Jesień i zima to takie pory roku, kiedy chętniej oglądamy filmy i seriale. Warto wybrać seriale polecane, warte obejrzenia. Na obejrzenie serialu na Netflix i HBO Max pozwalamy sobie wieczorami w weekendy. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie 13 ulubionych seriali. To kultowe propozycje, które warto obejrzeć na obu popularnych platformach. Kolejność przedstawiania jest przypadkowa.

DOM Z PAPIERU

Ten serial to zdecydowanie nasz faworyt, chociaż ostatni sezon poniósł w naszej ocenie porażkę i mógłby w ogóle nie powstawać. A o czym jest serial? O napadzie na hiszpańską mennicę i planie tego napadu stworzonym przez Profesora – jednego z głównych bohaterów. Plan doskonały, strategia idealna, świetne rozgrywki z hiszpańską policją i władzami. Każdy odcinek trzyma w napięciu, zaciekawia tak bardzo, iż nie można się od niego oderwać. Zdecydowanie jeden z lepszych seriali na platformie Netflix.

seriale na Netflix i HBO Max warte obejrzenia

WATAHA

Polska produkcja i tajemnicze Bieszczady w tle. 3 sezony, a w nich rozwiązywanie kryminalnych zagadek przez Straż Graniczną w Bieszczadach. W serialu poruszane są problemy przemytu ludzi przez granice, korupcji, politycznych układów i wpływów. Serial jest bardzo mroczny i ukazuje piękno bieszczadzkich terenów. Ogląda się z zapartym tchem, a aktorzy grają świetnie.

A jeżeli chcielibyście w zimowy wieczór obejrzeć jakiś film podróżniczy, to koniecznie skorzystajcie z naszej top listy najpopularniejszych filmów z motywem podróżniczym w tle. 

seriale na Netflix i HBO Max warte obejrzenia

CZARNOBYL – POLECANE SERIALE NA HBO MAX

Temat wybuchu w elektrowni jądrowej w Czarnobylu jest znany, ale czy aby na pewno? Serial prezentuje starania ratowników, aby ocalić ludzkość i Europę przed skutkami wybuchu. Widz poznaje także w jaki sposób do tej katastrofy doszło. Serial Czarnobyl przysłowiowo „wbija w fotel”. Na nas zrobił ogromne wrażenie. Poza tym uwielbiamy seriale oparte na faktach i przedstawiające prawdziwe wydarzenia.

THE CROWN

Obejrzeliśmy dotychczas wszystkie sezony The Crown i dzięki temu brytyjska monarchia stała nam się bliższa i bardziej znana. Najbardziej podobały nam się dwa pierwsze sezony, które przenoszą oglądających do lat młodości królowej Elżbiety II, jej początków jako władczyni i problemów Wielkiej Brytanii, z którymi przyszło się jej mierzyć. Do roku 2022 powstało 5 sezonów. Ostatni sezon oceniamy jako najmniej interesujący z całej serii. Ten kultowy serial obejrzycie na Netflix.

WIELKIE KŁAMSTEWKA

Ten polecany serial odkryliśmy lecąc do Japonii. I był to super wybór, aby przetrwać 10 godzinny lot. Serial opowiada o kilku kobietach, ich przyjaźni, problemach – każda ma inne. W życiu każdej z nich dominuje kłamstwo – oszukiwanie siebie lub innych. Głównym wątkiem sezonu drugiego jest morderstwo. Poza tym w serialu grają wybitni aktorzy, między innymi Nicole Kidman i Meryl Streep. Muzyka również jest zjawiskowa. Warto obejrzeć ten serial – polecamy szczególnie kobietom.

seriale na Netflix i HBO Max warte obejrzenia

HOMELAND

Ten serial to już prawie tasiemiec. Niestety. Ale wciąga na maksa. Najlepszy jest sezon pierwszy – gwarantujemy, że nie będziecie mogli się od serialu oderwać. Kolejne sezony również są świetne, chociaż na pewnym etapie następuje znużenie tematem. Ja przynajmniej tak miałam, Michał nie. W pierwszym sezonie amerykański żołnierz powraca do ojczyzny. Był w niewoli – w Iraku i tam też podlegał okrutnym przesłuchiwaniom i przemocy ze strony wroga. Niestety agenci CIA w USA nie ufają żołnierzowi i podejrzewają, iż po tak długiej niewoli i represjach na nim stosowanych przeszedł na stronę wroga. Oj dzieje się w tym serialu!

seriale na Netflix i HBO Max warte obejrzenia

GAMBIT KRÓLOWEJ – SERIALE WARTE OBEJRZENIA

Kolejna „perełka” na Netflix – serial bardzo polecany. Lubicie grać w szachy? Jeśli tak – Gambit Królowej musicie obejrzeć. Historia osieroconej i utalentowanej dziewczynki porusza. Determinacja, podążanie za marzeniami, mierzenie się z uzależnieniem… Wspaniała historia dziecka, które umiało podążać swoją, własną drogą. W roli głównej niesamowita i piękna Anya Taylor-Joy. W serialu zagrał też polski aktor Marcin Dorociński.

KALIFAT

Losy kilku kobiet mieszkających w Szwecji i ich rola wobec islamu – matka, studentka, policjantka. Uwikłanie bohaterów w planowany atak terrostyczny na państwo szwedzkie. W serialu pokazano, w jaki sposób „wciąga” się młodych ludzi do ugrupowań terrorystycznych. Przedstawiono w jaki sposób islam zmienia życie i jak wiele niektórzy są w stanie dla tej religii poświecić. Oglądaliśmy z zapartym tchem.

ANNE – ANIA NIE ANNA

Słabość do rudowłosej Ani i jej przygód mieliśmy od zawsze, szczególnie ja – w końcu też mam rude włosy. Kiedy Netflix zrealizował serię o przygodach słynnej Ani wiedzieliśmy, że musimy to obejrzeć. Serialowi nadano nowy charakter, gdyż są wątki, których nie ma w książce Lucy Maud Montgomery. Bywa momentami mroczny. Aktorka grająca Anię jest niesamowita – zabawna, wzruszająca, ma cięte riposty i wybujałą wyobraźnię. To sprawia, że obok takiej bohaterki przejść obojętnie nie można. Ciekawe dialogi, nietuzinkowe przygody, piękne krajobrazy Kanady, wiele momentów wzruszenia. To zdecydowanie nasz ulubiony serial na Netflix. Szkoda, że nie powstają kolejne sezony o dorosłym życiu Ani.

seriale na Netflix i HBO Max warte obejrzenia

DARK – SERIALE WARTE OBEJRZENIA NA NETFLIX

Serial niemiecki z gatunku sci-fi i thriller. Oglądając go można się „zakręcić” przy splocie wydarzeń i powiązaniach między głównymi bohaterami. W niewielkim miasteczku giną dzieci, a dążenie przez ich rodziny do rozwiązania zagadki i poszukiwań dzieci sprawia, iż ujawniają się skomplikowane relacje pomiędzy rodzinami. Powraca przeszłość. Klimat tego serialu i muzyka są ujmujące. Oglądaliśmy z zapartym tchem i z ogromną ciekawością „śledziliśmy” co wydarzy się dalej. I jak ta cała zawiła historia się zakończy.

seriale na Netflix i HBO Max warte obejrzenia

FAUDA

Polityczny serial trzymający w napięciu często polecany przez platformę Netflix. Ukazuje niekończącą się walkę między Izraelem a Palestyną. W rolach głównych agenci specjalni Mosadu i Hamasu. Walka z terrorystami. Serial porusza tematykę odwiecznego konfliktu, który ma miejsce na ziemiach Izraela. Warto zapoznać się z tym tematem. Każdy sezon Faudy jest rewelacyjny. Fauda oznacza w języku hebrajskim „chaos”.

13 POWODÓW

Serial skierowany głównie do młodzieży, jednak nam bardzo się podobał. Drugi sezon był naszym zdaniem bardziej ciekawy niż pierwszy. Serial ukazuje 13 powodów nagranych na taśmach magnetofonowych przez nastolatkę – dlaczego odebrała sobie życie. Przedstawia problemy młodych ludzi, ich uczucia, emocje, dylematy. Porusza temat związków, seksu, tego jaki wpływ na kształtowanie się osobowości młodego człowieka ma popularność w grupie rówieśniczej. Serial wzbudza wiele emocji. To kultowy serial  dla młodzieży i nie tylko, który warto obejrzeć.

seriale na Netflix i HBO Max warte obejrzenia

JAK NAS WIDZĄ

Serial na faktach autentycznych ukazujący wieloletnią walkę pięciu nastolatków z Harlemu w USA, którzy zostali niewinnie skazani na więzienie przez amerykański wymiar sprawiedliwości. Oskarżono ich o brutalny atak i gwałt na kobiecie w Central Parku. Niesamowita historia, jakże smutna i dająca do myślenia. Ta głośna sprawa w USA była nazywana sprawą „Piątki z Central Parku”. Serial szokuje i ukazuje jak bezbronni jesteśmy wobec bezdusznego wymiaru sprawiedliwości i jak czasami przypadkowe sploty zdarzeń potrafią zniszczyć ludziom życie.

Mamy nadzieję, że kultowe seriale, które Wam polecamy będą dla Was interesujące i umilą długie jesienno-zimowe wieczory.  Oglądaliście już któreś z nich? A może macie na swojej liście inne seriale na Netflix i HBO Max, które warto zobaczyć? Chętnie poznamy tytuły innych polecanych seriali. 

 

Więcej znajdziecie tutaj:
Inspiracje

 

Zapraszamy Was również na Instagram oraz fanpage na Facebooku

 

Do zobaczenia gdzieś w drodze!