W Polsce już od dłuższego czasu powstaje coraz więcej świetnych seriali – szczególnie tych kryminalnych. Możecie je obejrzeć na Netflix, HBO, Amazon Primie i wielu innych platformach. Oto zestawienie naszych ulubionych polskich seriali, które polecamy na jesienne i zimowe wieczory, ale nie tylko.

WATAHA

Tajemnicze i mroczne Bieszczady, a w ich tle rozwiązywanie zagadek kryminalnych i kulisy pracy w straży granicznej. W serialu gra aktorska jest na bardzo wysokim poziomie, piękne zdjęcia i muzyka. Pierwszy sezon rozpoczyna się od zamachu bombowego, w którym giną przyjaciele głównego bohatera serialu – Rebrowa (w tej roli Marek Lichota), który za wszelką cenę chce poznać prawdę o tych złych wydarzeniach. Do obejrzenia są aż trzy sezony i każdy z nich zaciekawia i nie pozwala odciągnąć się od telewizora.

BELFER / POLSKIE SERIALE

W polskim serialu Belfer główna rolę zagrał aktor Maciej Stuhr wcielając się w role nauczyciela języka polskiego. Ale nie tylko nauczanie jest zajęciem głównego bohatera serialu. Paweł Zawadzki rozpoczyna własne śledztwo w sprawie zabójstwa uczennicy szkoły średniej w małym miasteczku. W drugim sezonie nauczyciel rozwiązuje zagadkę w liceum we Wrocławiu.

polskie seriale, które warto obejrzeć

ODWILŻ

Kolejny polski serial kryminalny, który warto obejrzeć. Na brzegu Odry zostaje znalezione ciało młodej kobiety. Co się stało? Co kryje się za śmiercią tak młodej kobiety? Odpowiedzi na wiele pytań poszukuje młoda i ambitna policjantka Katarzyna Zawieja. Czy uda jej się rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci? Bardzo tajemniczy klimat serialu i mrocznie ukazany Szczecin.

Przeczytajcie: Kultowe seriale na Netflix i HBO Max warte obejrzenia.

W GŁĘBI LASU

Uwielbiamy historie rozgrywające się w kilku płaszczyznach czasowych, a taki jest właśnie polski serial „W głębi lasu”. Akcja rozgrywa się w roku 1994 i 2019. Głównym bohaterem serialu jest prokurator Paweł Kopiński, do którego ciągle powraca przeszłość i wydarzenia z roku 1994. Mężczyzna próbuje rozwiązać zagadkę śmierci i zaginięcia kolegów i siostry w czasie obozu letniego.

KRUK. SZEPTY SŁYCHAĆ PO ZMROKU.

Nasz ulubiony polski serial kryminalny z nutką psychologii i tematyki thriller. Póki co obejrzeliśmy pierwszy sezon, w kolejce czekają kolejne dwa: Czorny Woron nie śpi, Jak tu ciemno.

W roli głównej zagrał aktor Michał Żuławski, który wcielił się w postać komisarza Adama Kruka. Akcja pierwszego sezonu rozgrywa się na malowniczym Podlasiu. Zagadkę porwania chłopca próbuje rozwiązać główny bohater serialu wracając do miasteczka z dzieciństwa. Powracają wspomnienia, z którymi będzie musiał się zmierzyć. Serial niesamowicie trzyma w napięciu.

KLANGOR / POLSKIE SERIALE

W popisowej roli aktor Arkadiusz Jakubik wciela się w postać psychologa więziennego, który na własną rękę poszukuje zaginionej córki. Serial ukazuje też kryzys rodzinny w obliczu zaginięcia dziecka, brak więzi emocjonalnych między ludźmi. Ten polski serial z nutką tajemnicy trzeba obejrzeć.

WIELKA WODA

Akcja serialu rozgrywa się we Wrocławiu. To w tym mieście w roku 1997 doszło do wielkiej powodzi. Serial ukazuje działania lokalnych władz miasta, aby uchronić wrocławian od fali powodziowej. Czy to się uda? Niesamowita rola aktorki Agnieszki Żulewskiej wcielającej się w postać Jaśminy Tremer. Serial oparty na prawdziwych wydarzeniach, a wiec tym bardziej nam się podobał.

polskie seriale, które warto obejrzeć

ZACHOWAJ SPOKÓJ

Proza Harlana Cobena wspaniale nadaje się do przedstawiania jej w postaci seriali kryminalnych. Na zamożnym warszawskim osiedlu mieszkańcy wiodą szczęśliwe, spokojne życie. Do czasu… Wszystko się zmienia, gdy nastolatek Adam znika. Adama próbują odnaleźć inne dzieciaki z osiedla – a rodzice boją się o ich los. Na jaw wychodzi wiele kłamstw.

ŻMIJOWISKO / POLSKIE SERIALE

Kolejny polski serial kryminalny poruszający tematykę zaginięcia. Grupa przyjaciół wraz ze swoimi dziećmi jedzie na wakacje do letniska. Tam w czasie alkoholowej imprezy znika jedno z dzieci – 15 letnia Ada. Dziewczyny nie udaj się odnaleźć, a rok po tych wydarzeniach jej ojciec wraca do „Żmijowiska”  i wznawia poszukiwania córki. Finał zaskakuje.

Przeczytajcie: Romantyczne filmy na Walentynki i nie tylko – 10 propozycji.

OTWÓRZ OCZY

Polski serial psychologiczny, w którym główna bohaterką jest Julka (Maria Wawreniuk) cierpiąca na amnezję. Z tego powodu trafia do kliniki zaburzeń pamięci. Nietypowe metody leczenie pacjentów sprawiają, iż Julka nabiera podejrzeń co do tego miejsca. Dziewczyna dąży do odkrycia prawdy o tym dziwnym miejscu.

A jakie polskie seriale Wy polecacie? Chętnie obejrzymy jakieś nowości.

Zdjęcia ze strony pixabay.com.

 

Więcej znajdziecie tutaj:
Inspiracje

 

Zapraszamy Was również na Instagram oraz fanpage na Facebooku

 

Do zobaczenia gdzieś w drodze!