Nasze dzieciństwo to bajki Walta Disneya. Kiedy byliśmy mali uwielbialiśmy Myszkę Miki, Kaczora Donalda czy też Psa Pluto. Identyfikowaliśmy się z wszystkimi bohaterkami: Śpiącą Królewną, Kopciuszkiem, Piękną z „Pięknej i Bestii”, Małą Syrenką, Alicją w Krainie Czarów.
Będąc dzieckiem widzieliśmy tych cudownych bohaterów tylko przez ekran telewizora. Jako, że ja (Martyna) wychowywałam się na wsi, a później w małym miasteczku nie miałam dostępu do kina, teatru, a więc pozostawał tylko telewizor. Disneyland to było coś! Zawsze na końcu każdej telewizyjnej bajki podziwiałam bajeczny zamek – symbol Disneylandu i otaczające go gwiazdki z muzyką w tle. Od zawsze marzyliśmy o tym, że kiedyś do Disneylandu pojedziemy. Pojechaliśmy! W tym artykule poznacie atrakcje Disneylandu w Paryżu i atrakcje, które tam na Was czekają. 

JAK DOJECHAĆ DO DISNEYLANDU W PARYŻU?

Disneyland leży kilkanaście kilometrów od Paryża, w miasteczku Marne – la – Vallee.  Dojazd z Paryża do Disneylandu nie jest skomplikowany.

Można dojechać między innymi:

  • taksówką (opcja droższa)
  • metrem (opcja najtańsza)

W Disneylandzie można spędzić jeden szalony dzień lub więcej dni. Na terenie parku rozrywki funkcjonuje kilka hoteli, a nawet jest centrum rozrywkowe, gastronomiczne i pole golfowe.

Disneyland w Paryżu

JAK KUPIĆ BILETY DO DISNEYLANDU W PARYŻU?

Najkorzystniejszą opcją kupienia biletów wstępu do Disneylandu jest opcja przez Internet. Dlaczego? Przede wszystkim unika się ogromnych kolejek. Disneyland jest obleganym miejscem. Kolejki po bilety są długie. Istnieje kilka stron internetowych przez, które kupuje się bilety do Disneylandu. Ceny wstępu różnią się w zależności od czasu, w którym się wybieramy. W sezonie zawsze jest najdrożej.
Kupując bilet należy liczyć się z kosztami rzędu około 60 euro za osobę – cały dzień.

Przeczytajcie: Burano, Włochy. Co zobaczyć na kolorowej wyspie Laguny Weneckiej?

JAK WYGLĄDA DISNEYLAND W PARYŻU?

Disneyland w Paryżu dzieli się na 5 części tematycznych:

  • Main Street (Aleja Główna) – główna ulica parku na której odbywają się parady, ozdobą ulicy są budynki w stylu wiktoriańskim.
  • Discoveryland (Kraina Odkryć) – tutaj spotkacie największe atrakcje kosmiczne znane z Toy Story lub Gwiezdnych Wojen.
  • Fantasyland (Kraina Fantazji) – w tym miejscu znajduje się pałac Śpiącej Królewny, można spotkać np. Piotrusia Pana.
  • Adventureland (Kraina Przygody) – jest obfita w liczne spotkania z Piratami z Karaibów, można przejechać się słynną kolejką  z Indiany Jonesa.
  • Frontierland – (Pogranicze), czyli kraina dzikiego zachodu.

Te 5 części tworzy Disneyland Park, szósta natomiast to:

  • Walt Disney Studios.

Do Walt Disney Studios niestety nie udało nam się dotrzeć, gdyż mieliśmy na Disneyland przeznaczone tylko jeden dzień i to bez noclegu. Jednego dnia nie uda się zobaczyć wszystkich wspaniałych atrakcji Disneylandu w Paryżu.

Ciekawostka
Disneylandu w Paryżu powstał w 1992 roku. Na świecie znajduje się jeszcze kilka innych parków rozrywki, które są atrakcjami dla dzieci i dorosłych: w Kalifornii (powstał w 1955 roku) na Florydzie (powstał w 1971 roku) Tokio (powstał w 1983 roku) Hong Kongu (powstał w 2005 roku)

Disneyland w Paryżu

JAK WYGLĄDA DZIEŃ W DISNEYLANDZIE W PARYŻU?

Samo wejście do krainy Walta Disneya jest niezapomnianym przeżyciem. Wchodzi się przez Aleję Główną, która odzwierciedla ulice małego amerykańskiego miasteczka z początku XX wieku.
Po chwili naszym oczom ukazuje się Zamek Śpiącej Królewny – symbol Disneylandu i słyszymy muzykę, która wybrzmiewa zawsze po zakończonej bajce – dźwięki migoczących gwiazdek. Od samego początku jest po prostu bajkowo. Zarówno dorośli i dzieci są zachwyceni.

Przeczytajcie: Montmartre w Paryżu w czasie Bożego Narodzenia – spacer z duszą po artystycznej dzielnicy.

Atrakcje Disneylandu w Paryżu znajdują się na zewnątrz i wewnątrz. Mnie najbardziej zachwyciła Kraina Fantazji, gdyż to właśnie tam mogłam spotkać się z moimi ulubionymi bohaterami z dzieciństwa.
„Pofrunęłam” razem z Piotrusiem Panem, zagubiłam się w labiryncie jak Alicja w Krainie Czarów, weszłam na wieżę, w której spała Śpiąca Królewna, spacerowałam z Siedmioma Krasnoludkami, odwiedziłam dom Pinokia. Michał z kolei cieszył się na spotkania z jego ulubionymi bohaterami z bajek Disneya – wizyta u Piratów z Karaibów, Indiana Jones i jego przygody, Dom Strachów i wiele atrakcji.  Muzyka, światła, kolory w paryskim Disneylandzie to uczta dla zmysłów, nie tylko dzieci, ale i też dla dorosłych.

Bajkowe sklepiki na terenie całego Disneylandu w Paryżu są niesamowite pod względem wystroju. Kuszą, a dzieciaki dostają tam zakupowego szaleństwa, czego konsekwencje finansowe ponoszą oczywiście rodzice. Mimo wszystko warto tam wstąpić i kupić chociażby drobny upominek.

Disneyland w Paryżu

UROCZYSTA PARADA W DISNEYLANDZIE W PARYŻU

Około godziny 18.00 nadchodzi czas, aby znaleźć sobie dobre miejsce na oglądanie parady, która odbywa się w Disneylandzie każdego dnia. Takiej parady nigdy wcześniej nie widzieliśmy. Momentami, aż łzy pojawiały się w moich oczach, kiedy to mijały nas bajkowe postacie. Teraz były bardzo blisko nas, witały się, śpiewały „Magic in the World”.  Na chwilę każdy z nas stał się częścią historii i wyobraźni Walta Disneya.

Przeczytajcie: Awinion we Francji. Pałac Papieski, most w Awinion, słynny Festiwal Teatralny i miasto Arles.

Disneyland w Paryżu
Disneyland w Paryżu
Około 21.00 odbywa się niezapomniany pokaz fajerwerków, symboliczny Zamek jest podświetlony. Gra świateł i dźwięków zostaje w pamięci na zawsze.

Disneyland w Paryżu to magia, która przenosi w inny świat – kolorowy, jak ze wspaniałego snu z którego chyba nikt nie chciałby się  obudzić. Wybierzcie się do Disneylandu, tam trzeba być – chociaż raz, jedyny raz, bo marzenia są po to, aby je spełniać! Jako dorosłe osoby, znowu poczuliśmy się jak dzieci gapiące się w telewizor i czekające na wygłupy Psa Pluto, narzekanie Kaczora Donalda czy też zabawy z Myszką Miki.  Ten bajkowy świat, który dawno temu był widziany w telewizorze stał się na wyciągnięcie ręki. Znaleźliśmy się w miejscu, które jest najbardziej pomysłową i emocjonującą atrakcją dla dzieci i dorosłych z całego świata. Dzień w Disneylandzie to powrót do dziecięcych lat. 

 A jakie są Wasze marzenia z dzieciństwa?

 

Więcej o Francji znajdziecie tutaj:
Francja

Zapraszamy Was również na Instagram oraz fanpage na Facebooku

Do zobaczenia gdzieś w drodze!