Santorini – z jednej strony wyspa magiczna, z drugiej nadmiernie skomercjalizowana. Z powodu komercjalizacji postanowiliśmy odwiedzić Santorini po sezonie – we wrześniu. Mimo wszystko, nawet w tym czasie było sporo ludzi, temperatura była przyjemna i ceny również bardziej przyjazne. Jak na pewno wiecie Santorini do tanich kierunków nie należy. W tym artykule chcemy Wam pokazać najpiękniejsze miejsca do zdjęć w miasteczku Oia na Santorini. Wszystkie opisane miejsca znajdziecie na mapce, która znajduje się na końcu artykułu.

PUNKT WIDOKOWY NA RUINACH WENECKIEJ TWIERDZY  ŚW. MIKOŁAJA

To jedna z 5 twierdz, które Wenecjanie wybudowali na Santorini. Z twierdzy nie zachowało się zbyt wiele, natomiast oglądanie zachodu słońca z tego miejsca jest spektakularne – Oia jest widoczna w całej okazałości, a barwy zachodzącego słońca sprawiają, że jest magicznie. Warto przybyć wcześniej na punkt widokowy, aby obejrzeć zachód słońca. My wybraliśmy oglądanie zachodu słońca w Zatoce Amoudi zajadając pyszną kolację.

SCHODY POMARAŃCZOWEGO HOTELU KASTRO OIA HOUSES

Ten słynny i czarujący obiekt znajduje się blisko ruin twierdzy. Najbardziej popularne fotografie są wykonywane na pobliskich schodach. W Oia na Santorini mnóstwo jest ekskluzywnych hoteli, ale ten przyciąga uwagę przytulnością i kolorami. Musicie w tym miejscu zrobić zdjęcia, jeśli będziecie w Oia.

NA ZDJĘCIACH: RUINY TWIERDZY ŚW. MIKOŁAJA I WIDOKI ORAZ HOTEL KASTRO OIA HOUSES.

Oia na Santorini – piękne miejsca na zdjęcia.

Oia na Santorini – piękne miejsca na zdjęcia.

ZATOKA AMOUDI / OIA SANTORINI

Wiele schodów trzeba pokonać, aby dotrzeć do tej pięknej zatoczki, ale warto. Pamiętajcie, aby sfotografować to miejsce również z góry. Będąc już w Amoudi pospacerujcie i poszukajcie miejsca z pięknym widokiem (np. na zachód słońca). Warto tutaj spędzić czas w jednej z nadmorskich tawern, które serwują przepyszne owoce morza. Amoudi to port rybacki w Oia. Nie korzystajcie natomiast z przejażdżki na grzbiecie osiołków. Biedne zwierzęta wiozą turystów do Amoudi zarówno w dół, jak i w górę. Nie dokładajcie się do tego nikczemnego procederu wykorzystywania zwierząt dla wygody i lenistwa ludzi.

Przeczytajcie: Co warto zobaczyć na Krecie? Lista miejsc. Atrakcje wyspy.

ZATOKA AMOUDI - Santorini

Oia - ZATOKA AMOUDI

Zachód słońca - ZATOKA AMOUDI
ZATOKA AMOUDI

MŁYN HOTELU CHARISMA SUITES

Kiedy będziecie podziwiać widok na miasteczko Oia / Snatorini z ruin twierdzy weneckiej na pewno dostrzeżecie w krajobrazie młyn z wiatrakiem. Wybierzcie się w to miejsce, aby zrobić kolejne piękne zdjęcia. W młynie można spędzić noc – obecnie należy do hotelu Charisma Suites. Znajdźcie pobliską wąską uliczkę, z której roztacza się widok na młyn – jest to idealne miejsce na fotografowanie.

KAPLICA PRZEMIENIENIA CHRYSTUSA ZBAWICIELA

Malownicza dzwonnica znajduje się w oddali od ścisłego centrum Oia na Santorini. Na mapce poniżej wskazujemy Wam, gdzie to miejsce znajdziecie. W Oia jest sporo dzwonnic, ale ta wyjątkowo nam się spodobała. Mieliśmy szczęście, gdyż nie było żadnych chętnych na robienie w tym miejscu zdjęć, a podobno są tutaj kolejki i często odbywają się sesje ślubne.

Przeczytajcie: Wenecja – atrakcje, które warto zobaczyć w 3 dni. Romantyczny city break.

KAPLICA PRZEMIENIENIA CHRYSTUSA ZBAWICIELA

NIEBIESKIE KOPUŁY KOŚCIOŁÓW I DZWONNICE

W Oia na Santorini jest bardzo dużo kościołów z dzwonnicami i kopułami – najczęściej niebieskimi. Najsłynniejsza niebieska kopuła wraz z dzwonnicą należy do kościoła prawosławnego Świętego Spirydona.

Inne popularne miejsce to niebieskie kopuły kościoła Zmartwychwstania Pańskiego. Zdjęcia są wykonywane na schodach, z których bardzo dobrze widoczne są niebieskie kopuły oraz różowa dzwonnica. Jest w tym miejscu magicznie, ale i kolejki są spore, aby zrobić fotografie. Niebieskie kopuły kościołów są niejako symbolem Oia na Santorini.
NIEBIESKIE KOPUŁY KOŚCIOŁA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO
NIEBIESKIE KOPUŁY KOŚCIOŁA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO
Oia na Santorini – piękne miejsca na zdjęcia.

PUNKT WIDOKOWY 3 DZWONY / OIA SANTORINI

W Oia znaleźliśmy też inne dzwonnice, które nas zauroczyły. Na mapce wskazujemy Wam, gdzie to miejsce się znajduje. Będziecie podziwiać dwie dzwonnice z trzema dzwonami, a z obu stron widoki na Oia.

PUNKT WIDOKOWY 3 DZWONY - Oia, Santorini

KOŚCIÓŁ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA Z NIEBIESKĄ KOPUŁĄ

Kolejne ciekawe miejsce na fotografię. Polecamy przybyć tutaj wcześnie rano przed otwarciem sklepu z pamiątkami, aby mieć korzystne warunki do robienia zdjęć. Oia na Santorini zachwyca kolorem niebieskim i białym. Te dwa kolory wzajemnie się uzupełniają i przenikają. Warto te kolory pokazać na fotografiach.

Przeczytajcie: Ciekawe miejsca na zdjęcia w Krakowie.
KOŚCIÓŁ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA Z NIEBIESKĄ KOPUŁĄ - Oia

PORADY / OIA  SANTORINI

  • Nie wchodźcie na dachy kościołów ani domów żeby zrobić zdjęcia. Spotkacie mnóstwo tabliczek informujących o zakazie, jednak mimo tego wiele osób nie respektuje tego tym samym nie szanując obiektów i woli ich właścicieli.
  • Nie korzystajcie z osiołkowego transportu. Mamy nadzieję, że los zwierząt nie jest obojętny.
  • Zwiedzajcie i fotografujcie miasteczko Oia/Snatorini o poranku, kiedy jest chłodniej, nie ma tak wielu turystów i dzięki temu macie bardziej komfortowe warunki do zwiedzania, podziwiania i fotografowania.
  • Jeśli chcielibyście zjeść kolację w jednej z tawern znajdujących się w zatoce Amoudi zarezerwujcie stolik wcześniej. Nam we wrześniu udało się znaleźć miejsce bez rezerwacji – mieliśmy szczęście. Jeśli będziecie na Santorini w sezonie turystycznym nie radzimy na to szczęście liczyć.

MAPA FOTOGRAFICZNYCH MIEJSC W OIA / SANTORINI

Mamy nadzieję, że nasz artykuł o fotograficznych lokalziacjach w Oia na Santorini ułatwi Wam znalezienie tych miejsc i zrobienie pięknych zdjęć.

Więcej o Grecji znajdziecie tutaj:
Grecja

 

Zapraszam Was również na mój Instagram oraz fanpage na Facebooku.

 

Do zobaczenia gdzieś w drodze!