Kontynuacja cyklu: „Moje pomysły na zdjęcia” zgodnie z porami roku. Był już wpis: „Moje pomysły na jesienne zdjęcia”, a teraz czas na kolejną ulubioną porę roku, czyli zdjęcia wiosny. Zebrałam już sporą kolekcję wiosennych zdjęć i dzisiaj tymi fotografiami chcę się podzielić z Wami. Mam nadzieję, że wpis będzie dla Was inspiracją do fotografowania przyrody, kwiatów, ptaków i odnajdywania wspaniałych fotograficznych plenerów. Wiosna to cudowny do tego czas!

WIOSENNE ZDJĘCIA W PARKU

W parkach idealnie widać jak przyroda budzi się do życia – zieleń traw i drzew, śpiew ptaków, hasające wiewiórki. Obraz tego zjawiska tworzy się sam. Wiosna to dobry czas na obserwowanie tego zjawiska własnymi oczami lub poprzez obiektyw aparatu. Parki wiosną są świetnym miejscem na spacery – jest cieplej, dzień jest dłuższy, ale i też do fotografii. Wczesna wiosna, kiedy wszystko w parkach rozkwita jest najwspanialszym czasem. Oto kilka wiosennych zdjęć, które zrobiłam w moim ulubionym Parku Oliwskim w Gdańsku. I Wy poszukajcie swojego ulubionego parku, może jest blisko Was? Zdjęcia z parku wiosną wyjdą pięknie. Poniżej sprawdźcie moje pomysły na wiosenne zdjęcia.

Wiosenne zdjęcia

Wiosenne zdjęcia

Wiosenne zdjęcia

WIOSENNE ZDJĘCIA W LESIE I NA ŁĄCE

Wiosna to czas, kiedy życie w lasach i na łąkach również ożywa. Po zimie i wcześniejszej szarej jesieni, które przecież tylko przez chwilę jest złota. W lesie również warto  „ustrzelić” aparatem wróbelka lub innego ptaka, sfotografować zielony mech, pierwsze leśne kwiatki i zazielenione drzewa. Ostatnio odkryłam las z piękną wiosenną łąką pokrytą białymi kwiatkami. Ten obraz ciągle mam przed oczami. Musiałam to miejsce sfotografować i nie ukrywam zdjęć w tym miejscu zrobiłam bardzo dużo. Las i łąka są super pomysłem na wiosenne zdjęcia.

Przeczytajcie: Moje pomysły na jesienne zdjęcia.

Wiosenne zdjęcia - w lesie

Wiosenne zdjęcia
Wiosenne zdjęcia w lesie

WIOSENNE ZDJĘCIA NA WSI – MOJE POMYSŁY NA WIOSENNE ZDJĘCIA

Wieś jest ciekawym plenerem fotograficznym o każdej porze roku. Wiosna to moment, kiedy szczególnie lubię fotografować wiejskie klimaty. W naszym kraju znajduje się mnóstwo uroczych wiosek, w których można zrobić ciekawe i sielskie fotografie. Moje odkrycia to między innymi kolorowe Zalipie, które odwiedziliśmy w zeszłym roku wiosną i Kraina Otwartych Okiennic na Podlasiu – tworzą ją trzy wsie o bajkowych domkach z drewnianymi okiennicami. W takim miejscu zdjęcia wiosny po prostu robią się same.

Wiosenne zdjęcia na wsi

WIOSENNE ZDJĘCIA W REZERWACIE PRZYRODY

Myślisz sobie „wiosna” i co przychodzi Ci do głowy? U mnie przyroda budzi się do życia, kwiaty tworzą malowniczy obraz. W rezerwatach ta magia również ma miejsce. Mój ulubiony na Pomorzu to Rezerwat Przyrody Beka, który jest bardzo blisko Gdyni. W tym roku ponownie odwiedziliśmy to miejsce, aby uchwycić aparatem powracające z ciepłych krajów ptaki oraz wiosenną przyrodę.

Wiosenne zdjęcia w rezerwacie przyrody

WIOSNA – ZDJĘCIE PORTRETOWE

Wiosna to moja ulubiona pora roku. Wykonywanie portretów wiosennych jest tylko i wyłącznie przyjemnością. Zdjęcia robią się same, idea na wiosenne portrety powstają w głowach bardzo szybko. Nie obędzie się bez kwiecistego anturażu, bo taka przecież jest wiosna. Oto dwa wybrane portrety, które wspólnie z Michałem wykonywaliśmy. Gdy przyjdzie wiosna będziecie mieć pod bokiem kolejne pomysły na wiosenne zdjęcia.

Wiosenne zdjęcia - portret

Wiosenne zdjęcia - portret w kwiatach

ZDJĘCIA PTAKÓW WIOSNĄ

Marzy mi się większa kolekcja ptasich zdjęć. W końcu wiosna to moment, kiedy wiele ptaków wraca do Polski. Póki co mam mnóstwo fotografii bocianów, a bocian to przecież jeden z symboli wiosny.
Wiosenne zdjęcia - fotografia ptaków

WIOSENNE ZDJĘCIA KWIATÓW

No i w końcu to co najwspanialsze wiosną, czyli kwiaty i kwieciste drzewka. W kolekcji wiosennych kwiatów mam bardzo dużo. W tym roku w kwietniu mieliśmy odwiedzić Zakopane, aby wybrać się na fotografie krokusów w Dolinie Chochołowskiej – niestety przez pandemię koronawirusa nie udało się. Za rok koniecznie musimy nadrobić tę zaległość, gdyż fioletowych pól krokusów brakuje mi do kolekcji wiosennych fotografii.

Wiosenne zdjęcia - kwiaty

Wiosenne zdjęcia - kwiaty
Wiosenne zdjęcia
Kwiaty w wiosennej fotografii to:

  • żonkile
  • przebiśniegi
  • krokusy
  • tulipany
  • migdałki
  • magnolie
  • drzewka z kwiatami wiśni

Uwielbiam fotografować kwiaty, a wiosna tworzy idealne do tego możliwości.

Wiosną wszystko budzi się do życia. Warto ten czas wykorzystać na szlifowanie umiejętności fotograficznych, gdyż pomysłów do zdjęć o tej porze roku jest mnóstwo.

Wiosenne plakaty

Masz już w swojej kolekcji dużo zdjęć wiosny? Możesz je śmiało wykorzystać do ozdoby swoich pomieszczeń! Wystarczy wydrukować fotografie, oprawić je w ramkę i tym sposobem stworzyć własne plakaty.

Dajcie znać, jakie wiosenne zdjęcia udało Wam się zrobić o tej porze roku? Może macie inne pomysły na wiosenne zdjęcia?

 

 

 

Więcej inspiracji fotograficznych znajdziecie tutaj:
Fotografia

 

Zapraszamy Was również na Instagram oraz fanpage na Facebooku


Do zobaczenia gdzieś w drodze!