciem aparatu, a nawet mowę. Niektórzy twierdzą, że tłumaczy lepiej niż Google.

Systemy: Android, iOS
Cena: Bezpłatnie
Język polski: Tak + 29 innych języków

GOOGLE TRANSLATOR

To chyba najpopularniejszy translator – przetłumaczy tekst, który wpiszecie i z pewnością ułatwi Wam porozumienie się za granicą.

Systemy: Android, iOS
Cena: Bezpłatnie
Język polski: Tak i ponad 100 innych języków

Przydatna może okazać się również aplikacja:

 • Google (funkcja Google Lens do tłumaczeń ze zdjęć, obrazów)

APLIKACJE FINANSOWE – WYMIANA WALUT, ZARZĄDZANIE WYDATKAMI

Jakie aplikacje na telefon najlepiej zajmą się Waszymi finansami? Zgromadziliśmy narzędzia, które pomogą Wam opracować podróżniczy budżet, a także w łatwy i niedrogi sposób wymieniać walutę.

REVOLUT

Aplikacja Revolut wraz z kartą tworzą idealny duet do zagranicznych płatności. Jeśli wybieracie się w podróż, w której odwiedzicie wiele krajów – dzięki tej apce z łatwością wymienicie walutę i płynnie będziecie korzystać z płatności.

Systemy: Android, iOS
Cena: bezpłatnie
Język polski: Tak

Mogą Wam się przydać też poniższe aplikacje podróżnicze:

 • TravelSpend
 • Google Pay
 • Travel Budget
 • XE Currency

APLIKACJE DO EDYCJI ZDJĘĆ

Czym byłyby najlepsze wakacje bez pamiątkowych zdjęć? Dla nas jako pasjonatów fotografii jest to szczególnie ważne. A co Wy możecie zrobić, żeby przywozić z Waszych podróży tylko najpiękniejsze zdjęcia? Na pewno sprawdźcie nasz poradnik na temat fotografii w podróży dla początkujących oraz kilka aplikacji, które Wam polecamy.

LIGHTROOM

Lightroom jest aplikacją z rodziny Adobe. To zaawansowany edytor zdjęć oraz filmów, dzięki któremu z łatwością zmienicie Wasze nudne zdjęcia w podróży w prawdziwe dzieła sztuki!

Systemy: Android, iOS
Cena: Bezpłatnie
Język polski: Tak

Sprawdźcie również:

 • VSCO
 • Snapseed

Pamiętajcie, że chociaż podane narzędzia w większości są bezpłatne, to za niektóre ich funkcje twórcy mogą pobierać opłaty. Aplikacje podróżnicze potrafią nieraz naprawdę pomóc w trakcie wyjazdu, a także w odpowiednim jego zaplanowaniu. Jakie aplikacje do podróżowania najbardziej przypadły Wam do gustu? 

Zdjęcia ze strony pixabay.com.

Więcej poradników znajdziecie tutaj:
Porady

 

Zapraszamy Was również na Instagram oraz fanpage na Facebooku.

 

Do zobaczenia gdzieś w drodze!