Gdynia – miasto z morza i marzeń. Myśląc o Gdyni czujemy sól morską, nadmorski wiatr, słyszymy krzyki mew i szum morza. To miasto portowe, nowoczesne, modernistyczne. Tutaj mieszkamy i tu jest nasz dom. W tym artykule chcielibyśmy podzielić się z Wami atrakcjami Gdyni, które warto zwiedzić. Jest ich mnóstwo, warto te atrakcje poznać, poczuć, doświadczyć. Zapraszamy na spacer po Gdyni. 

ULICA ŚWIĘTOJAŃSKA

Na tej ulicy zdecydowanie dzieje się. Ulica Świętojańska to gdyńska atrakcja, to serce Gdyni. Ulica Świętojańska pełni funkcję reprezentacyjną. Znajdziecie tutaj mnóstwo restauracji, kawiarni, sklepów, butików z luksusową odzieżą, lokali usługowych, prawniczych kancelarii i banków.

Dane historyczne podają, iż to pierwsza gdyńska ulica, która została wyłożona brukiem. Urządzano ją również zgodnie z planem miasta, a z czasem wybudowano modernistyczne kamienice. Ulica Świętojańska rozwijała się, a na mieszkanie w tej części Gdyni w dawnych czasach mogli pozwolić sobie tylko najbardziej zamożni.

Dzisiaj panuje tutaj spory zgiełk. My na Świętojańskiej czasami robimy zakupy i wpadamy do restauracji na posiłek, a jest ich tutaj sporo.

TARAS WIDOKOWY GDYNIA INFO BOX

Jeżeli mielibyście ochotę sfotografować lub po prostu podziwiać panoramę gdyńskiego Śródmieścia z Molem Południowym warto wejść na wieżę widokową o wysokości 22 metrów. Wieża znajduje się na ulicy Świętojańskiej. Wejść można schodami, istnieje możliwość wjechania windą. Na samej górze Waszym oczom ukaże się duże panoramiczne zdjęcie z zaznaczonymi ważnymi punktami na mapie Gdyni oraz peryskop.

NA ZDJĘCIACH: WIDOK Z TARASU WIDOKOWEGO INFO BOX ORAZ DAR POMORZA

WIDOK Z TARASU WIDOKOWEGO INFO BOX ORAZ DAR POMORZA

POMNIK WYSIEDLONYCH W GDYNI

Pomnik Wysiedlonych to bardzo nostalgiczna atrakcja Gdyni. Często mijamy ten pomnik w ferworze załatwiania wielu spraw. Pomnik Wysiedlonych możecie zobaczyć idąc Placem Gdynian Wysiedlonych – okolice dworca PKP.

Gdynianie 15 października 1939 roku zostali wysiedleni przez okupanta niemieckiego. Byli zmuszeni opuścić swoje domy, a klucze zostawić w drzwiach. Niemcy chcieli przejąć mieszkania. 80% Gdynian w tym czasie opuściło swoje mieszkania. Aby upamiętnić te smutne wydarzenia postawiono pomnik przedstawiający matkę z dwójką dzieci.

Rodzina ma ze sobą tylko jedną walizkę i wózek z dobytkiem. Dziewczynka macha do pieska, którego zabrać ze sobą nie mogli. Nie ma ojca – w zamyśle twórców pomnika miało to oznaczać, iż zaginął na morzu. I napis „Gdynianom wysiedlonym”. Miejsce bardzo wzruszające i zmuszające do zatrzymania się i refleksji – warto je zobaczyć.

Gdynia - Pomnik Wysiedlonych

SKWER KOŚCIUSZKI I MOLO POŁUDNIOWE / GDYNIA ATRAKCJE

Ważną atrakcją w Gdyni jest Skwer Kościuszki – nadmorski deptak, którym przyjemnie się spaceruje – szczególnie kiedy nie ma wielu turystów. W sezonie niestety turystów tłum i na trasie mija się multum budek z lodami, goframi, zapiekankami – nadmorski folklor. My lubimy spacerować tutaj o poranku, kiedy jest kameralnie i spokojnie. Koniecznie zróbcie sobie zdjęcie przy takiej atrakcji jak najstarsza fontanna w Gdyni o kształcie kielichów. Fontanna działa od maja do października, a powstała w latach 70-tych XX wieku.

Przedłużeniem Skweru Kościuszki jest Molo Południowe. Możemy stąd obserwować statki, plażę i  Sea Tower. Warto zrobić zdjęcie słynnego Daru Pomorza, a nawet można zwiedzić jego wnętrze oraz ORP Błyskawica – oba statki pełnią dzisiaj funkcję muzeów. Ponadto to stąd odpływają rejsy turystyczne po gdyńskim porcie, a nawet do Helu i na przekop Mierzei Wiślanej.

Na samym końcu Mola Południowego znajduje się – Pomnik Josepha Conrada – to człowiek bardzo związany z morzem oraz Aleja Statków Pasażerskich, które na przestrzeni lat zawitały do Gdyni.  Zaraz obok zobaczycie słynne Akwarium (warto je zwiedzić, aby bliżej poznać morski świat), a w oddali na morzu stoi Pomnik Marzyciela – najlepiej zobaczyć go poprzez lornetkę.

SKWER KOŚCIUSZKI I MOLO POŁUDNIOWE

AKWARIUM W GDYNI ATRAKCJE

POMNIK MARZYCIELA W GDYNI

MARINA W GDYNI

Gdyńska marina jest największą i najbardziej nowoczesną przystanią jachtową w Polsce. Usytuowana jest w samym centrum miasta. Można podziwiać w tym miejscu luksusowe jachty, łódki i łódeczki, żaglówki. Odbywa się tutaj wiele imprez żeglarskich i nurkowych. Funkcjonują żeglarskie kluby, gdzie wszyscy zainteresowani mogą zgłębić tajniki żeglowania. Wielu polskich żeglarzy wypływało stąd na wyprawy po świecie. Mariną uwielbiamy spacerować o zachodzie słońca. Tuż obok dumnie stoi najsłynniejszy gdyński wieżowiec, czyli Sea Tower – warto w tym miejscu podziwiać okoliczną architekturę w stylu nowoczesnym.

Gdyńska marina

GDYŃSKA ARCHITEKTURA NOWOCZESNA

JACHT PARK W GDYNI ATRAKCJE

NADMORSKI BULWAR I PLAŻA MIEJSKA / GDYNIA ATRAKCJE

Spacerując Nadmorskim Bulwarem – kolejną atrakcją w Gdyni dojdziemy do miejskiej plaży. Sam spacer w tym miejscu jest bardzo przyjemny. Bulwar ma długość ponad 1,5 km. Pełni funkcje rekreacyjną, ale i zabezpiecza przed sztormem. Spacerując Nadmorskim Bulwarem natkniecie się na ciekawy pomnik przedstawiający rybki. Gdyńskie Rybki  nawiązują do herbu miasta – wprowadzają spacerowiczów na plażę miejską.

Najpopularniejsza gdyńska plaża, na którą w upalne dni przybywają tłumy Gdynian. My lubimy przebywać na gdyńskiej plaży o poranku i najlepiej w dzień powszedni. Jest cicho, pusto, tylko szum morza, mewy przelatujące nad głowami, nadmorski wiatr. W tym czasie nie kupimy gofra, frytek belgijskich, lodów, gdyż liczne kawiarenki, restauracje, budki letnie ze smakołykami będą zamknięte. Ale to nic – jest tak pięknie, iż nic więcej do szczęścia nie trzeba.

Rekomendujemy też śniadanie lub wieczorny koktajl na plaży miejskiej z widokiem na morze w restauracji F. Minga.

Przeczytajcie: Muzea w Gdańsku, które warto zwiedzić. Poznajcie stolicę Pomorza!

NADMORSKI BULWAR

gdyńska plaża

A zaraz obok znajduje się Teatr Muzyczny. Może jakiś spektakl? Dla fanów kina polecamy pobliskie pobliskie Gdyńskie Centrum Filmowe.

GDYŃSKIE CENTRUM FILMOWE

KAMIENNA GÓRA

Kamienna Góra to atrakcja, gdzie rozpościera się piękny widok na Gdynię. Kamienna Góra to wzgórze. Można na nie wjechać kolejką lub samochodem. Jest możliwość wejścia na wzgórze schodami. Kolejka czynna jest cały rok, a wjazd i zjazd są bezpłatne. Wzniesienie w tym miejscu liczy 52 metry. Z punktu widokowego widać takie gdyńskie atrakcje jak: port jachtowy, skwer Kościuszki i Zatokę Gdańską. Charakterystyczny dla tego miejsca jest wysoki krzyż i park. Kamienna Góra była nazywana kiedyś Kamieńcem Pomorskim.

Przeczytajcie: Malownicze punkty widokowe na Gdańsk, Sopot i Gdynię.

GDYNIA WIDOK Z KAMIENNEJ GÓRY NA MIASTO

Na Kamiennej Górze znajduje się amfiteatr, w którym odbywają się róznegorodzaju koncerty.

Ponadto na Kamiennej Górze warto odbyć spacer tematyczny – szlakiem gdyńskiego modernizmu.

Gdynia to młode miasto. Powstawała w latach 20. i 30. XX wieku, a prawa miejskie otrzymała w roku 1926. W tym czasie w architekturze prym wiódł modernizm, stąd wiele budowli w Gdyni powstało właśnie w tym stylu architektonicznym.

Jakimi cechami wyróżnia się modernizm? Przede wszystkim są to: prostota, minimalizm i funkcjonalność.

Gdynia w latach świetności była bardzo atrakcyjnym miejscem do życia – między innym ze względu na swoją nowoczesność i dynamiczny rozwój. Wielu przybywało tutaj, aby się osiedlić, znaleźć pracę i żyć w mieście zbudowanym z morza i marzeń, nazywanym tak zresztą do dziś.

Moderna pięknie wpisuje się w krajobraz Gdyni, często nawiązując do architektury okrętów. Modernistycznych budowli znajdziecie tu mnóstwo. Warto zapoznać się z informacjami, które znajdują się na stronie internetowej modernizmgdyni.pl – opisano tam szlaki tematyczne, na których można podziwiać obiekty wzniesione w tym właśnie stylu.

Naszym ulubionym spacerowym szlakiem gdyńską moderną jest ten, który wiedzie przez Kamienną Górę – stylową dzielnicę Gdyni, pełną zabytkowych willi, kamienic i pięknych widoków na miasto.

Nie napotkacie tutaj wyłącznie stylu modernistycznego, ale też inne – styl dworkowy czy willowy.

Przeczytajcie: Zabytki Sopotu – szlakiem kamienic i willi.

KAMIENNA GÓRA GDYŃSKI MODERNIZM

Na trasie na szczególną uwagę zasługują takie modernistyczne obiekty jak:

  • Dom Mieszkalny „Opolanka” przy ulicy Piotra Skargi 9. To zabytkowy budynek wielorodzinny należący do najstarszych na Kamiennej Górze. Został zaprojektowany przez Włodzimierza Prochaskę i Tadeusza Jędrzejewskiego w stylu modernistycznym.
  • Willa Mariana Piotrowskiego znajdująca się przy ulicy Sieroszewskiego 1a, zbudowana w roku 1938. Ten obiekt zaprojektowało dwóch architektów: Zbigniew Kupiec i Tadeusz Kossak.
  • Willa Bliźniacza przy ulica Korzeniowskiego 25. Zaprojektowana przez tych samych architektów, którzy zrealizowali projekt Willi Mariana Piotrowskiego. Zbudowana w 1937 roku.
  • Willa Hrabiny Magdaleny Łosiowej, którą znajdziesz przy ulicy Korzeniowskiego 7, również zaprojektowana przez Zbigniewa Kupca i Tadeusza Kossaka. Wielu nazywa ją Łosiówką.
  • Budynek Polska ROB przy ulicy Korzeniowskiego 8–10, kompleksowo zaprojektowany w stylu modernistycznym lat 30. Mimo że to budynek biurowy, dzięki swojej architekturze idealnie pasuje do zabudowań willowych Kamiennej Góry.
  • Budynek Gdynika znajdujący się przy ulicy Sienkiewicza 39. Obiekt ten zaprojektował Wacław Tomaszewski w roku 1937.
  • Pensjonat Albatros przy ulicy Sienkiewicza 33 – zdecydowanie wyróżnia się na tle innych budowli modernistycznych w tym miejscu. Projekt Albatrosa powstał w roku 1930 i stworzył go Stanisław Odyniec-Dobrowolski.

Spacerując po Kamiennej Górze, zwróćcie również uwagę na dwie wille znajdujące się na ulicy Sienkiewicza: Willę Guttmana pod numerem 38 i Willę Ala pod numerem 27.

Po obejrzeniu architektury modernistycznej na Kamiennej Górze i podziwianiu widoków proponujemy Wam wizytę w Muzeum Miasta Gdyni, które znajduje się przy ulicy Zawiszy Czarnego 1. Dzięki temu bliżej poznacie dzieje Gdyni oraz obejrzycie pokaz filmowy o gdyńskim modernizmie.

MUZEUM MIASTA GDAYNI ATRAKCJE

NA ZDJĘCIU – WIDOK NA GDYNIĘ Z KAMIENNEJ GÓRY

Gdynia - KAMIENNA GÓRA

GDYŃSKIE MURALE

Bardzo lubimy odkrywać murale w Gdyni, a jest ich coraz więcej. Gdyński street art jest w pełni rozwoju. Spacerując po postindustrialnym Śródmieściu – najwięcej murali znajduje się na ulicy Żeromskiego, Waszyngtona i Derdowskiego. Natkniecie się między innymi na dzieła sztuki ulicznej, które nawiązują do morza i wszystkiego co z morzem związane. Nie brakuje murali ukazujących bardziej futurystyczne wizje – warto je odkrywać zaglądając też w gdyńskie uliczki i zakamarki. W Gdyni murali przybywa i warto je zobaczyć.

NA ZDJĘCIACH: JEDEN Z GDYŃSKICH MURALI NAWIĄZUJĄCY DO NADMORSKIEGO KLIMATU ORAZ RZEŹBA „GDYŃSKIE RYBKI” WPROWADZAJĄCA NA PLAŻĘ MIEJSKĄ W GDYNI

GDYŃSKIE MURALE

PORT MORSKI I MUZEUM EMIGRACJI/ GDYNIA ATRAKCJE

Do Portu Morskiego lubimy zaglądać szczególnie wtedy, kiedy zawijają tutaj ogromne statki wycieczkowe. Port w Gdyni odwiedzają największe crusery, które pływają po morzach i oceanach. Chętnie kiedyś w taki rejs byśmy popłynęli. Ponadto uwielbiamy widok na stoczniowe żurawie, rybaków, kolorowe kontenery.

Ciekawym i inspirującym miejscem na tym terenie jest Muzeum Emigracji. Jest to jedyne muzeum emigracji w Polsce – ukazuje historię migracji Polaków na przestrzeni lat. Budynek, w którym znajduje się Muzeum Emigracji, to zabytkowy dworzec morski, zbudowany w roku 1933. Z tego miejsca w latach 30. XX wieku wypływały statki pasażerskie z polskimi emigrantami. Rekomendujemy Wam zwiedzania takiej atrakcji w Gdyni jak Muzeum Emigracji.

Przeczytajcie: Muzea w Gdyni, które warto zwiedzić.

PORT MORSKI

GDYNIA ORŁOWO

Dzielnica Orłowo jest najpiękniejszym zakątkiem Gdyni, najbardziej romantycznym i klimatycznym. Przyjeżdżając tutaj, warto odkryć perełki Orłowa.

Wycieczkę rozpocznijcie w parku Kolibkowskim. Na terenie zespołu dworsko-krajobrazowego znajdziecie między innymi opuszczoną szklarnię, ale też inne ciekawe miejsca i atrakcje przyrodnicze.

Następnie udajcie się na spacer ścieżką pieszo-rowerową w kierunku mola w Orłowie – atrakcji w Gdyni. Przejdziecie przez malowniczy most nad potokiem Kolibkowskim, następnie ścieżką górującą nad plażą dojdziecie do promenady Królowej Marysieńki, która prowadzi prosto do mola.

Przeczytajcie: Pomorze z duszą – gdzie warto nocować i skosztować jesiennych specjałów.

GDYNIA ORŁOWO ATRAKCJE

Spacer malowniczym molem w Orłowie – jakże kameralnym w porównaniu z tym z Sopotu – to ważny punkt, jeśli zawitacie do tej gdyńskiej dzielnicy. Z samego końca mola roztaczają się piękne widoki na orłowską plażę, rybackie kolorowe łódeczki oraz orłowski klif. W górze fruwają mewy, po wodzie pływają łabędzie, a w oddali widać statki i żaglówki. Jest pięknie!

Molo kiedyś było drewnianą przystanią dla statków. Powstało już w czasie I wojny światowej. Rozbudowywane, zmieniane, częściowo zniszczone przez sztorm w roku 1949. Następnie wyremontowane ponownie, dzisiaj mierzy 180 metrów.

GDYNIA ORŁOWO WIDOK Z MOLA

GDYNIA ORŁOWO KLIF

Schodząc z mola, skręcie w prawo i skierujcie się w stronę widocznego z oddali klifu orłowskiego. Zwróćcie uwagę również na Ławeczkę Antoniego Suchanka. Dzieło zostało odsłonięte 31 maja 2009 roku i przedstawia malującego artystę wraz z jego malarskimi akcesoriami.

ŁAWECZKA ANTONIEGO SUCHANKA GDYNIA ORŁOWO

Będziecie również mijać most na rzece Kaczej, Domek Stefana Żeromskiego oraz przystań kutrów rybackich.

Spacerując po Orłowie, nie możecie pominąć wizyty w Domku Stefana Żeromskiego. We wnętrzu funkcjonuje klimatyczna kawiarenka, wypełniona wspomnieniami o Stefanie Żeromskim – jego pisarskiej twórczości oraz pobytach nad Bałtykiem. Prócz kawiarni są tutaj także przestrzenie udostępniane na wernisaże, wieczory poetyckie, kameralne koncerty, spotkania z artystami itp. Domek Żeromskiego można zwiedzać w weekendy w określonych godzinach – po wcześniejszym umówieniu się. A potem kawa lub herbata i coś słodkiego w kawiarence. To jest pomysł!

DOMEK STEFANA ŻEROMSKIEGO GDYNIA ORŁOWO

Stefan Żeromski marzył o posiadaniu willi nad morzem. Jego marzenie ziściło się we wsi rybackiej Orłowo, gdzie zamieszkał w malutkim różowym rybackim domku blisko klifu i plaży. To tutaj napisał powieść pod tytułem Sambor i Mestwin. Często z tego miejsca wybierał się na piesze wycieczki.

Tym, co zachwyca w Orłowie, jest niewielka, kameralna przystań rybacka z kolorowymi kutrami i łódkami. Najpiękniej to miejsce prezentuje się o wschodzie lub zachodzie słońca. Unoszące się na wodzie bądź zacumowane przy brzegu łódeczki naprawdę wyciszają. W miejscu tym można także podziwiać sprzęt rybacki oraz zapoznać się z tablicą informacyjną przedstawiającą dzieje osadnictwa rybackiego na tych terenach. Kolorowe łódeczki są stałym elementem krajobrazu Orłowa. Przy przystani znajduje się również sklepik, gdzie można zaopatrzyć się w smaczne ryby z połowów.

GDYNIA ORŁOWO ATRAKCJE

Kolejnym celem orłowskiego spaceru jest klif – niesamowita atrakcja w Gdyni – znany i podziwiany, będący głównym punktem wielu gdyńskich pocztówek.

Najlepiej oglądać go z poziomu plaży, można też odbyć spacer leśną ścieżką w Rezerwatu Przyrody „Kępa Redłowska” i stanąć na szczycie klifu, by podziwiać widoki.

Orłowski klif jest najczęściej fotografowanym miejscem w Gdyni. Jego długość to około 650 metrów, a zbudowany został przez naturę z gliny morenowej, gliniastych piasków i żwirów lodowcowych. Morze niestety upomina się o niego i z roku na rok jest go coraz mniej. Zachodzi tu zjawisko abrazji – stopniowego podmywania klifu przez wody Morza Bałtyckiego. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, iż kiedyś klif orłowski zniknie z mapy Gdyni na zawsze.

GDYNIA ORŁOWO KLIF

CIEKWOSTKA

Idąc plażą lub górą – klifem, dojdziesz do kolejnej dzielnicy Gdyni – Redłowa. Skierujcie się na plażę numer 14, gdzie znajdzicie huśtawkę, na której możecie zrobić sobie piękne zdjęcie, wpatrując się w morze. Zdjęcia tutaj wykonane wyglądają jak pocztówki z Karaibów, a najpiękniej jest o wschodzie słońca.

GDYNIA OKSYWIE I TORPEDOWNIA

Kolejną atrakcją w Gdyni jest dzielnica Oksywie – mało znane miejsce dla turystów, a bardzo popularny wśród miejscowych. W Gdyni Oksywiu można odbyć spacer w autentycznym klimacie rybacko-morskim.

Oksywie to jedno z najstarszych miejsc w Gdyni, cechujące się nie tylko klimatem rybackim, ale też wojskowym. Możecie tu zobaczyć pozostałości nadbrzeżnej baterii Canet oraz schron T-750 z czasów II wojny światowej i cmentarz Marynarki Wojennej. Nazwy ulic Oksywia nawiązują do ważnych osób i wydarzeń związanych z wojskiem.

Skierujcie się w stronę ulicy o nazwie Osada Rybacka. Spacerując nią, poczujecie nadmorską atmosferę, a w oddali będzie słychać szum morza. Na samym jej końcu zobaczycie stare rybackie pomieszczenia gospodarcze. Dochodząc do Kępy Oksywskiej, z której roztaczają się widoki na morze i odległy Hel, dojrzycie schody prowadzące w dół. Zejdźcie nimi, aby znaleźć się na Bulwarze Oksywskim. Tak – bulwary gdyńskie nie kończą się na tym jednym słynnym w centrum! Bulwar Oksywski jest spokojny i kameralny, zupełnie inny niż ten w Śródmieściu.

GDYNIA OKSYWIE BULWAR

Zastaniecie tutaj niewielką przystań rybacką z kolorowymi łódeczkami. Miejsce wygląda bardzo malowniczo. W oddali będzie widać bazę komandosów morskich Formozy, czyli dawną torpedownię – znów nawiązanie do klimatów wojskowych. Podążajcie bulwarem w lewo. Po drodze natkniecie się na odizolowaną plażę, rybackie łodzie, a idąc dalej, zobaczysz na wodzie słynną bazę komandosów.

GDYNIA OKSYWIE

GDYNIA OKSYWIE WIDOK NA TORPEDOWNIĘ

Następnie udajcie się do dzielnicy Babie Doły, aby zobaczyć kolejną atrakcję w Gdyni – Torpedownię. Najsłynniejsza jest tutaj plaża z widoczną w niewielkiej oddali powojenną bazą komandosów, która swoją działalność rozpoczęła w roku 1942.

Niemcy w czasie II wojny światowej budowali takie miejsca dla celów badawczych. Szukali również bezpiecznych lokalizacji do testowania torped – Gdynia okazywała się do tego celu idealna. Torpedownia była niczym innym jak halą montażową zbudowaną na zatopionych kesonach. Składano tam torpedy, ale też testowano ich moc, siłę wystrzału itp. Torpedownie były budowane kilka metrów od brzegu morza, a z lądem łączyło je molo. W Gdyni w czasach okupacji powstały dwa takie obiekty – na wspomnianym powyżej Oksywiu oraz na Babich Dołach. Ich konstrukcje są podobne.

Torpedownia na Babich Dołach po zakończeniu II wojny światowej zaczęła popadać w ruinę. Z czasem, aby nikt nie wchodził na jej teren, zniszczono ostatni odcinek pomostu kolejki wąskotorowej, który łączył topedownię z lądem. Do dziś można ją obserwować z oddali, jak osamotniona stoi na wodach Morza Bałtyckiego.

Dzisiaj to miejsce jest licznie odwiedzane przez fotografów i turystów, ale też jest obiektem pamięci historycznej.

Przeczytajcie: Stocznia Cesarska w Gdańsku i inne industrialne tereny.

BABIE DOŁY TORPEDOWANIA GDYNIA ATRAKCJE

GDYNIA – GDZIE WARTO ZJEŚĆ?

W Gdyni mamy mnóstwo ulubionych miejsc na obiad, kolację, drinka, kawę wraz z deserem i śniadania. Chętnie spędzamy wolny czas w gdyńskich obiektach gastronomicznych. Oto nasze reko0mendacje, gdzie warto zjeść w Gdyni:

  • F. Minga – Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego – idealne miejsce na śniadanie i wieczorny koktajl z malowniczym widokiem na morze.
  • Pasta Miasta – Świętojańska 46 – dla wszystkich fanów włoskiej kuchni – tutaj nie rozczarujecie się, jest pysznie.
  • Uboga Krewna – Ignacego Krasickiego 6 – kawiarnia oddalona od ścisłego centrum, ale z cudownym retro klimatem i wege ciastami.
  • Pokusa Bakery – Świętojańska 3 – hipsterskie miejsce na pyszne śniadanie.
  • Moshi Moshi Sushi – Władysława IV 52 – nazwa mówi sama za siebie: czyli raj dla wielbicieli kuchni japońskiej.
  • KAISER Patisserie – 10 Lutego 18a – mozna tutaj kupić świeże pieczywo oraz zjeść pyszny deser i wypić kawę, wystrój jest bardzo elegancki.
  • Biały Kot Kocia Kawiarnia – Władysława IV 7-15/lokal nr 4 – jeśli kochacie koty warto wybrać się do tego miejsca, które kotom pomaga i serwuje pyszne słodkości, kawy, herbaty.
  • Naleśnikarnia Fanaberia – Świętojańska 33 – wybór naleśników jest ogromny i zawsze są pyszne.
  • Happy People – Świętojańska 49 – przepyszne wypieki i słodkości, przytulny wystrój.
  • Flow Cafe – Świętojańska 69 – hipsterskie miejsce na śniadanie.

MAPA SPACERU PO CENTRUM GDYNI – NAJWAŻNIEJSZE MIEJSCA



Atrakcje Gdyni – zaskakują i wyróżniają się na tle innych miast w Polsce. Jest tutaj ciekawie, nowocześnie, portowo i smacznie. Lubimy tutaj żyć.
A Wy jakie macie doświadczenia z Gdynią? Odkryliście już Gdynię? Czy może jeszcze miasto z morza i marzeń przed Wami?

 
Więcej o Pomorzu znajdziecie tutaj:
Pomorskie

Zapraszamy Was również na Instagram oraz fanpage na Facebooku.

 

Do zobaczenia gdzieś w drodze!