Maroko w tydzień - plan podróży.

Pierwszy raz wróciłam z podróży, o której będzie mi trudno pisać. Maroko to kraj, który tak mocno absorbuje wyobraźnię i emocje, że trudno przelać to na słowo pisane. Targa uczuciami, fascynuje, ale też często doprowadza do ogromnego poziomu złości w zmierzeniu się z tak obcą kulturą. Potrafi irytować, ale i też nieustannie pozytywnie zaskakiwać. Maroko to mieszanka wybuchowa.

Po powrocie czuję ogromny niedosyt i chociażby teraz przeniosłabym się znowu do Marrakeszu, pobłądziła ciasnymi uliczkami medyny, wypiłabym miętową herbatkę z 3 kostkami cukru i wsłuchiwałabym się w głos muezzina nawołującego wiernych do modlitwy. Kazby południa, klimatyczne ksary, rozległa pustynia, wąwozy, wszystkie odcienie błękitu w niebieskim mieście, oazy, gaje palmowe, zapachy, kolory… Maroko w tydzień– plan podróży przed Wami! Poznajcie największe atrakcje Maroka.

DZIEŃ PIERWSZY ZWIEDZANIA – BERGAMO

Wylot z Gdańska. Przylot do Bergamo we Włoszech w godzinach popołudniowych. Zwiedzanie Bergamo.
Zakwaterowanie w pensjonacie – Villa Olivia

Bergamo we Włoszech

DZIEŃ DRUGI ZWIEDZANIA – MAROKO

Wylot z Bergamo do Marrakeszu. Przylot do Marrakeszu w godzinach wieczornych. Odebranie wcześniej zarezerwowanego samochodu (odbiór z lotniska – firma Air Care).
Zakwaterowanie w riadzie –  Riad Aderbaz

DZIEŃ TRZECI ZWIEDZANIA – MAROKO

W godzinach porannych opuszczenie Marrakeszu i skierowanie się w kierunku Fezu. Dojazd do Fezu w późnych godzinach popołudniowych. Spacer po medynie – stara dzielnica arabskiego miasta. Zwiedzanie atrakcji Fezu z przewodnikiem.
Zakwaterowanie w riadzie – Riad Fes Aicha

Fez - Spacer po medynie

DZIEŃ CZWARTY ZWIEDZANIA – MAROKO

Poranne zwiedzanie Fezu z wynajętym przewodnikiem: medyna, garbarnie, szkoły koraniczne.

Maroko - miasto Fez

Maroko - miasto Fez

Po południu przejazd w kierunku niebieskiego miasta Szafszawan. Po drodze mijanie tzw. płuc Maroka – bardzo zielone tereny. Dojazd do Niebieskiego Miasta w godzinach wieczornych. Zwiedzanie atrakcji miasteczka.
Zakwaterowanie w riadzie – Riad Da Dadicilef

Niebieskie miasto Szafszawan

Niebieskie miasto Szafszawan

DZIEŃ PIĄTY ZWIEDZANIA – MAROKO

Ciąg dalszy zwiedzania niebieskiego miasta. Po południu przejazd do Marrakeszu. Przybycie do Marrakeszu późnym wieczorem.
Zakwaterowanie w riadzie – Riad Agathe

DZIEŃ SZÓSTY ZWIEDZANIA – MAROKO

Zwiedzanie Marrakeszu w ciągu jednego dnia (medyna, plac Dżamaa al-Fina).

Marakesz - plac Dżamaa al-Fina

plac Dżamaa al-Fina w Marakeszu

Przejazd do miejscowości Warzazat w południowo – środkowym Maroku. Przejazd przez Atlas Wysoki.
Zakwaterowanie w hotelu – Ouarzazate Le Riad & Tichka Salam

DZIEŃ SIÓDMY ZWIEDZANIA – MAROKO

Przejazd do miejscowości Merzouga. Malownicza trasaWarzazat – Skoura i trasa N10 – kasby, ksary, gaje palmowe. Dotarcie do Merzouga. Wycieczka wielbłądami na pustynię Erg Chebbi – ruchome wydmy będące częścią Sahary. Nocleg na pustyni, berberyjski wieczór pod gwiazdami.

Pustynia Erg Chebbi

Pustynia Erg Chebbi - Maroko

DZIEŃ ÓSMY ZWIEDZANIA – MAROKO

Przejazd jeepem z pustyni Erg Chebbi do Merzouga. Powrót samochodem do Warzazat. Po drodze przejechanie Wąwozu Dades.
Zakwaterowanie w hotelu – Ouarzazate Le Riad & Tichka Salam w Warzazat

Maroko - Kazby i Ksary

DZIEŃ DZIEWIĄTY ZWIEDZANIA – MAROKO

Przejazd w kierunku Marrakeszu. Po drodze odwiedzenie najsłynniejszego ksaru w Maroku – Ajt Bin Haddu wpisanego na listę UNESCO. Przyjazd do Marrakeszu. Skierowanie się w stronę lotniska. Oddanie samochodu. Wylot do Bergamo w godzinach wieczornych. Noc w Bergamo.
Zakwaterowanie w hotelu San Giorgio

DZIEŃ DZIESIĄTY ZWIEDZANIA – BERGAMO

Zwiedzanie i poznawanie atrakcji Bergamo.

Bergamo

Wieczorem wylot do Gdańska.

Plan podróży po Maroku był bardzo intensywny, wyczerpujący, ale jakże bogaty w różnorodne oblicza tego państwa. Zwolennikom slow travel nie polecam:) Z podróży wróciłam zmęczona, ale bardzo szczęśliwa, że tak dużo udało nam się zobaczyć. Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się w jaki sposób przygotować samochodową podróż po Maroku od strony praktycznej to przeczytajcie wpis: Maroko – poradnik praktyczny. A plan podróży po Maroku mam nadzieję, że Wam się przyda.

A Wy byliście już w Maroko? Czy dopiero planujecie? Jakie są Wasze wrażenia z pobytu w tym państwie? Podzielcie się Waszymi planami podróży – co zwiedziliście, czego powinnam żałować, że nie zobaczyłam?  Maroko w tydzień, czy może dłużej? Czekam na Wasze komentarze.

 

Więcej o Maroku znajdziecie tutaj:
Maroko

Zapraszamy Was również na Instagram oraz fanpage na Facebooku

Do zobaczenia gdzieś w drodze!