Na Lanzarote byliśmy tylko jeden dzień i żałujemy, że tak krótko – tyle tam atrakcji. Wyspa ta, to prawdziwe dzieło natury. Wulkaniczny krajobraz sprawia, że poczuliśmy się tak, jakbyśmy znaleźli się w kosmosie. Serio! Naprawdę tak jest. Lanzarote to wyspa, która ma bardzo dużo do zaoferowania przede wszystkim krajobrazowo. Dotarliśmy na Lanzarote korzystając z oferty zorganizowanej wycieczki fakultatywnej polskiego biura podróży.

INFORMACJE OGÓLNE O LANZAROTE

Lanzarote jest nieduża. Ma około 70 km długości i 20 km szerokości. Uznana została przez Unesco jako światowy rezerwat biosfery i rzeczywiście przyroda, naturalność, księżycowe widoki to właśnie Lanzarote. Prawdziwa dama, która wyłoniła się z oceanu 20 milionów lat temu poprzez ogromny wybuch. Dlatego też, na jej terytorium znajduje się ponad 300 wulkanów. Brak wody i bardzo silne i porywiste wiatry z Afryki utrudniają wzrost roślinności.

POGODA NA LANZAROTE

Ze względu na pogodę Lanzarote to wspaniałe miejsce na wypoczynek przez cały rok. Na Wyspach Kanaryjskich i też na Lanzarote temperatury rzadko spadają poniżej 20 stopni Celsjusza. Wyspy wiecznej wiosny – tak właśnie nazywane są Wyspy Kanaryjskie. Nie bez powodu, prawda?

Lanzarote, jak i też pozostałe wyspy: Fuerteventura, Teneryfa, La Gomera są doskonałym miejscem na wypoczynek dla osób, które źle znoszą upały latem. O tej porze roku jest tutaj przyjemna temperatura – w cieniu ok. 30 stopni Celsjusza. Na innych wyspach w basenie Morza Śródziemnego jest o wiele bardziej gorąco.

Najchłodniej jest na przełomie grudnia i stycznia. Temperatury mogą spaść nawet do 18 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Na Lanzarote możliwe są częstsze opady deszczu – około 8 dni deszczowych w miesiącu.

Wrzesień jest bardzo korzystnym miesiącem, aby wybrać się na Lanzarote. Temperatura wynosi wtedy ok. 30 stopni Celsjusza, a temperatura wody 22 stopnie. Jest też bardziej kameralnie, gdyż najwięcej osób na wyspę przybywa w miesiącach lipiec/sierpień.

WYCIECZKA FAKULTATYWNA. Z FUERTEVENTURY NA LANZAROTE

Rano wypłynęliśmy z portu na Fuerteventurze. Wykupiliśmy wycieczkę objazdową autokarem po Lanzarote. Czas trwania wycieczki to cały dzień.

Na Lanzarote można oczywiście dotrzeć na własną rękę, jeżeli macie wypożyczony samochód. Auto można wprowadzić na prom będąc na Fuerteventurze.

Po dopłynięciu na Lanzarote możecie zwiedzać wyspę samodzielnie lub skorzystać z oferty lokalnego biura podróży. My kupiliśmy wycieczkę na Fuerteventurze.

Atrakcje Lanzarote

JAMOS DEL AQUA 

Czyli naturalne piękno przyrody połączone ze sztuką autorstwa Cezarego Manrique. Możemy w tym miejscu obejrzeć podziemne krajobrazy, jaskinie, groty wulkaniczne, które tworzą salę koncertową. Zrozumieć, w jaki sposób wyspa została ukształtowana.Koniecznie musicie zwiedzić to miejsce.

Symbolem Jamos del Aqua jest krystalicznie czyste i błękitne jeziorko w otoczeniu niezwykłego botanicznego ogrodu.

JAMOS DEL AQUA Lanzarote

PARK NARODOWY TIMANFAYA – GŁÓWNA ATRAKCJA WYSPY

Kosmiczne miejsce będące główną atrakcją Lanzarote. Czuliśmy się jak na Marsie! Liczne erupcje wulkanów ukształtowały księżycowy krajobraz, a dowodem na to są przeprowadzane przez pracowników parku eksperymenty. Udowadniają, że pod sobą mamy gorące „piekło” – kilka metrów w głąb ziemi jest już 400 stopni Celsjusza. Oczywiście nie mogliśmy odmówić sobie wzięcia udziału w wulkanicznym doświadczeniu. Aktywne gejzery i kratery są atrakcją która na długo pozostanie w naszej pamięci. Doświadczenia mają miejsce na Wyspie Hilario.

Symbolem parku jest diabeł. Krajobrazy to przede wszystkim stożki wulkaniczne, czarny pył, czerwony i pomarańczowy piasek, jałowa roślinność. Bardzo dużą cześć parku pokrywają Góry Ognia. Ukształtowały je oczywiście liczne erupcje, które nawiedzały wyspę. Ostatni wstrząs na Lanzarote zanotowano w 1824 roku.

Na wyspie jest około 100 wulkanów i około 300 kraterów. Nie ma możliwości, aby zwiedzić szlak Gór Ognia wynajętym samochodem. Należy zaparkować samochód na Wysepce Hilario i z tego miejsca wsiąść w specjalny autobus, który jedzie szlakiem Gór Ognia. Zorganizowane wycieczki poruszają się po szlaku autokarem wycieczkowym z biura podróży. Z autokaru wychodzić nie można. Góry Ognia podziwia się tylko i wyłącznie zza szyb autobusu.

W restauracji „El Diablo” zaprojektowanej przez Cezarego Manrique możemy skosztować mięsa i ryb usmażonych na wulkanicznym grillu. Było przepysznie!

PARK NARODOWY TIMANFAYA na Lanzarote

EL GOLFO 

El Golgo – jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na Lanzarote, która warto odwiedzić.  Jeziorko jest koloru soczyście zielonego za sprawą glonów morskich, które wypełniają wulkaniczny krater. Dodatkowego uroku dodaje położenie jeziora u stóp bardzo zróżnicowanych klifów mieniących się wieloma barwami.

Atrakcje Lanzarote El Golfo

W krajobrazie wyspy Lanzarote dominują również białe domy o niskiej zabudowie oraz kaktusy.

Lanzarote to wyspa z charakterem, wyróżnia się na tle innych Wysp Kanaryjskich. Jej mieszkańcy kiedyś mawiali, że mieszkają na najbrzydszej wyspie świata. Dzisiaj jest inaczej. Lanzarote to wulkaniczna księżniczka, perła na Atlantyku z wieloma atrakcjami.

Byliście na Lanzarote? Jakie są Wasze wrażenia? Czuliście się jak na Marsie?

 

Więcej o Hiszpanii znajdziecie tutaj:
Hiszpania

 

Zapraszamy Was również na Instagram oraz fanpage na Facebooku

Do zobaczenia gdzieś w drodze!