Jeżeli marzycie, aby oderwać się od codziennych obowiązków i pobyć na łonie natury, w miejscu z duszą to przygotowaliśmy dla Was recenzję niesamowitego miejsca, które  odwiedziliśmy już dwukrotnie. To Pałac Galiny / pełna nazwa: Pałac i Folwark Galiny / – miejsce magiczne. Tutaj czas zwalnia, natura jest na wyciągnięcie ręki, wszystko toczy się w innym rytmie.

HISTORIA PAŁACU GALINY

Pałac w Galinach powstał w 1589 roku. Zbudowano ten obiekt dla barona Botho zu Eulenburga. Obiekt miał pełnić funkcję obronną, z tego powodu powstał na wzniesieniu.

Pałac cechuje architektura czasów renesansu.  Na jego terenie znajduje się brama wjazdowa, reprezentacyjny dziedziniec, najstarszy i główny budynek z zabytkowym poddaszem w kształcie prostokąta oraz zabudowa boczna. Obok jest park. Z czasem do pięknego Pałacu Galiny dobudowano stajnie. Dzisiejszy kształt Pałacu Galiny powstał w roku 1921 dzięki śląskiemu architektowi  o nazwisku Hochberg.

Trudny czas dla tego miejsca nastał w roku 1945, kiedy to cały teren został rozkradziony, a ówczesny właściciel zmarł. Pałac Galiny w czasie wojny ocalał, natomiast po jej zakończeniu i jeszcze przez wiele lat niszczał. Dopiero w roku 1995 nowi właściciele rozpoczęli jego odbudowę. Dzięki tym działaniom możemy cieszyć się tak pięknie odrestaurowanym obiektem do dnia dzisiejszego.

Pałac Galiny

POŁOŻENIE PAŁACU GALINY

To piękne miejsce znajdziecie w Galinach, niedaleko Bartoszyc, na Warmii. Obiekt tworzą: XVI wieczny pałac w centrum którego znajduje się malowniczy ogród i pobliski park z romantycznymi mostkami, kładkami, altankami, a nawet zabytkową armatą oraz XIX wieczny folwark, na terenie którego znajdują się pokoje dla gości, klimatyczna restauracja i stara kuźnia, stajnie dla koni, a po środku staw, który dodaje uroku. Folwark został zbudowany z czerwonej cegły, co sprawia iż pięknie się prezentuje.

Prócz Pałacu i Folwarku do majątku Galin należą ogromne hektary pól, lasów, łąk i stawów. To wymarzone miejsce dla zwolenników aktywnego spędzania czasu i konnej jazdy.
Otoczenie tego miejsca to natura w czystej postaci.

O każdej porze roku jest tutaj pięknie!

Pałac Galiny Warmia

POKOJE W PAŁACU GALINY

W czasie naszego pobytu w Galinach mieliśmy zakwaterowanie w pałacu. Byliśmy w nim zupełnie sami. Wyjazdy do takich miejsc w niskim sezonie mają wiele plusów. Większość gości była zakwaterowana w folwarku.

Pokoje w pałacu zdecydowanie mają duszę. Przedmioty idealnie do siebie pasują, drewniane meble sprawiają, że jest przytulnie, renesansowy styl dodaje uroku i klimatu. Wypoczynek w takim pokoju jest bardzo komfortowy, gdyż prócz stylowego urządzenia wnętrza zapewniona jest cisza i spokój.

Jeżeli chcielibyście zobaczyć pokoje w pałacu kliknijcie tutaj. Pokoje w folwarku są również klimatyczne. W ich wystroju dominuje drewno i pastelowe kolory.

Pałac Galiny

RESTAURACJA W PAŁACU GALINY

To kolejne miejsce, w którym moglibyśmy długo przebywać. Restauracja jest dwupoziomowa i mieści się w spichlerzu z wieżą zegarową na terenie części folwarcznej. Przytulności temu miejscu dodaje kominek, który w chłodne jesienno – zimowe wieczory jest jak znalazł. Przy kominku często można zobaczyć wylegującego się kota. A kotów udomowionych w Galinach jest kilka. Nasze serce skradła sympatyczna i grubiutka Rysia bez ogonka.

Wystrój restauracji to przede wszystkim drewniane stropy i meble, ale i też ręcznie wyrabiane przedmioty będące uzupełnieniem tych klimatycznych wnętrz.

Kuchnia Pałacu Galiny jest wyśmienita. Wszystko regionalne, świeże i „jak u mamy”. O każdej porze roku otrzymacie kartę sezonową z kilkoma daniami wyśmienitymi na dany czas i tworzonych z sezonowych produktów.
Odwiedziliśmy Pałac Galiny w listopadzie, a więc prym wiodła dynia. I tak krem z dyni oraz pierogi z dyniowym farszem były ucztą dla naszych podniebień. Ponadto skosztowaliśmy ryb, rosołu z domowym makaronem i żurku, a na wieczór obowiązkowo grzane wino popijane powoli przy rozpalonym kominku. Śniadania są również rewelacyjne, od wyboru do koloru. Wszystko zdrowe i pyszne.

Co istotne w Pałacu Galiny do wyrobów kulinarnych używa się warzyw, owoców, ziół z własnych upraw. Szefowa kuchni Pani Olga Lompa ma swój ekologiczny ogródek. Wędliny, sery i przetwory są również wyrabiane lokalnie. Tutaj nawet piecze się własny chleb.

Pałac Galiny Warmia

STADNINA KONI I FARMA ZWIERZĄT MINIATUROWYCH W PAŁACU GALINY

Pałac i Folwark Galiny to także stadnina koni i z tymi zwierzętami w głównej mierze już zawsze to miejsce będzie nam się kojarzyło. W zabytkowym folwarku znajdują się stajnie dla tych pięknych zwierząt. Konie są rasy holsztyńskiej i westfalskiej. To tutaj można rozpocząć naukę jazdy konnej, ale i też doskonalić swoje umiejętności w tym zakresie. Ogromne tereny łąk, lasów i pól sprzyjają uprawianiu tego typu sportu, a kontakt z końmi to niesamowite doświadczenie.

Kucyk w Pałacu Galiny

Zimą organizowane są kuligi, dzieci mają możliwość rozpoczęcia nauki jazdy konnej na sympatycznych kucykach.

Najmłodszych zauroczy Farma Zwierząt Miniaturowych, w której prym wiodą osiołki, owce, kozy i kuce. Zdobywa się w tym miejscu wiedzę z zakresu życia zwierząt wiejskich pod okiem czujnego instruktora.

Farma Zwierząt Miniaturowych w Galinach

Farma Zwierząt Miniaturowych w Galinach

Farma Zwierząt Miniaturowych w Galinach

INNE ATRAKCJE W PAŁACU GALINY NA WARMII

Będąc w Pałacu Galiny warto skorzystać również z :

 • kąpieli w ruskiej bani
 • relaksacyjnych masaży
 • długich spacerów po rozległych terenach (polecamy spacer tematyczny np. szlakiem Trzech Stawów)
 • wycieczek rowerowych
 • kortów tenisowych
 • wędkowania
 • narciarstwa biegowego zimą
 • kuligów
 • wycieczek bryczkami
 • grzybobrania
 • zwiedzania atrakcji w okolicy

Wszystko zgodnie z cyklem pór roku.

Zwierzęta w Pałacu Galiny

Największe atuty Pałacu i Folwarku Galiny

położenie w otoczeniu przyrody i z dala od miejskiego zgiełku

liczne atrakcje zachęcające do aktywnego spędzania czasu

możliwość obcowania z końmi

mile widziane zwierzęta

przepyszne i regionalne śniadania miła i rodzinna atmosfera

obecność hotelowych zwierząt: koty i pies Lucek

możliwość skorzystania z ruskiej bani

stylowo i klimatycznie urządzone pokoje z pełnym wyposażeniem

bardzo dobrze funkcjonująca restauracja serwująca przepyszne sezonowe dania

Pałac Galiny to miejsce do którego warto wracać. Doświadczyliśmy tego miejsca jesienią i wiosną. W naszej ocenie to jedno z najładniejszych miejsc hotelowych w Polsce, które do tej pory odwiedziliśmy. Podoba Wam się to miejsce? Jest w Waszym stylu? A może znacie jeszcze inne pałace, folwarki, które warto odwiedzić w naszym kraju?

 

Więcej o Warmii i Mazurach znajdziecie tutaj:
Warmińsko – mazurskie

 

Zapraszam Was również na mój Instagram oraz fanpage na Facebooku

Do zobaczenia gdzieś w drodze!