Romantycznych filmów – melodramatów, wyciskaczy łez, komedii romantycznych jest bez liku. Wszyscy znamy takie klasyki jak: Titanic, Pretty Woman, Dirty Dancing czy The Bodyguard – tych romantycznych filmów wymieniać w zestawieniu nie trzeba. Przygotowałam dla Was inne tytuły – mniej popularne, mniej znane, a jakże piękne. Wzruszają, rozczulają, rozmieszają, ale i też smucą. Poznajcie moich faworytów z kategorii: romantyczne filmy. 

ROMANTYCZNE FILMY – LOVE STORY

Ten romantyczny film opowiada o wielkiej miłości między zamożnym studentem Harvardu, a dziewczyną z niższej klasy społecznej – co sprawia, iż zakochani na swojej drodze spotykają wiele przeciwności losu – między innymi brak akceptacji partnerki ze strony rodziców głównego bohatera filmu. Olivier i Jennifer nie tylko z tym będą musieli się zmierzyć – na ich drodze stanie prawdziwy życiowy dramat. Film wzruszający będący klasykiem wśród melodramatów.

JAKI ROMANTYCZNY FILM WARTO OBEJRZEĆ? / ONCE

Gwarny Dublin, a w nim dwoje zagubionych ludzi – uliczny grajek i emigrantka z Czech. Ich drogi krzyżują się i dzięki temu odkrywają wiele swoich talentów. We dwoje pragną odmienić swoje życie, spełnić muzyczne marzenia, odnaleźć siebie na nowo. Wspólnie nagrywają płytę. Muzyka w tym filmie chwyta za serce.

Przeczytajcie: Wzruszające filmy na Boże Narodzenie.

ROMANTYCZNE FILMY – TAMTE DNI, TAMTE NOCE

Lato, Włochy, zabytkowa willa, miłość miedzy dwojgiem mężczyzn – nastolatkiem Elio i dojrzałym Olivierem. Co wyniknie z tej jakże skomplikowanej relacji? Czy obojgu uda się ocalić łączące ich uczucie, które zrodziło się pod słońcem upalnych Włoch? Film porusza temat poznawania własnej seksualności i uczenia się jej. Zjawiskowa muzyka i niesamowite krajobrazy są wisienką na torcie.

WICHRY NAMIĘTNOŚCI

Ach ten przystojny Brad Pitt… w tym filmie gra jedną z głównych ról. Film opowiada o miłosnych perypetiach trzech braci, którym przyszło zakochać się w jednej kobiecie. Jak potoczą się ich losy? Którego z braci pokocha szczerze Susannah? W filmie zachwycają również krajobrazy amerykańskich ziem u podnóży gór Montana oraz muzyka.

Romantyczne filmy na Walentynki

ZIMNA WOJNA

Romantyczny film w wersji czarno – białej – dlaczego nie? Trudne czasy komuny w Polsce i miłość między uzdolnionym kompozytorem, a członkinią zespołu ludowego. Jak główni bohaterowie – Zula i Wiktor poradzą sobie z przeciwnościami losu, czy uda im się ocalić ich uczucie? Łączy ich trudna miłość, skomplikowana relacja, a to wszystko na tle Polski w niełatwej sytuacji politycznej. Piękny obraz, wyciskacz łez, zjawiskowa muzyka, 3 nominacje do Oscara za reżyserię, zdjęcia, najlepszy film nieanglojęzyczny.

DUMA I UPRZEDZENIE

W zestawieniu romantycznych filmów nie można pominąć ekranizacji powieści Jane Austen. Gregoriańska Anglia, wiejski klimat, 5 sióstr czekających na księciów z bajki i dwoje zamożnych kawalerów z miasta. Co wyniknie z tych relacji? To czasy, kiedy ważniejszy był majątek od uczuć. Mile widziane było, aby kobieta miała bogatego męża. Czy zwycięży miłość? A może pieniądze? Klasyka melodramatów idealna na Walentynki i romantyczny wieczór.   

ROMANTYCZNE FILMY – CO SIĘ WYDARZYŁO W MADISON COUNTY

Romans pomiędzy fotografem pracującym dla słynnego National Geographic, a gospodynią domową, żoną i matką żyjącą z dala od cywilizacji. Przypadkowe spotkanie tych dwojga osób sprawia, iż wszystko w ich życiu się zmienia. Zakochują się w sobie bez pamięci. Czy coś dobrego wyniknie z tego płomiennego romansu? Niesamowita gra aktorska Meryl Streep i Clinta Eastwooda.

Romantyczne filmy na Walentynki

ROMANTYCZNE FILMY NA WALENTYNKI / O PÓŁNOCY W PARYŻU

Akcja tego romantycznego filmu toczy się w przepięknym Paryżu – mieście zakochanych.
W mieście tym Inez i Gil planują ślub. Jednak stolica miłości sprawia, że oddalają się od siebie – Inez spędza czas z dawnym ukochanym, którego po latach spotyka, a Gil przenosi się do przeszłości i poznaje niesamowite osobistości z dawnych lat. Ta romantyczna komedia powstała w reżyserii niesamowitego Woddiego Allena.

PAMIĘTNIK

Romantyczny film, w którym zakochani bohaterowie muszą pokonać przeciwności losu – ona z zamożnej rodziny, on ubogi chłopak pracujący w tartaku. Lata 40, Karolina Północna w USA i brak perspektyw na szczęśliwe zakończenie… Czy aby na pewno? A cała historia opisana w Pamiętniku, który schorowanej na Alzheimera Allie odczytuje – Duke – inny pacjent domu spokojnej starości. Ten film chwyta ze serce i jest bardzo romantyczny.

Przeczytajcie: 50 inspirujących filmów podróżniczych.

KOPCIUSZEK

Zestawienie romantycznych filmów zamyka klasyczny „Kopciuszek” – filmowa ekranizacja z roku 2015. Baśń o miłości w nowej odsłonie. Główna bohaterka Elli cierpi przez swoją macochę i jej dwie córki, które nazywają ją Kopciuszkiem. Wyprawiany w miasteczku huczny bal przez przybyłego księcia odmienia los dziewczyny, która z Kopciuszka zamienia się w prawdziwą księżniczkę, dzięki pomocy wróżki. Czy ta historia będzie miała takie samo zakończenie jakie wszyscy znamy? Musicie się przekonać oglądając ten romantyczny film.

Romantycznych filmów oczywiście jest o wiele więcej. Jednak te, które wymieniłam w tym artykule są dla mnie szczególne i uważam je za wyjątkowo piękne. A Wy macie jakieś inne propozycje filmowe na Walentynki i nie tylko?

 

Więcej znajdziecie tutaj:
Inspiracje

 

Zapraszamy Was również na Instagram oraz fanpage na Facebooku

 

Do zobaczenia gdzieś w drodze!