Dom stodoła

Jest takie miejsce nad morzem… a jego nazwa to Miejscówka Nad Morzem… Idealne miejsce na wakacje nad Bałtykiem. zapraszam na recenzję.

MIEJSCÓWKA NAD MORZEM / WAKACJE NAD BAŁTYKIEM

Miejscówka Nad Morzem – fajna nazwa prawda? Bardzo się cieszymy, iż mogliśmy zawitać do tego miejsca, w którym błogi relaks jest na wyciągniecie ręki. Jak sama nazwa wskazuje miejsce znajduje się na północy Polski, blisko Morza Bałtyckiego, w miejscowości Ciekocino.

Po dotarciu do celu naszym oczom ukazał się nowoczesny dom zbudowany w stylu wiejskiej stodoły, a wokoło sama natura i ogromna przestrzeń – drzewa, śpiew ptaków i długo, długo nic… Idealne warunki do wyciszenia się – hamak, huśtawka, ulubiona książka, a nawet kino pod chmurką można zorganizować – serio!

WNĘTRZA OBIEKTU

Na zewnątrz sielsko… wewnątrz również. Wnętrza obiektu zostały urządzone w stylu rustykalnym i nawiązują do wiejskich klimatów. Wszystko idealnie ze sobą współgra i tworzy niebanalny klimat. Popatrzcie tylko na fotografie wnętrz salonu z kuchnią, łazienki, sypialni, które znajdują się na górze. Uroku dodaje kominek – koza, który rozpaliliśmy nawet w maju, aby stworzyć fajną atmosferę – do tego winko, pyszne ciasto upieczone przez właścicielkę i planszówki… Bajka!

Do Miejscówki Nad Morzem możecie przyjechać nawet w większej grupie, gdyż obiekt pomieści aż 6 osób.

Przeczytajcie: Kaszuby – co warto zwiedzić, piękne miejsca i atrakcje.

JAK SPĘDZAĆ CZAS W MIEJSCÓWCE NAD MORZEM? WAKACJE NAD BAŁTYKIEM

Jak już wyżej napisałam otoczenie domku jest sielsko – wiejskie – nie może być inaczej. Na bardzo dużej przestrzeni znajduje się też plac zabaw, są hamaki, huśtawka, stół z krzesłami, miejsce na grillowanie. Być może odwiedzi Was czarny kotek – poczęstujcie go czymś pysznym.

ATRAKCJE OKOLICY

PLAŻA W SŁAJSZEWIE / WAKACJE NAD BAŁTYKIEM

Będąc w Miejscówce Nad Morzem warto udać się na kameralną plażę w Słajszewie. Stała się ona moją ulubioną plażą nad Bałtykiem. Jest szeroka, z drobnym piaskiem, wydmami w oddali, a ludzi jak na lekarstwo – jest spore prawdopodobieństwo, iż nie będzie ich w ogóle. W pobliżu znajdują się lasy – warto pospacerować, pojeździć na rowerze. Polecam też piknik na plaży w Słajszewie o zachodzie słońca.

RESTAURACJA EWA ZAPRASZA W SASINIE

Kultowe miejsce nad morzem. Każdy kto tutaj przyjeżdża wpada do Ewy na swojskie jadło, a śledzie w śmietanie receptury szefowej to niebo w gębie. Można kupić także na wynos. Pamiętajcie, aby wcześniej zarezerwować stolik, gdyż miejsce jest oblegane.

PAŁAC CIEKOCINKO

Jeśli zamarza Wam się wykwintne dania zachęcam do wizyty w Pałacu Ciekocinko, które pełni funkcje hotelu. Kilka lat temu wykonywałam tutaj sesję zdjęciową wnętrz. W pałacu znajduje się piękna restauracja Luneta Lorneta. Warto także pospacerować po terenach zewnętrznych obiektu.

Przeczytajcie: Atrakcje Pomorza – „perełki” które warto zobaczyć.

LATARNIA MORSKA STILO

Zapewne lubicie oglądać latarnie morskie i widoki z ich szczytu. Polecam zatem wycieczkę do miejscowości Osetnik, aby zobaczyć latarnię morską Stilo – jest udostępniana zwiedzającym. Została zbudowana przez Niemców w latach 1904-1906.

SŁOWIŃSKI PARK NARODOWY – WYDAM ŁĄCKA, WYDMA CZOŁPIŃSKA

Wybrzeże Bałtyku wydmami stoi. Ta najbardziej popularna to oczywiście Wydma Łącka koło Łeby – tłumnie odwiedzana przez turystów. Jeśli chcielibyście doświadczyć bardziej kameralnych warunków polecam wybrać się na Wydmę Czołpińską – równie piękną. W pobliżu Wydmy Czołpińskiej znajduje się też latarnia morska.

PLAŻA, LAS W LUBIATOWIE, WYDMA LUBIATOWSKA

Kolejne wspaniałe miejsce, nie aż tak oblegane przez turystów. Miejscowość Lubiatowo zachwyca terenami leśnymi, plażą z klifami oraz Wydmą Lubiatowską, która również jest ruchoma, jak dwie powyższe.

MUZEUM WSI SŁOWIŃSKIEJ

Uwielbiamy skanseny! Nie mogliśmy odmówić sobie wizyty w skansenie w Klukach, który poświęcony został życiu Słowińców, którzy zamieszkiwali te tereny. Warto cofnąć się w czasie i poznać historię tej ludności.

Przeczytajcie: Poznaj kulturę i historię Kaszub w Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich.

NAJWIĘKSZE ATUTY MIEJSCÓWKI NAD MORZEM
wielka przestrzeń do odpoczynku i delektowania się przyrodą

stylowe wnętrza urządzone ze smakiem, w wiejskim stylu

bliskość Morza Bałtyckiego, co sprawia, że wakacje nad Bałtykiem będą idealne

miejsce przyjazne zwierzętom

idealne dla par i rodzin z dziećmi

romantyczne otoczenie

Mam nadzieję, że dzięki tej recenzji będziecie wiedzieli już, które miejsce na odpoczynek wybrać wybierając się nad Bałtyk.

Więcej recenzji znajdziecie tutaj:
Recenzje

 

Zapraszamy Was również na Instagram oraz fanpage na Facebooku.

 

Do zobaczenia gdzieś w drodze!