Jesień – to zdecydowanie moja ulubiona pora roku pod względem kolorystycznym: złote barwy, niesamowity i nostalgiczny klimat, spadające liście, zmienność pogody, piękne zachody słońca. To wszystko sprzyja tworzeniu fotografii pełnych kolorów i magii.
Niedawno odkryłam jeszcze jedno miejsce utrzymane w klimacie jesiennej atmosfery – farmę dyń na Pomorzu „Dyniowe Love” w miejscowości Rotmanka, w okolicach Pruszcza Gdańskiego. To miejsce, w którym zrobicie zięcia w klimacie typowo jesiennym.

W tym artykule opiszę Wam farmę dyń na Pomorzu, którą odwiedziliśmy. A przede wszystkim pokażę Wam piękne jesienne zdjęcia, które udało nam się zrobić w tym miejscu.

FARMA DYŃ NA POMORZU –  „DYNIOWE LOVE” W ROTMANCE

Dynia – warzywo, które zdecydowanie kojarzy nam się z jesienią. Zupa dyniowa o tej porze roku to podstawa, wydrążona i podświetlona od środka z wyszczerbionymi zębami dynia z okazji Halloween – to elementarny symbol tego radosnego zwyczaju.

Farma dyń w Rotmance na Pomorzu to przede wszystkim atrakcja rodzinna. Rodziny chętnie przybywają tutaj z dziećmi, aby te pobawiły się. Można zrobić dzieciom również pamiątkowe zdjęcia z wizyty w dyniolandii. Miejsce jest bardzo fotogeniczne.

Na farmie dyń istnieje możliwość kupienia dyń zarówno ozdobnych, jak i takich z których przygotujemy dyniową zupę, sernik dyniowy lub inne smakołyki. Wszyscy chętnie kupują dynie!
W Rotmance można biesiadować przy ognisku. Czas mija sympatycznie. Są ławki ze stolikami przy których można posiedzieć, góra piasku po której hasają maluchy, mini plac zabaw.

Przeczytajcie: Moje pomysły na wiosenne zdjęcia.

Farma dyń na Pomorzu – atrakcja dla dzieci

My przyjechaliśmy na farmę dyń w weekend w okolicach godziny 12.00. Nie była to dobra decyzja pod względem fotograficznym. Ilość ludzi obecnych na farmie była tak duża, iż zrobienie sensownych fotografii graniczyłoby z cudem. Czym prędzej odjechaliśmy. Postanowiliśmy wrócić na farmę dyń po godzinie 16.00. I to był strzał w dziesiątkę. Światło słoneczne stawało się bardziej ciepłe i miękkie, co jak najbardziej sprzyja tworzeniu klimatycznej fotografii. Ludzi było już o wiele mniej aniżeli o godzinie 12.00 w południe. Zaczęliśmy robić zdjęcia.

W okolicach godziny 17.00 słońce zaczęło zachodzić. Piękna złota godzina wspaniale komponowała się z pomarańczowymi dyniami.

Na sesję przyjechała nawet właścicielka psa – teriera brazylijskiego, który kilka dni wcześniej wrócił z Brazylii. Jak mu było zimno! Wcale się nie dziwię. Podziwiałam jak piesek pięknie potrafił pozować do zdjęć. Był to pies wystawowy.

O godzinie 17.00 mieliśmy już całą farmę dyń dla siebie i piękny zachód słońca na wyłączność. Był to bardzo udany dzień.

Przeczytajcie: Moje pomysły na jesienne zdjęcia.

Jeśli chcielibyście mieć tak piękne i klimatyczne zdjęcia, jakie my zrobiliśmy na farmie dyń zachęcam Was do kupienia moich autorskich presetów w programie Lightroom – na komputer i telefon. Zdjęcia z tego artykułu zostały edytowane przy użyciu presetu o nazwie – MAF PRESET 5, który jest dostępny w paczce pretestów „Mountains and Forests” wraz
z fotograficznym e-bookiem – PRZEJŚCIE DO SKLEPU.

Farma dyń na Pomorzu

„DYNIOWE LOVE” W ROTMANCE

Farma dyń na Pomorzu

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Farma dyń w Rotmance jest udostępniana bezpłatnie w jesienne weekendy od godziny 10.00 do 17.00. W przypadku niepogody jest zamykana wcześniej.

Przeczytajcie: Wiosenne spacery po Gdańsku – klimatyczne miejsca, stylowe restauracje z nowalijkami w tle.

W dni powszednie istnieje możliwość zarezerwowania godzinnej wizyty na farmie i zrobienie sesji zdjęciowej. Z tej opcji często korzystają profesjonalni fotografowie, którzy robią sesje dzieciom.

Moja rada jest taka: jeżeli chcielibyście zrobić piękne dyniowe zdjęcia sobie lub dzieciom, zdjęcia rodzinne, zdjęcia na Instagram, czy bloga to warto przyjechać w weekend, ale w godzinach późno popołudniowych – będzie zdecydowanie mniej osób i spokojnie będziecie mogli fotografować.

Adres farmy dyń na Pomorzu – Dyniove Love, ul. Zaczarowana 83 – 010 Rotmanka

Inne znane farmy dyniowe w Polsce:

Farma Dyniowa Pumpkin Farm Warsaw – Przyczółkowa 2k, Warszawa

Dynioland, Willowa 341/1, Wieliszew

Czekam na Wasze propozycje. Może znacie jeszcze inne ciekawe dyniowe farmy w Polsce, a może w innym zakątku świata?

JAK DOJECHAĆ NA FARMĘ DYŃ W ROTMANCE Z TRÓJMIASTA?

Najlepszą opcją jest dojazd trójmiejską obwodnicą. Miejscowość Rotmanka leży nieopodal Pruszcza Gdańskiego. Zjazd na Pruszcz Gdański  znajduje się na węźle Straszyn.


Udanego Halloween!

 

Więcej o Pomorzu znajdziecie tutaj:
Pomorskie

 

Zapraszamy Was również na Instagram oraz fanpage na Facebooku

Do zobaczenia gdzieś w drodze!