Bardzo często zastanawiamy się dokąd pojechać na weekend w Polsce. Do dyspozycji mamy przecież nie tylko soboty i niedziele, ale i też słynną majówkę oraz inne długie weekendy. Warto ten czas wykorzystać na poznawanie pięknych miejsc w Polsce. Wyjazdy na weekend w Polsce mogą być tak samo fascynujące, jak te poza kraj. Oto nasze pomysły na weekend w Polsce – i ten długi i ten krótki.

WYJAZD NA WEEKEND W POLSCE – MAJÓWKA W TRÓJMIEŚCIE

Wyjazd na weekend do polskiego miasta? No jasne! Gdańsk, Sopot i Gdynia na pewno spełnią wszystkie Wasze oczekiwania. Każde z tych miast jest inne i oferuje zróżnicowane atrakcje. Gdynia – z morskim klimatem, nowoczesna. Sopot – bardzo turystyczny, ale chwilę wytchnienia od sopockiego zgiełku znajdziecie wśród sopockich willi i kamienic w Sopocie Górnym. Gdańsk – zachwyci zabytkami, historią i malowniczymi widokami znad Motławy.

GDAŃSK Wyjazd na weekend w Polsce

GDYNIA Wyjazd na weekend w Polsce

DŁUGI WEEKEND NA KASZUBACH

W ciągu roku nie tylko mamy do dyspozycji długi weekend majowy. Przedłużonych weekendów jest o wiele więcej i zawsze warto ten czas wykorzystać na zwiedzanie Polski. Ciekawym pomysłem na kilkudniowy pobyt będą Kaszuby – przepiękna przyrodnicza kraina. Na Kaszubach czekają na Was piękne jeziora, rezerwaty, zabytkowe dworki, klimatyczne kaszubskie wsie, skanseny. Warto skosztować także regionalnej, kaszubskiej kuchni.

Będąc na Kaszubach warto wybrać się do Kaszubskiego Parku Etnograficznego, Rezerwatu Przyrody Beka czy do Zamku w Rzucewie nad Zatoką Pucką.

KASZUBY

WEEKEND W POLSCE – W KAZIMIERZU DOLNYM NAD WISŁĄ

Bardzo lubimy odwiedzać mniejsze, klimatyczne miasteczka w Polsce, a takim zdecydowanie jest Kazimierz Dolny nad Wisłą. To miejsce z artystyczną duszą, którą widać i czuć w każdym zakątku. Zwiedzicie tutaj renesansowy Rynek, malownicze i stare uliczki, Górę Trzech Krzyży z której roztacza się panorama miasteczka, galerie ze sztuką, rękodziełem, Bulwar Nadwiślański. Wyjazd na weekend w Polsce do Kazimierza Dolnego nad Wisłą będzie świetnym pomysłem.

Gdzie nocować w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą ?

 

KAZIMIERZ DOLNY NAD WISŁĄ

MAJÓWKA W POLSKICH GÓRACH – BESKIDY

W długie weekendy górskie tereny w Polsce są bardzo oblegane, ale nie Beskidy, a szczególnie Beskid Niski. Jeśli chcecie spędzić czas w otoczeniu przyrody i w kameralnych warunkach ta część Polski będzie wyborem idealnym. Beskid Niski nie został do tej pory zdominowany przez masową turystykę. Zachwyca o każdej porze roku – my odwiedziliśmy te tereny zimą. Będąc w Beskidzie Niskim w majówkę koniecznie przejdźcie malowniczy szlak górski do Doliny Bielicznej. Zapoznajcie się z historią ludności łemkowskiej, która te tereny zamieszkiwała, podziwiajcie łemkowskie cerkwie.

Oczywiście możecie wybrać wyjazd weekendowy w inną część Beskidów, jak np. : Beskid Wyspowy, Beskid Śląski, Beskid Żywiecki, Beskid Sądecki czy Beskid Mały.

Przeczytajcie: Beskid Niski zimą w 3 dni – atrakcje, które warto zobaczyć będąc pierwszy raz?

DŁUGI WEEKEND W KARKONOSZACH – KARPACZ, SZKLARSKA PORĘBA

Kolejną propozycją na spędzenie długiego weekendu w Polsce są Karkonosze. Mając kilka dni warto dokładnie zwiedzić dwa karkonoskie miasteczka – Karpacz i Szklarską Porębę. Ponadto nie można odmówić sobie frajdy z wejścia na Śnieżkę – królową Karkonoszy i zjedzenia pysznego obiadu w kultowym schronisku górskim Samotnia.
W majówkę lub inny długi weekend na pewno nie będziecie się nudzić w Karkonoszach.

Gdzie nocować w Szklarskiej Porębie ?

KARPACZ I SZKLARSKA PORĘBA Wyjazd na weekend w Polsce

POMYSŁ NA MAJÓWKĘ W POLSCE – PAŁACE I ZAMKI DOLNEGO ŚLĄSKA

Jak już zapewne wiecie na Dolnym Śląsku jest najwięcej zamków i pałaców. Wiele z nich zostało odrestaurowanych, ale są i takie, które popadają w ruinę. Na majówkę czy też inny długi weekend w roku warto wybrać się na wycieczkę szlakiem pałaców i zamków Dolnego Śląska. Proponujemy wam tour weekendowy szlakiem Doliny Pałaców i Ogrodów oraz zwiedzenie tak słynnych obiektów jak Zamek Czocha i Zamek Książ. Na pewno będziecie oczarowani. A to wszystko u stóp polecanych powyżej Karkonoszy. Więc może warto przedłużyć długi weekend i zrobić sobie dłuższy urlop na Dolnym Śląsku?

Przeczytajcie: Dolina Pałaców i Ogrodów oraz Zamki Dolnego Śląska.

DOLNY ŚLĄSK PAŁACE

WEEKEND W TORUNIU

Toruń to kolejne miasto w Polsce idealne na wyjazd weekendowy. Ciekawe atrakcje czekają zarówno na dzieci, jak i na dorosłych.

Co warto robić w Toruniu w długi weekend:

  • Zwiedzić Stare Miasto
  • Wybrać się na spacer Bulwarem Filadelfijskim
  • Poznać Muzeum Zabawek i Muzeum Toruńskiego Piernika
  • Zwiedzić słynne Planetarium

Uroku długiemu weekendowi doda nocleg w klimatycznym hoteliku, np. Petite Fleur, znajdujący się w samym sercu Torunia. Miejsce to przenosi do Paryża.

TORUŃ Wyjazd na weekend w Polsce

DŁUGI WEEKEND W LUBLINIE

Zestawienie pomysłów na wyjazd na weekend w Polsce nie mogło pozostać bez pięknego Lublina. Będąc tutaj przeniesiecie się do przeszłości. Lublin to mieszanka kontrastów, starego i nowego. Polecamy chłonąć atmosferę panującą na Starym Mieście, wybrać się na kilka punktów widokowych, z których można obejrzeć panoramę miasta. Na pewno spodoba Wam się mniej znana atrakcja Lublina jak Podwórko Domu Słów. Pamiętajcie, iż długi weekend w Lublinie bez skosztowania słynnego cebularza się nie liczy.

Przeczytajcie: Lublin na weekend – atrakcje i zwiedzanie.

LUBLIN

WYJAZD WEEKENDOWY NA PÓŁWYSEP HELSKI

Jeśli majówka to na myśl przychodzi Morze Bałtyckie. A gdzie jest nad Bałtykiem najpiękniej? Z pewnością jednym z faworytów będzie Półwysep Helski. Każda z miejscowości należących do Półwyspu Helskiego ma sporo do zaoferowania i nie jest to tylko wylegiwanie się na plaży.

Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata i Hel – w trakcie długiego weekendu możecie intensywnie eksplorować te nadmorskie miejscowości, a jeśli pragniecie pobycia z dala od turystycznego zgiełku wybierzcie Kuźnicę. Koniecznie wybierzcie się do Fokarium na Helu.

FOKARIUM HEL

WYJAZD NA WEEKEND W POLSCE – SUWALSZCZYZNA

Zestawienie topowych miejsc na majówkę lub inne długie weekendy w Polsce zamyka kameralna Suwalszczyzna. Ta nieodkryta kraina w Polsce skrywa mnóstwo „perełek”, które trzeba poznać. Oczarują Was jeziora, rezerwaty, zielone wzgórza, historie
o staroobrzędowcach. Będąc na Suwalszczyźnie koniecznie wybierzcie się na rejs statkiem Doliną Rospudy – najlepiej o zachodzie słońca. Na Suwalszczyźnie można złapać dystans, wyciszyć się i prawdziwie odpocząć. Na długi weekend Suwalszczyzna będzie idealnym wyborem.

DOLINA ROSPUDY

SUWALSZCZYZNA Wyjazd na weekend w Polsce

Nasze topowe zestawienie zawiera 10 pomysłów na weekend w Polsce. Możliwości jest oczywiście o wiele więcej i ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Gdzie planujecie spędzić majówkę w tym roku i inne długie weekendy? Macie już plany?

 

Więcej znajdziecie tutaj:
Inspiracje

 

Zapraszam Was również na mój Instagram oraz fanpage na Facebooku

Do zobaczenia gdzieś w drodze!