Agroturystyki położone z dala od miast, w otoczeniu przyrody – to miejsca, które chętnie odwiedzamy. Naszym ostatnim odkryciem jest Agroturystyka Stare Polaszki, która  zaprasza gości w swe progi – zarówno do restauracji, jak i na nocleg. Odwiedziliśmy to miejsce we współpracy z pomorskie.travel. Restauracja znajdująca się w Starych Polaszkach znajduje się w bazie lokali na stronie internetowej pomorskie.travel. Poznajcie to piękne miejsce.

AGROTURYSTYKA STARE POLASZKI – POŁOŻENIE

Agroturystyka Stare Polaszki jest położona na pograniczu Kociewia i Kaszub, a więc malowniczych i zielonych terenów Polski pełnych niewielkich wzgórz. Agroturystykę otaczają lasy i rozległe tereny zielone. Panuje cisza i spokój. Słychać śpiew ptaków, a wiosną i latem nad głową latają bociany. Jadąc do Starych Polaszek pierwsza rzecz, na którą zwrócicie na pewno uwagę to czerwone okiennice, które są znakiem rozpoznawczym agroturystyki i wyróżniają ją na tle innych.

agroturystyka Stare Polaszki

agroturystyka Stare Polaszki

ATRAKCJE AGROTURYSTYKI STARE POLASZKI

W agroturystyce Stare Polaszki można skorzystać z noclegu (znajduje się tutaj aż 30 dostępnych pokoi) oraz z restauracji, w której serwuje się dania kuchni regionalnej. Przysmakiem jest pstrąg i sałatka z panierowanym serem z regionu.

Przeczytajcie: Co zjeść na Pomorzu? Regionalne smaki Borów Tucholskich, Kaszub, Kociewia.

Ponadto wielką atrakcją tego miejsca jest staw, który oglądany z lotu ptaka przypomina serce oraz zielona wyspa go otaczająca. Staw, wyspa i klimatyczny mostek tworzą obraz bardzo sielankowy. Miłośnicy wędkowania będą zachwyceni, gdyż można ze stawu wyłowić rybkę, którą szef kuchni przyrządzi na obiad lub na kolację.

Ponadto na terenie Starych Polaszek znajduje się sad i ogród. Z darów sadu i ogrodu są również przyrządzane potrawy serwowane w restauracji – jest zdrowo, swojsko i lokalnie.

Na relaks poleca się sauna i ruska bania.

Miejsce jest przyjazne dzieciom i zwierzętom. Przygotowano plac zabaw, fani piłki nożnej mogą zagrać w piłkę, jest miejsce do gry w siatkówkę. Z naszego punktu widzenia największą atrakcją tego miejsca jest możliwość odbywania długich spacerów w pięknych okolicznościach przyrody. Warto ze sobą zabrać kijki nordic walking. Istnieje również możliwość zorganizowania warsztatów tematycznych na terenie agroturystyki i wycieczki po Kaszubach. Atrakcji zatem w tym sielskim miejscu jest sporo.

agroturystyka Stare Polaszki

agroturystyka Stare Polaszki

agroturystyka Stare Polaszki

RESTAURACJA

W ramach współpracy z pomorskie.travel odwiedziliśmy Stare Polaszki, aby poznać bliżej to miejsce i posmakować kuchni serwowanej w tutejszej restauracji. Z noclegu nie korzystaliśmy. Zwiedziliśmy okolicę i zapoznaliśmy się z atrakcjami tego miejsca. Wnętrza przytulnych dwóch sal restauracyjnych zapraszają gości. Karta dań jest krótka i prosta, bez udziwnień – ma być naturalnie, regionalnie i jak u mamy.

Na pewno jesteście ciekawi jakich potraw skosztowaliśmy?

Dań było kilka i prym wiodła ryba prosto z Kaszub. Zaczęliśmy od zup. Michał zdecydował się na rybną, a ja na chłodnik. Drugie dania też należały do ryb – ręcznie lepione pierogi z rybami jadłam po raz pierwszy w życiu, a Michał skosztował smażonego karpia z ziemniakami i sałatką. Nie mogło zabraknąć wspomnianej już wyżej sałatki z panierowanym serem z regionu. Dopełnieniem uczty były domowe ciasta – sernik i szarlotka. Wszystko bardzo nam smakowało, ale z tej wizyty najbardziej zapamiętamy rybne pierogi i sałatkę. Koniecznie musicie spróbować jeśli zawitacie do Starych Polaszek.

agroturystyka Stare Polaszki

agroturystyka Stare Polaszki

CO ZWIEDZIĆ W OKOLICY?

Dla osób, które na dłużej przybędą w to miejsce prócz skorzystania z atrakcji agroturystyki warto zwiedzić okoliczne miejsca:

NAJWIĘKSZE ATUTY AGROTURYSTYKI STARE POLASZKI
  • miejsca przyjazne zwierzętom
  • cisza i spokój
  • bliskość natury
  • regionalna i swojska kuchnia
  • ciekawa oferta atrakcji dla dorosłych i dzieci

agroturystyka Stare Polaszki

INFORMACJE PRAKTYCZNE

  • Adres – Stare Polaszki 13, 83-433 Stare Polaszki
  • Strona internetowa – starepolaszki.pl
Zarezerwujcie nocleg w tej klimatycznej agroturystyce

Chętnie do agroturystyki Stare Polaszki wrócimy. Właściciele intensywnie rozwijają to miejsce, a więc jesteśmy ciekawi jak jeszcze piękniej będzie tam za jakiś czas. Polecam Wam skosztować w Starych Polaszkach domowych potraw w restauracji, a dla spragnionych ciszy i spokoju na dłużej – nocleg. Na pewno odpoczniecie.

Wpis powstał we współpracy z pomorskie.travel.

 

 

Więcej o Pomorzu znajdziecie tutaj:
Pomorskie

 

Zapraszamy Was również na Instagram oraz fanpage na Facebooku

 

Do zobaczenia gdzieś w drodze!