Tokio to tętniąca życiem stolica Japonii. Ogromna metropolia, w której żyje ponad 14 milionów mieszkańców. Tokio nigdy nie zasypia i dostarcza mnóstwa wrażeń. W czasie naszej wycieczki do Japonii na Tokio poświęciliśmy kilka dni i odwiedziliśmy najsłynniejsze dzielnice miasta. W Tokio każda dzielnica jest bardzo różnorodna i funkcjonuje jak osobne miasto w mieście. Przeczytajcie, które dzielnice i dlaczego zwiedzaliśmy w Tokio. Poznajcie atrakcje w Tokio.

ASAKUSA W TOKIO

Spokojna i nie tak nowoczesna dzielenia Tokio, która zachowała atmosferę dawnej Japonii jest piękna atrakcją w Tokio. To tutaj znajduje się najstarsza świątynia w mieście – Sensō-ji.

Jakie atrakcje zobaczyć w Asakusie?

Przejdźcie przez Wielką Bramę – Kaminarimon nazywaną Bramą Grzmotów.

Spacerujcie najstarszą ulicą Tokio, która w ciągu dnia tętni życiem – Nakamise – Dori. Tutaj możecie kupić pamiątki, rękodzieło, obserwować handlujących Japończyków.

Zawitajcie w pięknej świątyni Sensō-ji i wylosujcie dobrą lub złą wróżbę. Nie martwcie się, jeśli wylosujecie tę drugą. W takiej sytuacji należy odwiesić ją w odpowiednim miejscu. Dobrą wróżbę zabierzcie do domu.

W świątyni Sensō-ji można zobaczyć modlących się Japończyków. Warto dotknąć  ogromnych sandałów przytwierdzonych do świątyni. Dotknięcie ich sprawi, że być może zostanie się wielkim wędrowcem.

Zwróćcie również uwagę na majestatyczną pagodę znajdującą się na terenie świątynnym i dwie mniejsze świątynie, które są w pobliżu Sensō-ji.

Zrelaksujcie się spacerując wzdłuż rzeki Sumida i pobliskim parku Kuritsu Sumida.

Waszym oczom ukażą się:

  • Budynek firmy Asahi – ogromna wieża swoim kształtem przypominająca olimpijski znicz.
  • Tokyo Sky Tree – jeden z najwyższych budynków świata.
  • Wracając ze spaceru wzdłuż rzeki Sumida należy skręcić w boczne uliczki i jeszcze raz poczuć atmosferę starego Tokio.

Jeśli macie ochotę na zakupy wstąpcie do Centrum Handlowego Don Kichote.

Sfotografujcie tereny świątynne Asakusy z punktu widokowego mieszczącego się w Centrum Informacji Turystycznej.

Ciekawostką kulinarną jest to, iż w Asakusie sprzedawane są słynne dango – słodkie grillowane szaszłyki zrobione z masy ryżowej i polane sojowym sosem.

ASAKUSA W TOKIO

ASAKUSA W TOKIO

ASAKUSA W TOKIO

Przeczytajcie: Wycieczka do Japonii – jak zorganizować samodzielną podróż? Informacje praktyczne, porady.

TOKIO I DZIELNICE YANAKA-NEZU

Dwie dzielnice położone obok siebie. Mniej znane i nie tak często uczęszczane przez turystów. Podobnie jak w Asakusie panuje tutaj klimat Tokio z dawnych lat.

Poczujcie atmosferę dawnego Tokio. Wprowadźcie się w bardzo nostalgiczny klimat. Taka jest właśnie Yanaka.

Co zwiedzić w Yanaka/Nezu?

Spacerujcie klimatyczną aleją pełną wiśniowych drzew, która znajduje się na terenie ogromnego cmentarza Yanaka Reien. Na terenie cmentarza znajdziecie również kameralną świątynię Tennōji.

Odkrywajcie wąskie zaułki Yanaki i podziwiajcie drewnianą, starą zabudowę – wspaniałe atrakcje Tokio. Wczujcie się w atmosferę tego miejsca.

Zawitajcie w Yanaka Ginza. Ulicy handlowej z dawnych lat i odwiedźcie jeden z małych retro sklepików ze słodyczami, które nazywane są dagashiya. Sklepiki prowadzone są w tym miejscu od pokoleń. Może zainteresują Was wyroby rękodzielnicze sprzedawane w Yanaka Ginza?

Przyjdźcie w świątyni Nezu – jinja Shrine, która pochodzi z 1900 roku. Tutaj są pomarańczowe bramy torii symbolizujące połączenia świata ludzi ze światem duchów.

TOKIO I DZIELNICE YANAKA-NEZU

TOKIO I DZIELNICE YANAKA-NEZU ATRAKCJE TOKIO

Przeczytajcie: Zdjęcia, które sprawią, że pojedziesz do Japonii jesienią.

ATRAKCJE W TOKIO I SHINJUKU

Nowoczesna dzielnica pełna drapaczy chmur, neonów, świateł i dźwięków. W Shinjuku znajduje się dworzec kolejowy, który każdego dnia obsługuje najwięcej ludzi na świecie w porównaniu z innymi dworcami kolejowymi. W Shinjuku można również znaleźć bardzo klimatyczne miejsca.

Co zwiedzić w Shinjuku?

Spacerujcie i podziwiajcie kwitnące wiśnie w parku Shinjuku Gyoen, jeśli właśnie w tym czasie dotrzecie do Japonii. To jeden z największych i najbardziej popularnych parków w Tokio, w którym można odpocząć od zgiełku wielkiej metropolii. Drzewa wiśniowe znajdują się w ogrodzie angielskim, a klony których czerwień będzie zachwycać jesienią – w ogrodzie japońskim. Ogrody są na terenie parku.

Zajrzyjcie do Kabukichō, a tam:

Spacerujcie wąską uliczką Omoide Yokocho (ang. Piss Alley) oświetloną lampionami. Będzie to ciekawe i kulinarne doświadczenie. Koniecznie posmakujcie tradycyjnych szaszłyków mięsnych zwanych yakitori w jednym z barów izakaya.

Udajcie się do Golden Gai i zobaczcie nieoczywistą stronę życia w Tokio. Uliczki pełne ciasnych barów, do których prowadzą wąskie i wysokie schody, obdrapane mury, drzwi i okna ozdobione naklejkami. Wszystko tutaj do siebie nie pasuje, a jednak tworzy spójną całość. Jest specyficznie, inaczej, bardzo artystycznie.

Minusem w Golden Gai jest to, iż za wstęp do artystycznych barów się płaci. Są one otwierane zazwyczaj od godziny 20.00 i od tego momentu Golden Gai zaczyna tętnić życiem.

Zobaczcie Shinjuku rozświetlone neonami przekraczając wielką czerwoną bramę. Przywitajcie się z ogromną godzillą będącą symbolem Kabukichō. To rozrywkowe miejsce słynie z nocnych klubów. Mnóstwo tutaj bodźców: dźwięki, kolory, zapachy. Warto tego doświadczyć. Być może zapragniecie zawitać w słynnej Robot Resturant. Odbywają się w tym miejscu przedstawienia ogromnych robotów.

SHINJUKU ATRAKCJE TOKIO

SHIBUYA W TOKIO

Nowoczesna i dynamiczna dzielnica Tokio – tej atrakcji nie możecie pominąć. To tutaj znajduje się wiele miejsc rozrywkowych, modowych, handlowych.

Dajcie się „wciągnąć” tętniącej życiem dzielnicy Shibuya.

Przejdźcie przez najbardziej znane skrzyżowanie świata – Shibuya Crossing, przez które w godzinach szczytu przechodzi tysiące osób. Sfotografujcie skrzyżowanie z góry np. z centrum handlowego, kiedy przechodzą przez nie ludzie.

Odszukajcie słynny pomnik wiernego psa Hachikō, który dawno temu czekał przez lata na swojego pana na stacji kolejowej Shibuya. Nigdy się nie doczekał, gdyż jego ukochany pan zmarł w pracy i nie wrócił już do domu. Na znak wierności i przywiązania psa do człowieka Japończycy postawili Hachikō pomnik.

Przed podróżą polecam Wam obejrzeć film ukazujący losy psa pt. „Hachi: A Dog’s Tale”. Na pewno się wzruszycie.

SHIBUYA W TOKIO CO ZWIEDZIĆ W TOKIO

SHIBUYA W TOKIO CO ZWIEDZIĆ W TOKIO

Przeczytajcie: 50 inspirujących filmów podróżniczych.

O zmroku wybierzcie się na taką atrakcję jak punkt widokowy Shibuya Sky mieszczący się w Shibuya Scramble Square, aby zobaczyć jak wygląda Tokio nocą. Będzie to niesamowite doświadczenie.

Bilet na punkt widokowy Shibuya Sky można zarezerwować przez Internet. Wejścia odbywają się w konkretnych godzinach, na które robi się rezerwacji. Na terenie wieżowca Shibuya Scramble Square znajduje się wiele restauracji i sklepów. Shibuya Scramble Square jest czynne od 9.00 do 23.00.

Jeśli zapragniecie odpocząć od zgiełku dynamicznej dzielnicy Shibuya wybierzcie się do Nonbei Yokocho, gdzie można poczuć atmosferę dawnego Tokio.

TOKIO I ODAIBA

Odaiba położona na sztucznej wyspie w Zatoce Tokijskiej. Bardzo nowoczesne miejsce pełne rozrywki i technologii.

Wybierzcie się do teamLab Borderless – muzeum multisensorycznego, w którym intensywnie odczuwa się działanie świateł, dźwięków, kolorów. Jest to niesamowite miejsce.

Bilety do teamLab Borderless kupcie wcześniej – będąc w Polsce. Wizyta w muzeum trwa około 3 – 4 godzin. Strona internetowa to borderless.teamlab.art.

Będąc w muzeum multisensorycznym polecamy skorzystanie z opcji picia japońskiej herbaty w otoczeniu świateł i dźwięków. Opcję tę wybiera się dodatkowo przy kupowaniu biletów przez Internet.

Pójdźcie do jednego z piękniejszych centrów handlowych na świecie VenusFort, które zostało zbudowane na kształt średniowiecznego, włoskiego miasteczka. Zachwycają tutaj europejskie uliczki, rozgwieżdżone niebo, drewniane okiennice sklepów i inne akcenty włoskiej architektury. Znajdziecie tam mnóstwo pięknych sklepów i restauracji serwujących kuchnię japońską i europejską.

Odwiedźcie The History Garage, który znajduje się w budynku Venus Fort (wstęp bezpłatny). Zobaczycie tam przeróżne modele starych samochodów Toyota, które cudownie wkomponowują się w sceny życia ludzi z dawnych lat. Cała wystawa jest idealnie dopracowana.

Zobaczcie charakterystyczny budynek Odaiby w kształcie srebrnej kuli: Fuji Tv oraz ogromnego robota Unicorn Gundam Statue, który znajduje się przed centrum handlowym DiverCity Tokyo Plaza.

Warto wybrać się na pokaz robota Unicorn Gundam Statue, który odbywa się kilka razy dziennie w wyznaczonych godzinach. Sprawdźcie aktualne godziny pokazów w Internecie – www.unicorn-gundam-statue.jp. Robot przy dźwiękach muzyki świeci się, rusza, a nawet wydaje odgłosy.

Zobaczcie replikę Statuy Wolności i widoczny z oddali Rainbow Bridge – Tęczowy Most.

teamLab Borderless ATRAKCJA TOKIO

AKIHABARA W TOKIO

Doświadczcie atmosfery elektrycznego miasta. Wejdźcie do salonu gier, zagrajcie w słynne pachinko lub obserwujcie grających Japończyków. Akihabara sprawi, że wszystkie Wasze zmysły się uaktywnią – to miejsce kolorów, dźwięków, zapachów.

Odwiedźcie popularne centra handlowe w Akihabarze – Yodobashi z elektroniką lub Mandarake Complex z przeróżnymi gadżetami.

Zawitajcie w jednej ze słynnych kawiarni, w których prym wiodą pokojówki. Najsłynniejsza to Maid Cafe. Obsługiwać będą Was pracownicy ubrani w stroje pokojówek. Wszystko będzie w stylu kawai – czyli słodkie, przemiłe i urocze. Spacerując po Akihabarze spotkacie wiele osób zapraszających do tego typu kawiarni.

Przeczytajcie: Ayutthaya – dawna stolica Tajlandii. Świątynie, które warto zwiedzić.

TOKIO I HARAJUKU

Najbardziej kolorowa dzielnica Tokio. Jest to miejsce spotkań japońskich subkultur, prym tutaj wiedzie moda, która przybyszowi spoza kraju może wydawać się dziwna.

Przespacerujcie się główną ulicą Harajuku Takeshita – Dori. Spotkacie tutaj różne subkultury Tokio, wystylizowaną młodzież oraz zawitajcie w sklepach z akcesoriami, ubraniami, słodkościami. Wszystko jest tutaj kolorowe.

Udajcie się na tak zwane „tylne Harajuku”, czyli Ura – Hara – klimatyczne, wąskie uliczki.

Odwiedźcie Kiddy Land i zachwycajcie się animowanymi zabawkami przedstawiającymi postacie z Disneya i japońskich bajek. Ulubioną alejką w sklepie jest ta z Hello Kitty.

Tokio magnetyzuje i przyciąga. W Tokio jest mnóstwo atrakcji. Obok tego miasta nie można przejść obojętnie. Mimo, że w Japonii to walory przyrodnicze zrobiły na nas największe wrażenie o Tokio nigdy nie zapomnimy i często wspominamy tych kilka dni spędzonych tutaj. Chętnie kiedyś wrócimy.

 

Więcej o Japonii znajdziecie tutaj:
Japonia

 

Zapraszamy Was również na Instagram oraz fanpage na Facebooku.

 

Do zobaczenia gdzieś w drodze!