Lawenda to jedna z naszych ulubionych roślin. W związku z tym, iż lubimy przenosić się do Prowansji – stolicy lawendy, skusiliśmy się na wycieczkę pod tytułem „Lawendowe pole”. Znaleźliśmy miejsce w Polsce o tej samej nazwie co temat naszej wycieczki. To Lawendowe Pole na Warmii – agroturystyka. Poznajcie to miejsce i zobaczcie jak tam pięknie i malowniczo.  

LAWENDA W POLSCE. GDZIE JEST LAWENDOWE POLE?

Lawendowe Pole znajdziecie na Warmii, w miejscowości Nowe Kawkowo. Warmię i agroturystyki znajdujące się w tym rejonie Polski bardzo lubimy odwiedzać. W Lawendowym Polu również możecie liczyć na agroturystyczny pobyt.

Warmia zachwyca nas swoją sielskością i idyllicznymi krajobrazami. To idealny region w Polsce na prowadzenie agroturystyk. Bardzo się cieszymy, iż w tej części Polski udaje się hodować lawendę.

Przeczytajcie: Kanał Elbląski – rejs Statkiem po Trawie. Niezapomniana przygoda.

Lawendowe Pole

AGROTURYSTYKA W LAWENDOWYM POLU

Lawendowe Pole dysponuje przestronnym pokojem – 3 osobowym z aneksem kuchennym i łazienką. Pokój jest całoroczny, gdyż na jego wyposażeniu znajduje się tak zwana „koza”, którą ogrzewa się pomieszczenie zimą. Koszt za pobyt jest niewielki. Wynosi tylko 50 złotych za osobę przy zakwaterowaniu od dwóch do trzech osób. W przypadku jednej osoby opłata jest nieco większa – 80 złotych. Pobyt nie zawiera wyżywienia. Natomiast uważamy, iż nie ma się czym martwić, gdyż w pobliżu znajdują się sklepy, w których można się zaopatrzyć. Są też agroturystyki wytwarzające kozie i krowie sery, własnej roboty pieczywo, można kupić wiejskie jajka.

Nie korzystaliśmy z pobytu z noclegiem w Lawendowym Polu, ale uważamy że warto, gdyż w otoczeniu lawendowych pól i pięknej wiejskiej przyrody musi być pięknie. Warto przyjechać w okresie wakacyjnym, a szczególnie w lipcu – w miesiącu, w którym lawenda kwitnie.

Przeczytajcie: 9 najpiękniejszych miasteczek Prowansji.

Lawendowe Pole

Lawendowe Pole

GDZIE ZNALEŹĆ LAWENDĘ W POLSCE?

Naszym głównym celem była lawenda i materiał zdjęciowy. W lipcu lawenda kwitnie najpiękniej i można raczyć się jej fioletowym kolorem. W Lawendowym Polu na Warmii znajduje się również sklepik, w którym można kupić różnorakie lawendowe akcesoria, bukieciki z lawendy oraz książkę „ Lawendowe Pole, czyli jak opuścić miasto na dobre”. Autorką książki jest pani Joanna Posoch – osoba, która stworzyła to miejsce. Kupiliśmy lawendowy bukiecik, który ususzyliśmy i ozdabia nasz salon.

Lawenda w Lawendowym Polu jest w pełnym rozkwicie w lipcu. Wtedy też zaczynają się i suszenie lawendy w suszarni. Pole usłane fioletowym kwieciem wyglądają zjawiskowo.

Przeczytajcie:

Lawendowe Pole

Lawendowe Pole

LAWENDOWE MUZEUM ŻYWE

Na terenie Lawendowego Pola funkcjonuje Lawendowe Muzeum Żywe. Wstęp do muzeum jest bezpłatny.  Miejsce jest utrzymane w typowo wiejskim klimacie. Nam przypomina szopę, w której pod stopami skrzypią stare, drewniane deski, półki pokryte kurzem nadają swoistego klimatu, a znajdująca się w muzeum wysłużona biblioteka przenosi nas w czasy starych książek, przepisów kulinarnych z dawnych lat i babcinych opowieści.

W Lawendowym Muzeum Żywym można zapoznać się z tematyką dotyczącą uprawy lawendy, jej zalet spożywczych i kosmetycznych. Od czasu do czasu odbywają się ciekawe warsztaty: kulinarne, ekologiczne, związane z rękodziełem. Slow life w pełnym wydaniu.

Na samej górze znajduje się lawendowa suszarnia.

Lawendowe Pole to piękne miejsce, gdyż oprócz pachnącej lawendy znajduje się tam ciszę i spokój, wiejską atmosferę, soczystą zieleń, świeże powietrze, romantyczny zachód słońca, polne kwiaty, pola wiejskie widoczne w oddali, dźwięk niezliczonej ilości owadów, które fruwają między lawendowymi krzaczkami.

Jest też drewniana ławeczka, na której można przysiąść i wpatrywać się w lawendowe pole, a nieopodal mostek otoczony jeziorkiem i bujną zielenią.

Lawendowe Pole na Warmii to idealne miejsce na: 

  • sesję zdjęciową
  • piknik
  • zaręczyny
  • sielski nocleg

Lawendowe Pole

LAWENDOWE POLE / INFORMACJE PRAKTYCZNE

W Lawendowym Polu można bezpłatnie wykonać sesję zdjęciową na terenie agroturystyki. Wyjątek stanowią sesje zdjęciowe komercyjne np. plenery ślubne.

Nie trzeba mieć wykupionego noclegu na agroturystyce, aby przebywać na terenie Lawendowego Pola.

Na miejscu na potrzeby fotografii można zakupić lawendowe bukieciki i inne dodatki, np. lawendowy wianek.

Już wiecie, gdzie znaleźć lawendę w Polsce. Przybywajcie na Warmię – do Lawendowego Pola. To miejsce oczaruje Was fioletową ferią barw, jeśli przybędziecie w lipcu. Znacie jakieś inne miejsca, gdzie kwitnie lawenda? 

 

Więcej o Warmii i Mazurach znajdziecie tutaj:
Warmińsko – mazurskie 

 

Zapraszamy Was również na Instagram oraz fanpage na Facebooku

Do zobaczenia gdzieś w drodze!