Paryż – miasto, do którego wróciliśmy po raz trzeci i w którym ciągle odkrywamy miejsca, które warto zobaczyć.  Paryż po raz kolejny zauroczył nas swoją atmosferą i retro klimatem. Nocleg w samym centrum dzielnicy Montmartre sprawiał, iż każdego dnia przenosiliśmy się w czasie błądząc uliczkami z duszą. To był piękny czas. Udało nam się wrócić do  najpiękniejszych miejsc w Paryżu, które już znamy, ale i też odkryliśmy nowe tajemnice miasta. Poranki z ciepłym croissantem, popołudnia w klimatycznych kawiarenkach, wieczorne spacery po Montmartre były kwintesencją tego wyjazdu. Zapraszamy Was do zwiedzania Paryża szlakiem, który sobie wyznaczyliśmy. Paryż – co zobaczyć w mieście zakochanych? Oto najpiękniejsze atrakcje Paryża, które warto odwiedzić.

WIDOK NA WIEŻĘ EIFFLA / PARYŻ ATRAKCJE 

Wieża Eiffla to symbol Paryża i największa atrakcja. Dla zdjęć z tą kultową budowlą przyjeżdża do Paryża cały świat. Gdzie zrobicie najlepsze zdjęcia z Wieżą Eiffla? Już podpowiadamy.

SCHODY TROCADERO

Tylko pamiętajcie, aby być w tym miejscu wcześnie rano, gdyż później tłumy turystów uniemożliwią zrobienie ciekawego zdjęcia. My byliśmy na miejscu około godziny 10.00 i to był ostatni moment na znalezienie wolnej przestrzeni przy schodach. W pobliżu znajduje się również Karuzela Trocadero. Jeśli nie zależy Wam na zrobieniu zdjęcia i chcecie po prostu zaznać magicznej scenerii tego miejsca, to polecamy zajrzeć tu w czasie zachodu słońca.

Przeczytajcie: Praga – atrakcje miasta z duszą i klimatem. Poznajcie stolicę Czech!

WIDOK NA WIEŻĘ EIFFLA ZZA KAMIENIC ULICY RUE DE I’UNIVERSITE

W kultowym miejscu na tej ulicy zastaniecie sporo turystów robiących zdjęcia, natomiast jeśli znajdziecie inną uliczkę w pobliżu będziecie raczej osamotnieni w fotografowaniu. Tak zrobiliśmy my i spokojnie mogliśmy wykonać kilka ciekawych ujęć. Znaleźliśmy też inną ulicę, w tle której widnieje słynna Wieża Eiffla. To ulica Rue Saint-Dominique.

„Paryż jest na tyle duży, żeby się zgubić, ale i na tyle mały zarazem, żeby móc coś dla siebie znaleźć.” Carlos Ruiz Zafón, Cień wiatru

SEKWANA W PARYŻU 

Będąc blisko samej budowli warto oddalić się od tłumów i zejść schodami nad Sekwanę. Zdjęcia w tym miejscu robione wieczorem są bardzo klimatyczne, gdyż wieża jest już pięknie oświetlona. Warto to miejsce odwiedzić. To jedno z najpiękniejszych miejsc, które trzeba zobaczyć będąc w Paryżu. Zwiedzanie Paryża w takim miejscu to czysta przyjemność.

SCHODY TROCADERO PARYŻ ATRAKCJE

WIDOKI NA WIEŻĘ EIFFLA PARYŻ ATRAKCJE

PARYŻ SEKWANA

KLIMATYCZNE KAWIARNIE I RESTAURACJE PARYŻA

Klimatycznych kawiarni, restauracji w Paryżu jest mnóstwo, ale my wybraliśmy dla Was te najbardziej kultowe:

LA MAISON ROSE

La Maison Rose znajduje się na Montmartre. Różowo – pastelowy domek z zielonymi okiennicami, drzwiami i krzesłami jest jak z bajki. Nie można tego miejsca pominąć, a nawet warto wstąpić na kawę. Nas zauroczyła również uliczka prowadząca w dół od La Maison Rose. Naszym zdaniem najładniejsza na Montmartre.

Adres: Rue de l’Abreuvoir 2

CO WARTO ZOBACZYC W PARYŻU

PARYŻ MONTMARTRE CO WARTO ZOBACZYĆ

PARYŻ MONTMARTRE CO WARTO ZOBACZYĆ

LE CONSULAT

Kolejne kultowe miejsce na Montmartre. To już z kolei restauracja będąca wizytówką dzielnicy. W pobliżu znajdują się też inne kawiarnie, restauracje i klimatyczne sklepy, które kuszą wystrojem swoich witryn.

Adres: 18 Rue Norvins

KAWIARNIE W PARYŻU ATRAKCJE

AU VIEUX PARIS D’ARCOLE

Nikt nie przejdzie obojętnie obok tego miejsca. Jedni trafiają tutaj przypadkiem, inni celowo przyjeżdżają, aby zrobić zdjęcie z zewnątrz. O każdej porze roku zmienia się wystrój tego miejsca.
W grudniu był to wystrój świąteczno – zimowy, chociaż obecne wokół liście przypominały nam również jesień. Kawiarnia znajduje się w pobliżu Katedry Notre Dame. To miejsce koniecznie musicie odwiedzić w Paryżu.

Adres: Rue Chanoinesse 24

KAWIARNIE W PARYŻU

ODETTE

Jeśli będziecie mieli ochotę na słodkie ptysie to zajrzyjcie do Odette. Kawiarnia przepięknie wygląda z zewnątrz, a we wnętrzu znajdziecie same słodkości w różnych smakach. Warto usiąść przed kawiarnią, napić się kawy i zajadając ptysia obserwować przechodniów.

Adres: 77 Rue Galande

CO WARTO ZOBACZYC W PARYŻU

CAFE DE FLORE

Słynna paryska kawiarnia, która mieści się w dzielnicy Saint Germain. W kawiarni tej w latach  80 XIX wieku spotykała się paryska inteligencja, znani pisarze, malarze, naukowcy. Saint Germain to również inne klimatyczne kawiarnie, sklepy poukrywane w pasażach, które przenoszą nas do Paryża z dawnych lat.

Adres: Boulevard Saint-Germain 172

CAFÉ DES 2 MOULINS

To miejsce znajdziecie na Montmartre. Kawiarnia, w której kręcono słynny film „Amelia”. Śniadania są tutaj przepyszne. Polecamy.

Adres: 15 Rue Lepic

Przeczytajcie: Rzym – co zobaczyć w Wiecznym Mieście. Atrakcje stolicy Włoch.

PUNKTY WIDOKOWE NA PARYŻ / ATRAKCJE

Punktów widokowych, aby sfotografować panoramę Paryża jest sporo, my zdecydowaliśmy się zobaczyć Paryż z kilku z nich.

PUNKT WIDOKOWY NA MIASTO I POLE MARSOWE ZE SZCZYTU WIEŻY EIFFLA

Oczywiście na tym punkcie zabraknie widoku wieży w panoramie Paryża. Jednak warto chociaż raz w życiu na szczyt Wieży Eiffla wjechać i podziwiać widoki na Pola Marsowe.

POLA MARSOWE PARYŻ ATRAKCJE

PUNKT WIDOKOWY NA PARYŻ Z DACHU SŁYNNEJ GALERII LAFAYETTE

Natomiast jeżeli zamarzy Wam się panorama Paryża ze słynną wieżą w tle to jeden z takich punktów panoramicznych mieści się na dachu Galerii Lafayette. To najsłynniejsze w Paryżu centrum handlowe. Warto tutaj zajrzeć nie tylko mając w planach zakupy w ekskluzywnych butikach, ale także aby podziwiać piękny szklany dach i bogaty wystój. Galeria Lafayette jak już wcześniej wspomnieliśmy mieści taras widokowy, z którego można podziewać Wieżę Eiffla, Operę Garnier i Place de la Concorde (Plac Zgody).

Wstęp na dach jest bezpłatny.

Przeczytajcie: Malownicze punkty widokowe na Gdańsk, Sopot i Gdynię.

WIEŻA EIFFLA PARYŻ ATRAKCJE

PARKI I OGRODY PARYŻA / CO ZOBACZYĆ W PARYŻU?

W czasie naszego pobytu w Paryżu odwiedziliśmy dwa takie miejsca, które pełnią funkcję „płuc miasta”. W parkach zawsze odpoczywamy od zgiełku wielkiego miasta. To obowiązkowe miejsca, które odwiedzamy w czasie naszych podróży.

JARDIN DES TUILERIES

Miejsce, które bardzo chcieliśmy zobaczyć jadąc kolejny raz do Paryża to ogród Jardin des Tuileries w centrum miasta. Ogród utworzony w stylu francuskim jest najstarszy i największy w stolicy Francji. Klasyfikuje się go jako zabytek historyczny od 1914 roku. Jest także objęty ochroną światowego dziedzictwa UNESCO. Odbywają się tutaj koncerty, wystawy plenerowe, to jedno z ulubionych miejsc spacerowych mieszkańców Paryża. Charakterystyczne dla ogrodu są zielone krzesła. Jest ich mnóstwo. Zwolennicy Instagrama już dawno odkryli w tych krzesłach potencjał fotograficzny robiąc sobie zdjęcia z ich wykorzystaniem.

PARYŻ JARDIN DES TUILERIES

JARDIN DU LUXEMBOURG

Inaczej Ogród Luksemburski, a na jego terenie znajduje się Pałac Luksemburski. Kolejne cudowne miejsce na spacer i plener fotograficzny. Furorę w tym parku robi fontanna Medyceuszy – La fontaine Médicis.

PARYŻ JARDIN DU LUXEMBOURG

MOSTY PARYŻA

W panoramie Paryża znajdziecie mnóstwo mostów, które zbudowane są nad Sekwaną, pięknie się prezentują, ale pod kątem fotograficznym nasz ulubiony to Most Aleksandra III. W naszej ocenie najpiękniejszy i najbardziej elegancki most Paryża. Te złocenia, kolory, styl budowania – wszystko zachwyca. W pobliżu widok na Wieżę Eiffla i barki unoszące się na Sekwanie. To wszystko tworzy piękną paryską widokówkę. Warto to miejsce odwiedzić będąc w Paryżu.

Przeczytajcie: Alicante – atrakcje miasta. Co warto zobaczyć w Alicante?

MOST ALEKSANDRA III PARYŻ

MOSTY PARYŻA

PLAC VENDOME / PARYŻ ATRAKCJE 

Plac Vendome jest dużym placem z luksusowymi sklepami i hotelami, w tym ze słynnym hotelem Ritz. W okresie bożonarodzeniowym stoją na Placu Vendome elegancko przystrojone choinki. Fotograficznie do tego miejsca przyciągają niebieskie drzwi, które prowadzą do wielu ekskluzywnych butików znanych projektantów m.in. Channel.

„W zapadającym zmierzchu plac Vendome wydawał się cichy i majestatyczny. Dziewicza wyspa, jakby zapomniana przez wielkie miasto. Na imponującej kolumnie, stojącej na środku placu, nad czasem i tym, co ludzkie, czuwał żeliwny posąg Napoleona. Pod przylegającymi do placu arkadami znajdowało się mnóstwo banków, a ponad to najelegantsze sklepy i najdrożsi jubilerzy. Po tym placu nie można było przejść się ot tak.”

„Wieczorem w Paryżu” Nicolas Barreu

PLAC VENDOME PARYŻ ATRAKCJE

ŁUK TRIUMFALNY

Łuk triumfalny w Paryżu to kolejna budowla będąca symbolem tego miasta. To majestatyczne miejsce znajduje się na placu Charles de Gaulle. Nas przerażają tłumy, które są w pobliżu łuku i w ogóle na całych Polach Elizejskich. Miejsce jak dla nas dosyć męczące przez ilość ludzi, ale zdjęć z Łukiem Triumfalnym w tle odmówić sobie nie mogliśmy. Ponadto z samej góry Łuku Triumfalnego roztacza się piękna panorama na Paryż.

ŁUK TRIUMFALNY PARYŻ

CO WARTO ZOBACZYĆ W PARYŻU

BAZYLIKA SACRE COUR

Być w Paryżu i nie odwiedzić słynnej Bazyliki Sacré Cœur to jakby w Paryżu nie być. Ta dostojna budowla wznosi się na szczycie wzgórza Montmartre. Ze szczytu kopuły bazyliki można podziwiać widoki na Paryż. W jednej z wież znajduje się najcięższy dzwon w stolicy Francji, waży aż 19 ton, a jego serce nosi nazwę „Savoyarde”. Wspaniałe miejsce na poranny lub wieczorny spacer. Warto znaleźć ciche zaułki w pobliżu, które gwarantują widok na bazylikę bez tłumów turystów. Niedaleko wzgórza Montmarte można udać się na Plac du Tetre (Plac Artystów), na którym swoje dzieła tworzył między innymi Pablo Picasso czy Vincent van Gogh. To dobre miejsce do ujęcia paryskich uliczek.

Przeczytajcie: City break w Amsterdamie – co zwiedzić, czego doświadczyć?

BAZYLIKA SACRE COUR PARYŻ

KATEDRA NOTRE DAME W PARYŻU

Katedra Notre Dame w Paryżu to jedna z najbardziej znanych budowli na świecie. Wielu oczywiście kojarzy się ze słynnym „Dzwonnikiem z Notre Dame” francuskiego pisarza Victora Hugo. Budowla, której nazwa oznacza „Nasza Pani” góruje nad Sekwaną w otoczeniu wielu paryskich mostów. A w pobliżu oczywiście kramy i kramiki paryskich artystów i artystyczne występy. Uwielbiamy ten klimat. Katedry Notre Dame w Paryżu pominąć nie można.

„Z ciężkim sercem pójdę brzegiem Sekwany-
kupię w kramikach sztychy i sennik miłosny,
lecz znaczenia snów moich,
wczoraj pożegnanych,
nie znajdę w nim. We mgle usłyszę krzyk wiosny”

Maria Jasnorzewska-Pawlikowska, 1928, „Paryż”

KATEDRA NOTRE DAME PARYŻ CO ZOBACZYĆ?

PARYŻ ATRAKCJE

KSIĘGARNIA SHAKESPEARE AND COMPANY

Księgarnia znajduje się w Dzielnicy Łacińskiej. Bardzo fotogeniczne miejsce. Warto zrobić zdjęcie z zewnątrz, ale i też wstąpić do środka. Wewnątrz prócz księgarni znajduje się też kawiarenka. Uwielbiamy odwiedzać księgarnie z klimatem. Podobne zwiedziliśmy np. w Wenecji.

REJS PO SEKWANIE / PARYŻ ATRAKCJE 

Podziwianie Paryża z wodnej perspektywy. Dlaczego nie? Piękne widoki gwarantowane. Odbyliśmy rejs po Sekwanie będąc w Paryżu po raz pierwszy kilka lat temu. Wspaniałe doświadczenie, a więc jeśli będziecie zwiedzać Paryż rejs Sekwaną niech stanie się Waszym obowiązkowym doświadczeniem w planie podróży.

CO WARTO ODWIEDZIĆ W PARYŻU

LUWR W PARYŻU

Symbolem Luwru –  jednego z najsłynniejszych muzeów świata jest szklana piramida. Wszyscy chcą mieć zdjęcie z piramidą z Luwru. A jeżeli będziecie dysponowali większą ilością czasu to warto zwiedzić muzeum Luwr (Musée du Louvre). To tutaj znajduje się słynna Mona Lisa Leonarda Da Vinci czy rzeźba Wenus z Milo. Stanąć oko w oko ze wszystkimi dziełami to wrażenie niezapomniane.

LUWR W PARYŻU

DISNEYLAND PARIS

Macie ochotę na dużą dawkę rozrywki i dobrej zabawy dla małych i dużych? Jeśli tak, to park rozrywki Disneyland Paris będzie wspaniałym wyborem. Moc wrażeń gwarantowana, a zdjęcie z Myszką Miki obowiązkowe. No i symboliczny disneyowski pałac trzeba sfotografować. Na zwiedzanie tego miejsca w zupełności wystarczy jeden dzień.

Przeczytacie : Disneyland w Paryżu – atrakcja dla dzieci i dorosłych. Jak wygląda dzień w Disneylandzie?

DISNEYLAND PARYŻ ATRAKCJE

Atrakcje Paryża to niewątpliwie przyjemna sprawa. Stolica Francji posiada mnóstwo pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Paryż to miejsce dostarczające emocji, o których trudno zapomnieć. Po powrocie z miasta zakochanych pozostają fotografie, będące wspomnieniem tych pięknych chwil. Już wiecie, gdzie warto je zrobić i jakie miejsca w Paryżu odwiedzić.

Czy uważacie Paryż za miasto z klimatem i duszą? A może Waszym zdaniem Paryż jest przereklamowany? Podzielcie się opinią w komentarzu. Jakie inne atrakcje w Paryżu polecacie? 

 

Więcej o Francji znajdziecie tutaj:
Francja

 

Zapraszamy Was również na Instagram oraz fanpage na Facebooku

Do zobaczenia gdzieś w drodze!