Atrakcje Londynu – stolicy Anglii – jedni ją kochają, inni nienawidzą. My zdecydowanie jesteśmy w tej pierwszej grupie. W Londynie byliśmy już dwa razy, ale uważamy, że jeszcze odwiedzimy to hipnotyzujące miasto. Poniżej przedstawiamy Wam atrakcje Londynu, które naszym zdaniem warto zwiedzić. A jest w tym mieście co oglądać.

ATRAKCJE LONDYNU

Londyn to miasto z mnóstwem ciekawych atrakcji. Aby dokładnie poznać stolicę Anglii jeden city break na pewno nie wystarczy. Miasto zachwyca architekturą, zabytkami, muzeami, teatrami. Są tutaj luksusowe sklepy, markety w których można posmakować kuchni z wszystkich części świata, klimatyczne puby z historią. Lista miejsc, które warto zobaczyć w Londynie jest bardzo długa.

Kiedy wspominamy nasze wyjazdy do Londynu w pierwszej kolejności w naszej wyobraźni pojawiają się symbole miasta. A więc: Big Ben, czerwone budki telefoniczne czy London Eye. Tych symboli jest więcej. Oto one.

PAŁAC WESTMINSTER I BIG BEN

Będąc w Londynie i nie mieć zdjęcia ze słynnym Big Benem to jakby w ogóle nie być w stolicy Anglii. Słynna wieża zegarowa należy do Pałacu Westminsterskiego. Pałac Westminsterski wraz z Big Benem znajdują się w sercu Londynu nad rzeką Tamizą. W Pałacu Westminsterskim działa brytyjski parlament. W tym miejscu podejmowane są najważniejsze decyzje dotyczące kraju poprzez Izby Gmin i Izby Lordów.

Big Ben natomiast został zbudowany w latach 1843-1859 i należy do najbardziej rozpoznawalnych zabytków w Londynie.

OPACTWO WESTMINSTERSKIE / LONDYN ATRAKCJE

Obiekt ten jest jedną z najważniejszych świątyń anglikańskich w Wielkiej Brytanii. To właśnie tutaj odbywają się koronacje i pochówki królów oraz wiele innych ważnych uroczystości religijnych. Ponadto na terenie opactwa spoczywają wybitni poeci, pisarze, uczeni, muzycy, aktorzy. Warto zwiedzić wnętrza Opactwa Westminsterskiego, bo to niesamowita atrakcja Londynu.

Przeczytajcie: Edynburg – atrakcje w stolicy Szkocji.

OPACTWO WESTMINSTERSKIE W LONDYNIE

TOWER BRIDGE W LONDYNIE

Tower Bridge w Londynie to most zwodzony, którego charakterystycznym elementem są dwie wieże, a między nimi znajdują się dwa pomosty. Jeden z najbardziej znanych obiektów w stolicy Anglii i również często fotografowany i odwiedzany. Pięknie prezentuje się zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Przepływająca Tamiza i znajdujący się obok Tower of  London sprawiają, że miejsce to jest bardzo fotogeniczne, interesujące architektonicznie oraz krajobrazowo. My chętnie spacerowaliśmy wzdłuż rzeki Tamizy i podziwialiśmy słynny most.

TOWER BRIDGE LONDYN CO ZOBACZYĆ

TOWER OF LONDON

Tower of London to gratka dla miłośników historii. Dzięki wizycie w jednej z najsłynniejszych fortec świata możecie poznać tajemnice tego miejsca, ciekawą historię. Tower of London to zamek stylu romańskiego, który na przestrzeni lat swojego istnienia pełnił funkcję twierdzy, skarbca, więzienia. Zwiedzając zobaczycie królewskie korony i skarbiec.

LONDON EYE

London Eye to inaczej Koło Milenijne, diabelski młyn. Jego wysokość to aż 135 metrów, a pełny obrót trwa 30 minut. Nie mogła ominąć nas atrakcja wzięcia udziału w obracaniu się potężnego oka Londynu. Panorama miasta z London Eye jest imponująca, a otworzono je w roku 2000. To jedno z największych kół widokowych na świecie. Wstęp jest płatny.    

LONDON EYE BIG BEN LONDYN ATRAKCJE

PICCADILLY CIRCUS

Piccadilly Circus to miejsce rozpoznawalne na całym świecie, głównie dzięki efektownym reklamom świetlnym, które są umieszczone na jednym z rogów słynnego placu. Centrum rozrywki, kultury, handlu.

Przy Piccadilly Circus znajdują się takie atrakcje jak:

 • Fontanna z figurką Erosa
 • Criterion Theatre
 • London Pavilion
 • Dawny dom towarowy Swan & Edgar
 • Dom handlowy Lillywhites

Miejsce tętni życiem, jest zgiełk, hałas i mnóstwo ludzi, ale to tylko dodaje uroku. Piccadilly Circus warto zobaczyć będąc w Londynie.

BUCKINGHAM PALACE / LONDYN ATRAKCJE

Tego miejsca nie trzeba chyba nikomu przedstawiać – siedzibę brytyjskich monarchów każdy zna. Dla Brytyjczyków – symbol Wielkiej Brytanii. Codziennie od kwietnia do lipca około godziny 11.30 można oglądać tutaj widowiskową zmianę warty. Jest to atrakcja Londynu bezpłatna, którą warto zobaczyć. Apartamenty Pałacu zwiedzać można tylko wtedy, kiedy królowa/król przebywa na wakacjach – a więc w lipcu, sierpniu i wrześniu. Obiekt zbudowano w 1703 roku.

Przeczytajcie: Isle of Skye – atrakcje szkockiej wyspy, które Was oczarują i porady praktyczne.

BUCKINGHAM PALACE W LONDYNIE ATRAKCJE

CZERWONE BUDKI TELEFONICZNE I PIĘTROWE AUTOBUSY

Kolor czerwony budek telefonicznych i piętrowych autobusów jest elementem charakterystycznym dla krajobrazu Londynu. Budki telefoniczne mogą występować też w innych kolorach, ale najczęściej jest to kolor czerwony. Turyści z czerwonymi budkami telefonicznymi i autobusami chętnie robią sobie zdjęcia. Budki telefoniczne obecnie nie spełniają już funkcji komunikacyjnej – są ozdobą miasta.

CZERWONE BUDKI TELEFONICZNE W LONDYNIE

KATEDRA ŚWIĘTEGO PAWŁA W LONDYNIE

Monumentalny i najbardziej znany kościół anglikański znajdujący się w City of London. Budowę tego obiektu ukończono w roku 1710. Warto zwiedzić wnętrza katedry i punkt widokowy – wstęp płatny. Wieczorami odbywają się nabożeństwa, co umożliwia zobaczenie wnętrz bezpłatnie. W Katedrze Św. Pawła zostali pochowani między innymi: W. Churchill, M. Thatcher, admirał Nelson. Tutaj odbył się też najsłynniejszy ślub świata – księcia Karola i księżnej Diany.

MOST MILENIJNY / LONDYN ATRAKCJE 

Powyżej opisana Katedra Św. Pawła najpiękniej prezentuje się z pieszego Mostu Milenijnego. Stąd widać też wspaniale centrum biznesowe Londynu – wieżowce i inne budowle współczesnej architektury. W miejscu tym kręcono sceny do filmu Harry Potter i Książę Półkrwi.

KATEDRA ŚW.PAWŁA I MOST MILENIJNY LONDYN ATRAKCJE

TRAFALGAR SQUARE

Trafalagar Square to słynny londyński plac będący miejscem spotkań londyńczyków i nie tylko. Odbywają się tutaj zgromadzenia polityczne, ale i też inne uroczystości. Warto przybyć w to miejsce i poczuć panujący tutaj klimat – jest bardzo międzynarodowo i sympatycznie.

Atrakcją Londynu są muzea. Londyn muzeami stoi, podobnie jak Paryż czy Amsterdam. Natomiast to co istotne to fakt, iż wszystkie londyńskie muzea są bezpłatne. Odwiedziliśmy kilka muzeów w Londynie – zarówno topowych, jak i te mniej znane, małe, poukrywane gdzieś w uliczkach.

MUZEUM BRYTYJSKIE – BRITISH MUSEUM

British Museum to muzeum narodowe. Jedno z największych muzeów na świecie przedstawiające starożytną historię. Wstęp jest bezpłatny poza ekspozycjami, które mają rangę specjalnych. Bogate zbiory archeologiczne i etnograficzne przyciągają odwiedzających. Powstanie Muzeum Brytyjskiego zainicjował irlandzki lekarz, przyrodnik i kolekcjoner sir Hans Sloane. Architektura gmachu muzeum nawiązuje do świątyni greckiej. Uwagę przykuwa również ciekawy architektonicznie dziedziniec – The Queen Elizabeth II Great Court.

MUZEUM HISTORII NATURALNEJ – NATURAL HISTORY MUSEUM

Kolekcja Muzeum Historii Naturalnej z Londynu liczy ponad 70 milionów eksponatów. Całość dzieli się na 5 działów:

 • Botanika
 • Entomologia
 • Mineralogia
 • Paleontologia
 • Zoologia

Dużą popularnością cieszy się symulowane trzęsienie ziemi oraz galeria dinozaurów. Ryczący i ruchomy dinozaur-robot będzie ciekawą atrakcją dla wszystkich dzieci. W muzeum warto podziwiać szkielet diplodoka. Wielu eksponatów można dotknąć, spróbować, wykonać różne symulacje i eksperymenty. W tym miejscu zaczyna się prawdziwa przygoda. Niektóre wystawy są biletowane.

TATE MODERN / LONDYN ATRAKCJE

Uwielbiamy muzea sztuki nowoczesnej, a takie jest właśnie Tate Modern położone nad Tamizą. Dawniej mieściła się w tym miejscu elektrownia, a w południowym skrzydle jej część działa do dnia dzisiejszego. Tate Modern po przebudowie zostało otwarte dla zwiedzających w 2000 roku. Pokaźna kolekcja sztuki nowoczesnej sprawia, iż jest to jedno z najciekawszych muzeów na świecie. Oglądać można wystawy stałe i czasowe.

Przeczytajcie: Rzym – co zobaczyć w Wiecznym Mieście. Atrakcje stolicy Włoch.

MUZEUM ZABAWEK POLOCKA

Mało znane muzeum w Londynie – malutkie, ciasne, w dwupiętrowym domu mającym ponad 200 lat. Muzeum Polocka zachwyca klimatem, urokiem, sprawia, że możemy powrócić do dziecięcych lat. Skrzypiące schody, stare zabawki pokryte kurzem czasu, muzyka w tle, bajkowy domek, w którym muzeum się mieści – to wszystko tworzy piękną atmosferę.

W zbiorach muzeum znajduje się najstarszy na świecie pluszowy miś. Cudowne są muzea zabawek – odwiedziliśmy ich już kilka np. w Karpaczu. Tej atrakcji w Londynie nie możecie pominąć w swoim planie zwiedzania.

Londyn - MUZEUM ZABAWEK POLOCKA

MUZEUM SHERLOCKA HOLMESA

Jeśli jesteście fanami fikcyjnej postaci książkowej Sherlock Holmes to musicie zwiedzić muzeum poświęcone słynnemu detektywowi. Znajduje się ono na Baker Street i wstęp jest płatny. Muzeum Sherlocka Holmesa jest małe, przytulne, urządzone w stylu wiktoriańskim.

Co można obejrzeć w 3 piętrowym muzeum?

 • gabinet i sypialnię Sherlocka Holmesa
 • sypialnię Doktora Watsona
 • pokój Pani Hudson
 • woskowe figury

Sklep z pamiątkami znajduje się tuż obok, a na Baker Street warto znaleźć ogromną rzeźbę przedstawiający postać Sherlocka Holmesa.

MUZEUM HARREGO POTTERA – HOUSE OF MINALIMA

To miejsce nas oczarowało swoim autentycznym i artystycznym klimatem. We wnętrzu znajduje się wystawa grafik, których używano w słynnych filmach o czarodzieju. Nazwa tego miejsca pochodzi od nazwisk twórców grafik: Miraphora Mina i Eduardo Lima. Zobaczycie tutaj również autentyczne listy z Hogwartu, bilety kolejowe i wiele innych „perełek”. Dzięki wizycie w House of Minalima można się przenieść w wyobraźni na ulicę Pokątną z Harrego Pottera. Jest magia!

MUZEUM HARREGO POTTERA - HOUSE OF MINALIMA W LONDYNIE

Wiadomym jest, iż w Londynie jest mnóstwo sklepów – jak to w ogromnych aglomeracjach. Jednak londyńskie sklepy wyróżniają się na tle innych, które widzieliśmy w Europie. Są zjawiskowe pod względem stylowej architektury, pięknych i bogato zdobionych wnętrz oraz wyposażenia. W stolicy Anglii królują też markety, na których można kupić co tylko sobie wymarzymy.

Przeczytajcie: Alicante – atrakcje miasta. Co warto zobaczyć w Alicante?

HARRODS / LONDYN ATRAKCJE

Harrods to luksusowy dom towarowy przy Brompton Road w dzielnicy Knightsbridge. Znajdziemy tam wszystko, co tylko dusza zapragnie. A jeżeli mamy portfel pełny pieniędzy to zakupy w tym miejscu są prawdziwą przyjemnością. Każdy produkt ślicznie pokazany, elegancko zapakowany, luksusowo wykonany. Tylko kupować, albo chociaż pooglądać.

HAMLEYS W LONDYNIE

Hamleys znajduje się ulicy Regent Street. To największa sieć sklepów z zabawkami na świecie. Jeżeli wybierzecie się do Londynu z dziećmi koniecznie odwiedźcie sklep Hamleys. Nas urzekły misie, których było mnóstwo – od wyboru do koloru.

Sklepy Hamleys prócz Londynu znajdziecie w następujących miastach świata:

 • York
 • Manchester
 • Glasgow
 • Dublin
 • Kopenhaga
 • Nikozja
 • Amman
 • Dubaj
 • Bombaj
 • Madras
 • Rijad

Londyn sklep HAMLEYS

FORTNUM AND MASON

Kolejny brytyjski luksusowy dom towarowy będący atrakcją Londynu, w którym zakupy robi sama rodzina królewska. W miejscu tym można kupić premium artykuły spożywcze, takie jak: czekolady, sery, wina, herbaty, kawy. Ceny przyprawiają o zawrót głowy. Zachwycają wnętrza.

LIBERTY LONDON

Liberty London to dom handlowy znajdujący się przy Carnaby Street – w tętniącym życiem Kingly Court. Zachwyca architekturą zewnętrzną – typową dla stylu tudor – revival oraz wnętrzami. Uwagę przyciągają rzeźbione drewniane zwierzęta, szklany żyrandol, portrety sześciu żon Henryka VIII. 6 piętrowy dom handlowy oferuje luksusową odzież, wyposażenie domu oraz tkaniny własnej marki. Można skorzystać z zabiegów kosmetycznych, restauracji.

LEADENHALL MARKET

W Leadenhall Market przeniesiecie się do dawnych czasów. Na tym zabytkowym rynku handlowym można zrobić zakupy, zjeść coś pysznego napić się drinka. Londyńczycy i turyści chętnie spędzają tutaj czas. Architektura obiektu nawiązuje do czasów wiktoriańskich. W Leadenhall Market kręcono sceny do filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny.

Przeczytajcie: Harry Potter – gdzie kręcono słynną serię filmów? Szlakiem Harrego Pottera w Londynie.

LEADENHALL MARKET W LONDYNIE

CAMDEN MARKET

W eklektycznej dzielnicy Camden działa Camden Market. Fani undergroundowej mody, stylu vintage, muzyki, artyzmu poczują się tutaj jak w niebie. Camden Market jest ogromny i funkcjonuje w otoczeniu Regen’s Canal. Poczuliśmy się tutaj jak w Amsterdamie. Gdybyśmy tylko mieli więcej czasu na pewno skusiłabym się na zakup jakiejś dekoracji do mieszkania.

CAMDEN MARKET LONDYN

MERCATO MAYFAIR

Ta atrakcja w Londynie jest mocno nietypowa. Mercato Mayfair znajduje się w budynku dawnego sanktuarium. Prym wiodą tutaj bary, restauracje, kawiarnie i sklepy.

Intensywne zwiedzanie Londynu to zetknięcie się też z hałasem i zgiełkiem. Warto od tego czasami odpocząć. I tutaj z pomocą przychodzą londyńskie parki, a jest ich w tym ogromnym mieście całkiem sporo. Dzięki temu obcowanie z przyrodą jest na wyciągniecie ręki.

HYDE PARK W LONDYNIE

Bez dwóch zdań Hyde Park to park królewski. Przechadzka po Hyde Parku jest prawdziwą przyjemnością i atrakcją. Hyde Park nabiera życia w weekendy, ale my odwiedzaliśmy go w tygodniu – zawsze rano, kiedy było cicho i spokojnie. Nasz hotel był bardzo blisko Hyde Parku, więc mieliśmy po drodze. Warto tutaj wstąpić, aby odetchnąć od hałaśliwego Londynu.

HYDE PARK w Londynie CO ZWIEDZIĆ

HOLLAND PARK

Park znajduje się w dzielnicy Kensington and Chelsea. Jest bardzo kameralnie, a japoński styl nadaje uroku temu miejscu. Pojawiliśmy się w Holland Parku po wcześniejszym deszczu. Wszystko było soczyście zielone, pięknie śpiewały ptaki, spotkaliśmy nawet wiewiórki. Przyjemne miejsce na relaks po całym dniu zwiedzania atrakcji Londynu.

HOLLAND PARK LONDYN

RICHMOND PARK

W Londynie znajduje się największy ogrodzony park miejski w Europie o powierzchni 955 hektarów i jest to właśnie Richmond Park. Obiekt należy do rodziny królewskiej i jest udostępniony dla zwiedzających. Do Richmond Park przyciągają jak magnes żyjące tutaj jelenie i daniele, które sprowadził król Karol I. Pamiętajcie, aby zwierząt nie płoszyć, nie dokarmiać i nie zbliżać się. To ludzie są tutaj gośćmi. Ponadto na terenie Richmond Park znajdziecie stylową herbaciarnię oraz pięknie prezentuje się staw Pen Ponds. To idealne miejsce na ucieczkę od głośnego Londynu.

Atrakcją Londynu są dzielnice i ulice. Dzielnice w Londynie to 32 gminy miejskie zwanych borough oraz City of London.

Przeczytajcie: Praga – atrakcje miasta z duszą i klimatem. Poznajcie stolicę Czech!

CITY OF LONDON

Finansowe centrum Londynu. W tej jednostce administracyjnej znajduje się najwięcej londyńskich zabytków, drapaczy chmur oraz najprężniej działa handel, banki, ubezpieczenia. To biznesowa mekka Londynu. Najpiękniej City of London prezentuje się w trakcie spaceru wzdłuż Tamizy i z Mostu Milenijnego.

Najpopularniejsze obiekty w City of London to:

 • Tower of London
 • Katedra Św. Pawła
 • Sky Garden
 • Museum of London
 • Centralny Bank Anglii
 • giełda papierów wartościowych
 • Big Ben
 • Tate Modern
 • Tower Bridge
 • Wieżowiec The Shard
 • London Eye
 • Millenium Bridge
 • Galeria Narodowa

CITY OF LONDON CO ZWIEDZIĆ W LONDYNIE

WEST END WRAZ Z SOHO

Ogromna dzielnica Londynu znajdująca się w jego sercu. To tutaj znajduje się najwięcej atrakcji turystycznych Londynu, teatrów, sklepów, budynków rządowych. Do West Endu należy słynne Soho, w którym to prym wiodą kluby, dyskoteki, puby, restauracje. Soho jest rozrywkową częścią Londynu. W Soho widać wielokulturowość miasta. Proponujemy wybrać się do jednego z teatrów na kultowe przedstawienie, np. Król Lew, Nędznicy i wiele innych.

TEATRY W LONDYNIE ATRAKCJE

Będąc w Soho koniecznie zajrzyjcie do:

CHINATOWN / LONDYN ATRAKCJE

Chinatown jest w samym centrum Soho – East End London. Chińczycy w Londynie stworzyli ośrodek azjatyckiej kultury pojawiając się tutaj po raz pierwszy w XVIII wieku. I tak zostali do dnia dzisiejszego rozwijając w tym miejscu handel i gastronomię. Głównym punktem na mapie londyńskiego Chinatown jest Gerrard Street – można tutaj zjeść chińskie specjały w bardzo dobrych restauracjach, skorzystać z usług salonu masażu czy też kupić ciekawe pamiątki. W samym sercu Londynu poczujemy klimat chińskiej tradycji i obyczajów.

Przeczytajcie: Nowy Jork – atrakcje i zwiedzanie najbardziej hipnotyzującego miasta na świecie.

CARANBY STREET

W Soho warto wybrać się także na Carnaby Street – ta kolorowa uliczka przyciąga swoim niepowtarzalnym klimatem. Koniecznie usiądźcie w Kingly Court na przekąskę i chłońcie atmosferę tego fajnego miejsca. Tutaj też znajduje się wspomniany powyżej dom handlowy Libery London.

CARANBY STREET LONDYN

Do dzielnicy West End należy również:

COVENT GARDEN I 7 DIALS

Pięknie i modnie jest w Covent Garden. Urocze kawiarenki kuszą, aby wstąpić na coś słodkiego, klimatyczne puby sprawiają, iż nie można przejść obojętnie. Jednak największe WOW robi tutejszy market i atmosfera w nim panująca – muzyka, zakupy, jedzenie. Jednym słowem dzieje się. Hala Covent Garden to miejsce, do którego warto się wybrać w Londynie.

Tuż obok znajduje się 7 Dials, czyli zbieg 7 uliczek wokół ronda. Zwróćcie uwagę na zegary słoneczne, które będą nad Wami. Poszukajcie uroczego zakątka nazywanego Neal’s Yard – kolorowe kamieniczki cieszą oko – to instagramowa atrakcja Londynu.

COVENT GARDEN I 7 DIALS LONDYN

CAMDEN / LONDYN ATRAKCJE

W Camden poznacie zupełnie inny Londyn. Ta dzielnica póki co zostaje naszą ulubioną. Jest tutaj eklektycznie, nietypowo, inaczej. Prym wiodą: street-art, muzyka na żywo, handel, kuchnie z całego świata. A to wszystko na Camden Market, który odbywa się codziennie. O Camden Market pisaliśmy w sekcji powyżej. Ponadto warto pospacerować po całej dzielnicy – polecamy poranki, kiedy to wszystko budzi się do życia i jest spokojnie.

DZIELNICA CAMDEN LONDYN ATRAKCJE

DZIELNICA CAMDEN LONDYN ATRAKCJE

DZIELNICA CAMDEN LONDYN ATRAKCJE

NOTTING HILL

Któż z nas nie zna słynnego filmu Notting Hill z Julią Roberts i Hugh Grantem. To właśnie dzięki tej hollywoodzkiej produkcji dzielnica została tak rozsławiona. Notting Hill to miejsce w Londynie dla ludzi  zamożnych. Są tutaj drogie i eleganckie mieszkania, kamienice, markowe sklepy, wysokiej klasy restauracje. W sierpniu odbywają się parady uliczne utrzymane w stylu karaibskim, a słynny targ na Portobello Road oraz niebieska księgarnia z kultowego już filmu również przyciągają rzeszę turystów.

Przeczytajcie: 50 inspirujących filmów podróżniczych.

Prócz Portobello Road warto wybrać się w takie miejsca jak:

 • Ladbroke Grov
 • St Lukes Mews
 • Westbroune Rode
 • Ledbury Road
 • Lancaster Road
NOTTING HILL LONDYN

NOTTING HILL LONDYN

NOTTING HILL LONDYN

NOTTING HILL LONDYN CO ZWIEDZIĆ W LONDYNIE

GREENWICH W LONDYNIE

Greenwich leży we wschodniej części miasta. Dzielnica jest bardzo popularna ze względu obserwatorium astronomiczne, przez które przebiega południk zero. Obok znajduje się piękny Greenwich Park, a fani statków mogą podziwiać słynny Cutty Shark.

GREENWICH LONDYN

OXFORD STREET

Jedna z najbardziej znanych ulic handlowych na świecie. Są tutaj sklepy dla każdego – od znany sieciówek po drogie i ekskluzywne butiki. Warto zwrócić uwagę na dom towarowy Selfridge’s.

SLOANE STREET

Najbardziej luksusowa ulica w Londynie. Znajdziecie tutaj butiki z ubraniami, torebkami, butami i innymi akcesoriami najsłynniejszych projektantów świata – Chanel, Fendi, Prada i wielu innych.

SLOANE STREET W LONDYNIE

DOWNING STREET

Na tej słynnej ulicy mieszczą się rezydencje najważniejszych polityków Wielkiej Brytanii, czyli premiera i kanclerz skarbu.

W jednym artykule nie da się wyczerpać tematu wszystkich atrakcji w Londynie. Ta lista nie ma końca. Natomiast przygotowaliśmy dla Was jeszcze kilka „perełek” mniej znanych, a które warto odwiedzić.

DAUNT BOOKS MARYLEBONE

Lubimy zwiedzać przytulne i klimatyczne księgarnie. A takie też znajdują się w Londynie. Naszą ulubioną jest Daunt Books Marylebone. Znaleźć można w księgarni mnóstwo książek tematyce podróżniczej.

KAMIENICA ANNABEL’S

Zabytkowa kamienica, której wystój przyciąga przechodniów. Dlaczego jest słynna? Ano dlatego, iż dawniej mieścił się tutaj klub, w którym bywali tacy goście jak: Roman Polański, Mick Jagger, Sinatra, Madonna i wiele innych znanych osób. W środku działa luksusowa restauracja. Wstęp tylko dla osób posiadających kartę klubową.

PUB THE CHURCHILL ARMS

Do jednego z najstarszych i najpiękniejszych pubów w Londynie karty klubowej nie trzeba. Na szczęście! Pub z zewnątrz zdobi roślinność uzależniona od aktualnej pory roku. A we wnętrzu panuje typowo angielski klimat historycznie nawiązujący do słynnego Winstona Churchilla. Prym wiedzie kuchnia tajska.

PUB THE CHURCHILL ARMS I NOTTING HILL LONDYN

SKY GARDEN

W Sky Garden należy zrobić wcześniejszą rezerwację i to ze sporym wyprzedzeniem, gdyż miejsce jest oblegane ze względu bezpłatny dostęp. Zielone ogrody dachowe, z których roztaczają się niesamowite widoki na Londyn sprzyjają relaksowi. Miło się tutaj spędza czas.

REZYDENCJA KRÓLEWSKA KENSINGTON

Kensington należy do brytyjskiej rodziny królewskiej i jej część można zwiedzać. Na przestrzeni lat mieszkało tutaj wielu monarchów, w tym między innymi książę Karol i księżna Diana, książę Harry wraz z żona Meghan, siostra królowej Elżbiety II – Małgorzata, książę William i księżna Kate.

Przeczytajcie: Kopenhaga – atrakcje. Idealne miasto na krótki city break.

CO I GDZIE ZJEŚĆ W LONDYNIE?

W Londynie byliśmy dwa razy. Z pierwszego wyjazdu niestety nie pamiętamy miejsc, w których jedliśmy. Natomiast w trakcie naszego drugiego city breaku w stolicy Anglii odkryliśmy kilka fajnych jedzeniowych miejscówek.

Gdzie warto zjeść w Londynie? Oto nasze rekomendacje: 

 • Cherry on w dzielnicy Notting Hill – idealne miejsce na śniadanie, w tym angielskie
 • The Churchill Arms – kultowy pub z typowo angielskim wnętrzem
 • Patisserie Valerie – Victoia – cukiernia/kawiarnia z pysznymi naleśnikami i serwująca tzw. afternoon tea
 • The Lost Elephant’s Kitchen w dzielnicy Camden – pyszne śniadania, pięknie podane i różnorodny wybór

GDZIE NOCOWAĆ W LONDYNIE?

Wybór noclegów w Londynie jest ogromny. Od hosteli po luksusowe hotele. Bez względu na to czy wybierze się obiekt tańszy czy droższy i tak odczuje się kwestię noclegu w kieszeni. Londyn to najdroższe miasto w Europie – pamiętajcie o tym. My nocowaliśmy w Kensington w obiekcie o nazwie: Paramount Hotel (zarezerwujcie obiekt przez ten link).

Do dyspozycji mieliśmy mały pokoik z prywatną łazienką mieszczący się na tzw. pół-parterze. Nam to nie przeszkadzało. Znaczenie natomiast miała lokalizacja, posiadanie prywatnej łazienki i cisza, przystępna cena. Te wszystkie wymagania obiekt spełnił. A więc jeśli chcecie w miarę budżetowo nocować w Londynie to ten kameralny hotelik polecamy. Ponadto do dyspozycji gości jest wspólna kuchnia, w której dostępna jest kawa, herbata, woda, cukier, mleko do kawy oraz kubeczki.

Londyn to piękne miasto tętniące życiem – szybko, z zegarkiem w ręku, w pośpiechu. Stolica Anglii zapewnia niezapomniane wrażenia i wiele atrakcji. W Londynie jest jeszcze bardzo dużo do zobaczenia. Jakie wrażenie na Was robi stolica Anglii?

 

Więcej o Anglii znajdziecie tutaj:
Anglia

 

Zapraszamy Was również na Instagram oraz fanpage na Facebooku

Do zobaczenia gdzieś w drodze!