Kiedy tylko zobaczyłam to miejsce w Internecie od razu wiedziałam, że musimy tam pojechać. Złoty Jar zauroczył mnie swoim niepowtarzalnym klimatem w postaci wnętrz z przeszłości i otoczenia przyrodą. Totalnie nasza bajka. Czym prędzej zarezerwowałam wybrany pokój i po 3 miesiącach od rezerwacji ruszyliśmy w kierunku Złotego Jaru. Nie tylko to miejsce jest w tym rejonie złote.

O ZŁOTYM JARZE

Złoty Jar to uroczy pensjonat, który znajdziecie na Dolnym Śląsku – w miejscowości Złoty Stok. Z zewnątrz przypomina górskie schronisko, które otacza Złoty Potok, Góry Złote i lasy. Na przywitanie gości podbiega milusiński pies o imieniu Pajda, a po przekroczeniu progu starej willi ma się wrażenie teleportacji do przeszłości.

Złoty Jar na Dolnym Śląsku

Złoty Jar na Dolnym Śląsku

WNĘTRZA ZŁOTEGO JARU

Złoty Jar do dyspozycji gości posiada 13 pokoi – niektóre z łazienkami prywatnymi, inne ze wspólnymi. Dwa pokoje posiadają oszklone werandy. Pokoje urządzone są w bardzo klimatycznym stylu – jest rustykalnie, retro, inaczej…

Pozostałe wnętrza, takie jak korytarze, wspólna weranda, sala kominkowa, restauracja również mają wystrój bardzo klimatyczny. Jest przytulnie i miło.

Gdzie nocować na Dolnym Śląsku ?

WNĘTRZA ZŁOTEGO JARU

WNĘTRZA ZŁOTEGO JARU

POKÓJ NR 7 Z WERANDĄ W ZŁOTYM JARZE

Zapoznając się z ofertą Złotego Jaru na stronie internetowej od razu wpadł mi w oko największy pokój numer 7 z prywatną, dużą werandą. Zauroczyły mnie jego wnętrza, no i weranda! Czym prędzej dokonałam jego rezerwacji – kilka miesięcy przed planowanym przyjazdem. Popatrzcie na fotografie jak się prezentuje. Zdecydowanie ma duszę.

POKÓJ NR 7 Z WERANDĄ W ZŁOTYM JARZE

POKÓJ NR 7 Z WERANDĄ W ZŁOTYM JARZE

POKÓJ NR 7 Z WERANDĄ W ZŁOTYM JARZE

POKÓJ NR 7 W ZŁOTYM JARZE

RESTAURACJA W ZŁOTYM JARZE

W Złotym Jarze funkcjonuje restauracja, w której serwowane są pyszne dania. Menu jest krótkie i sezonowe, co sprawia, że potrawy są przygotowywane z sercem. Polecam także desery. Korzystaliśmy również ze śniadań w formie bufetu – wszystko świeże, smaczne i takie swojskie, domowe.

CO ZWIEDZIĆ W OKOLICY ZŁOTEGO JARU?

Atrakcji w okolicy Złotego Jaru jest sporo. My zdecydowaliśmy się przejść szlak górski, który znajduje się tuż obok – prowadzi na Jawornik Wielki – 872 m n.p.m., nazywany także Świętą Górą. Ku naszemu zdziwieniu na szlaku panowała jeszcze zima. Śniegu było mnóstwo. W pobliżu szczytu znajduje się wieża widokowa. Dojście na Jawornik Wielki spod Złotego Jaru jest proste i przyjemne.

Przeczytajcie inny artykuł z Dolnego Śląska: Góry Bystrzyckie – ciekawe szlaki i atrakcje.

Jawornik Wielki - 872 m n.p.m.

Ponadto zawitaliśmy do Kopalni Złota – największej atrakcji turystycznej Kotliny Kłodzkiej oraz uzdrowiskowego miasteczka Lądek Zdrój.

Na pewno chcielibyśmy jeszcze kiedyś na te tereny wrócić, aby bliżej poznać szlaki Gór Złotych.

NAJWIĘKSZE ATUTY ZŁOTEGO JARU
pensjonat usytuowany w sercu lasu
cisza i spokój z dala od zgiełku i hałasu
piękne i klimatyczne wnętrza
miejsce przyjazne zwierzętom
pyszne dania w restauracji

Złoty Jar zdecydowanie znalazł się na liście naszych ulubionych i klimatycznych miejscówek w Polsce.

Więcej o Dolnym Śląsku znajdziecie tutaj:
Dolnośląskie

 

Zapraszamy Was również na Instagram oraz fanpage na Facebooku.

 

Do zobaczenia gdzieś w drodze!