Od dłuższego czasu szukaliśmy samotnego domku usytuowanego w sercu lasu. Chcieliśmy się w nim „zaszyć” się na kilka dni i odpocząć od codzienności i codziennych spraw. Wybór padł na urokliwą Warmię i domek o bardzo skomplikowanej nazwie –  Sauerwald Pierwszy. Przedstawiamy Wam recenzję tego obiektu. 

SAUERWALD PIERWSZY – POŁOŻENIE

Domek jest na Warmii blisko miasteczka Jeziorany – we wsi o nazwie Zerbuń. Otacza go las, a w oddali znajdują się dwa inne domy – w tym Sauerwald Drugi – również na wynajem z tym, że trochę mniejszy od Sauerwalda Pierwszego.

Lokalizacja domku jest idealna – las, cisza, śpiew ptaków, szum wiatru, idealne miejsce na ucieczkę od codzienności. Obok znajduje się jezioro i piękne tereny spacerowe.

Domek w lesie na Warmii

WNĘTRZA DOMKU W LESIE NA WARMIISAUERWALD PIERWSZY

Jest przytulnie i wnętrza nawiązują do natury, wiejskości, sielskości. Kuchnia w pełni wyposażona zachęca do pichcenia. Klimatyczny salon, w którym prym wiedzie koza rozpalana każdego wieczora, z salonu można też wyjść na taras, który jest miejscem do grillowania i nie tylko. Na parterze jest również łazienka. Na piętrze sypialnia wraz z dodatkowym pokojem, jeśli przyjeżdża więcej gości.

Z każdego okna domku rozpościera się widok na las. Nic nie zakłóca tego idyllicznego widoku. Czas można też miło spędzić przed domkiem, gdyż rozstawiony jest stół i fotele.

Naszym zdaniem to idealny domek dla par lub niewielkiej rodziny, gdyż metraż wynosi 60m2. Na wyposażeniu domku są: grill, leżaki, rowery, przygotowane miejsce na ognisko, hamaki, deska SUP, sanki, sprzęt do badmintona.

Domek w lesie na Warmii

Domek w lesie na Warmii

Domek w lesie na Warmii

ATRAKCJE – DOMEK W LESIE NA WARMII

Atrakcji na Warmii jest bardzo dużo. Oto nasze rekomendacje dotyczące spędzania czasu wolnego na Warmii i w domku Sauerwald Pierwszy:

 • Spacery po lesie.
 • Spacer i wypoczynek nad jeziorem.
 • Wycieczki rowerowe po pięknych terenach Warmii.
 • Grillowanie.
 • Oglądanie seriali lub filmów przy rozpalonej kozie wieczorami – w domku nie ma telewizora, my zabraliśmy laptopa.
 • Odkrywanie regionalnej kuchni – dla zainteresowanych istniej możliwość zamówienia regionalnego warmińskiego jedzenia od Kwaśne Drzewo Sauerbaum.
 • W celu doświadczeń kulinarnych warto wybrać się na Eko Targ w Jezioranach, który odbywa się w każdą sobotę. Polecamy kupienie warmińskich cukierków – śliwek w czekoladzie.
 • Spacer po Jezioranach.
 • Odwiedziny w pobliskiej farmie ekologicznej – Owczarnia Lefevre.
 • Czytanie książek.
 • Granie w gry planszowe – są w domku.

Atrakcji i sposobów na spędzenie wolnego czasu jest mnóstwo. My postawiliśmy na odpoczynek w domku, spacery po lesie i wycieczki rowerowe.

Warmia atrakcje

Domek w lesie na Warmii

NAJWIĘKSZE ATUTY DOMKU - SAUERWALD PIERWSZY
domek w lesie
cisza i spokój
z dala od zabudowań, zgiełku i hałasu
wspaniały klimat domku wieczorami
przytulne wnętrza
domek architektonicznie przypominający wiejską stodołę
miejsce przyjazne zwierzętom
możliwość skosztowania warmińskiej kuchni
Gdzie jeszcze warto nocować w warmińsko-mazurskim?

Czas spędzony w leśnym domku na Warmii był wspaniały. Mogliśmy złapać dystans do wielu spraw, odpocząć i chwilę pożyć tak jakbyśmy chcieli na co dzień – na wsi, blisko natury, w leśnym domku. Może kiedyś marzenie się spełni! Kto wie? A Wy marzycie o życiu na wsi , czy jednak wolicie zgiełk miast?

Więcej o Warmii i Mazurach znajdziecie tutaj:
Warmińsko – Mazurskie

 

Zapraszamy Was również na Instagram oraz fanpage na Facebooku.

 

Do zobaczenia gdzieś w drodze!