Paulo Coelho urodził się w Brazylii – w Rio de Janeiro. Bardzo szybko okrył swoje powołanie do pisarstwa, jednak spotkało się to z niezadowoleniem rodziców, którzy marzyli, aby syn został inżynierem. Paulo buntował się przeciw zamiarom rodziców, a ci buntownicze zachowania interpretowali jako zaburzenia psychiczne. Z tego też powodu Paulo kilka razy był umieszczony w szpitalu psychiatrycznym. Mimo wielu przeciwności losu Coelho nie poddawał się i cały czas angażował się w działalność artystyczną – dziennikarską, poetycką, pisarską.

PAULO COELHO / O AUTORZE

Paulo Coelho rozpoczął studia na kierunków będącym marzeniem jego rodziców, jednak szybko studia porzucił i powrócił na deski teatru. Zaangażował się w ruch hippisowski, który silnie działał w Brazylii w latach 60 i 70. Z czasem zajął się pisaniem tekstów do piosenek, co okazało się sukcesem i przyniosło mi pierwsze, duże zarobione pieniądze. W swoim życiorysie Paulo Coelho ma również epizod więzienny. Za publikację komicznych ulotek na temat brazylijskiego reżimu został skazany.

Opuścił Brazylię i przeniósł się do Londynu, gdzie rozpoczął karierę pisarską, jednak bez większych sukcesów. Kolejnym przystankiem w jego życiu była Francja.

PAULO COELHO KSIĄŻKI

Pierwsza książka Paulo Coelho to „Pielgrzym”, która powstała w 1987 roku. Książka opisywała doświadczenia z wędrówki Paulo Coelho do Santiago de Compostela w Hiszpanii.
Następnie napisał książkę pt.: „Alchemik. Dopiero wydanie kolejnej książki pt. „Brida” dało wielki sukces pisarzowi i wpłynęło na sprzedaż książek „Alchemik” oraz „Pielgrzym”. „Alchemik” w związku z rekordową sprzedażą trafił do Księgi Rekordów Guinessa.

W 1999 roku Paulo Coelho został ogłoszony przez magazyn Lire drugim najlepiej sprzedającym się autorem na świecie. Kariera Coelho sięgnęła wymiaru międzynarodowego.
Sześciokrotnie odwiedził Polskę.

Paulo Coelho cytaty

PAULO COELHO CYTATY

Z książek Paulo Coelho płynie wiele życiowej mądrości. Jest w nich dużo metafor, metafizyki. Autor pisał o życiu, miłości, przyjaźni, przebaczeniu, poszukiwaniu szczęścia. Cytaty z książek Paulo Coelho są ponadczasowe i wciąż aktualne. Każdy z nas znajdzie w nich coś dla siebie: ukojenie, pocieszenie, wsparcie, ale i też liczne drogowskazy.

Oto najpiękniejsze cytaty z książek Paulo Coelho:

„Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.”
Alchemik

„Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.”
Być jak płynąca rzeka

„I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.”
Alchemik

„Bądź niczym bijące źródło, nie zaś jak staw, w którym zawsze stoi ta sama woda.”
Weronika postanawia umrzeć

„Życie potrafi być skąpe: mijają dni, tygodnie, miesiące, lata i nic się nie wydarza. A potem uchylamy jakieś drzwi i nagle przez szczelinę wdziera się istna lawina. W jednej chwili nie mamy nic, a już w następnej aż tyle, że trudno sobie z tym poradzić.”
Jedenaście minut

Przeczytajcie: Cytaty o mamie – idealne na Dzień Matki i nie tylko.

„Tylko jedno może unicestwić marzenie- strach przed porażką.”
Alchemik

„Bywa, że pierwszej miłości nigdy się nie zapomina, ale ona zawsze się kończy.”
Weronika postanawia umrzeć

„Ludzie tęsknią za całkowitą odmianą, a jednocześnie pragną by wszystko pozostało takie jak dawniej.”
Demon i panna Prym

„Co sprawia, że człowiek zaczyna nienawidzić sam siebie? Może tchórzostwo. Albo nieodłączny strach przed popełnianiem błędów, przed robieniem nie tego, czego inni oczekują.”
Weronika postanawia umrzeć

Paulo Coelho cytaty

„Każdy ma prawo marzyć inaczej.”
Alchemik

„Jako nastolatka sądziła, że jeszcze zbyt wcześnie, by wybierać. Jako młoda kobieta była przekonana, że już zbyt późno, by cokolwiek zmienić.”
Weronika postanawia umrzeć

„Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne tracimy radość i sens tego, co przed nami.”
Piąta góra

„Zawsze trzeba podejmować ryzyko. Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie, gdy będziemy gotowi przyjąć niespodzianki, jakie niesie nam los.”
Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam…

Przeczytajcie: Cytaty do zdjęć – mądre, krótkie, na Instagram i Facebook. Zainspirujcie się!

„Najgorszym więzieniem jest przeszłość.”
Walkirie

„Ludzie są wiecznie niezadowoleni. Kiedy mają niewiele, chcą więcej. Jeśli mają dużo, chcą jeszcze więcej. A kiedy już to osiągną, tęsknią za prostym, skromnym życiem, tyle tylko, że nic w tym kierunku nie czynią.”
Zwycięzca jest sam

„Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy.”
Piąta góra

„Statek jest bezpieczniejszy, gdy kotwiczy w porcie, nie po to jednak buduje się statki.”
Pielgrzym

„Zawsze na świecie ktoś na kogoś czeka.”
Alchemik

„Gdy już znajdziesz swoją drogę, nie lękaj się. Miej odwagę popełniać błędy. Rozczarowania, porażki, zwątpienie to narzędzia, którymi posługuje się Bóg, by wskazać nam właściwą drogę.”
Brida

„Mam wybór: mogę być ofiarą losu lub poszukiwaczem przygód wyruszającym po skarb. Wszystko zależy od tego jak będę postrzegała własne życie.”
Jedenaście minut

Paulo Coelho cytaty

Przeczytajcie: Cytaty o górach – wyrusz na szlak, oddaj się wspinaczce i poczuj prawdziwą wolność.

„Pamiętaj, że wielka miłość i wielki sukces wymagają podjęcia wielkiego ryzyka.”
Piąta góra

„Prawdziwi przyjaciele to ci, którzy są przy tobie, gdy dobrze ci się wiedzie. Dopingują cię, cieszą się z twoich zwycięstw. Fałszywi przyjaciele to ci, którzy pojawiają się tylko w trudnych chwilach, ze smutną miną, niby solidarni, podczas gdy tak naprawdę twoje cierpienie jest pociechą w ich nędznym życiu.”
Zahir

„Może istnieć sto sposobów komunikowania się we współczesnym świecie, ale nic nie zastąpi ludzkiego spojrzenia.”
Paulo Coelho, Być jak płynąca rzeka

„Pogoń za marzeniem ma swoją cenę. Być może będziemy musieli zmienić nasze zwyczaje, przejść trudne chwile, przeżyć rozczarowanie. Ale nieważne, jak wysoką cenę przyjdzie nam zapłacić. I tak zawsze będzie niższa od tej, jaką zapłaci człowiek, który nigdy nie zaryzykował. Spojrzy kiedyś wstecz i zrozumie, że zmarnował życie.”
Zdrada

„Bądź niczym bijące źródło, nie zaś jak staw, w którym zawsze stoi ta sama woda.”
Weronika postanawia umrzeć

„I wreszcie trzecim symptomem śmierci naszych marzeń jest spokój: życie staje się niedzielnym popołudniem, nie żąda od nas niczego szczególnego, a i my nie mamy ochoty wiele z siebie dawać. Wtedy sądzimy, że dojrzeliśmy, że odsuwamy od siebie dziecięce fantazje i że osiągnęliśmy spełnienie w życiu osobistym oraz zawodowym. Jesteśmy zaskoczeni, gdy osoba w naszym wieku mówi, że wciąż lubi to czy tamto. Ale naprawdę, w głębi ducha, wiemy, co się stało: wyrzekliśmy się naszych marzeń i walki o nie..”
Pielgrzym

„Miłość porusza niebo, gwiazdy, ludzkie serca, kwiaty, owady. Zmusza nas, byśmy szli po kruchym lodzie. Miłość budzi radość i strach, lecz to ona nadaje wszystkiemu sens.”
Zahir

„Rośniemy, zmieniamy się, zmagamy z naszymi słabościami i próbujemy się poprawić, nie zawsze wybieramy najlepsze rozwiązania, a mimo to idziemy naprzód.”
Zahir

„Aby dojść do celu, musisz podążać za wskazówkami. Każdemu z nas Bóg wyznaczył Drogę. Wystarczy tylko czytać znaki.”
Alchemik

„Marzenia są pokarmem dla duszy, tak jak jedzenie jest strawą dla ciała, Pokarmem dla marzeń jest radość odkrywania nowych dróg.”
Pamiętnik Maga

„Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej.”
Walkirie

Cytaty z książek Paulo Coelho są idealne jako dedykacja do prezentu, kartki okolicznościowej. Tematy, które autor porusza w swojej twórczości dotykają każdego z nas w codziennym życiu.

Zdjęcia ze strony pixabay.com.

 

Więcej znajdziecie tutaj:
Inspiracje

 

Zapraszamy Was również na Instagram oraz fanpage na Facebooku.

 

Do zobaczenia gdzieś w drodze!