Podróżując po terenach Podhala stwierdziliśmy, że musimy odwiedzić i sfotografować najpiękniejsze punkty widokowe, z których rozpościera się widok na Tatry. Odwiedziliśmy, aż 9 takich miejsc jednego dnia. Jesienią widoki na Tatry są przepiękne. Oto nasza subiektywna lista miejsc z bajecznymi widokami na polskie góry, a do miejsc tych dotarliśmy samochodem. Na końcu artykułu znajdziecie mapę z zaznaczonymi punktami widokowymi. Dzięki temu będziecie wiedzieć, jak do konkretnych punktów widokowych na Tatry dojechać samochodem.

PUNKTY WIDOKOWE NA TATRY

Tatry, majestatyczne pasmo górskie w Europie Środkowej. Słyną nie tylko z imponujących szczytów i wspaniałych szlaków. To także punkty widokowe, które w Tatrach są prawdziwymi klejnotami dla miłośników natury. Właśnie z tych strategicznie usytuowanych miejsc można doświadczyć niezwykłych emocji, które oferuje zachód słońca nad tym pięknym regionem. Zdecydowanie najpiękniejsze widoki, jakie oferują polskie góry. Tatry to także wspaniałe miejsca dla miłośników fotografii oraz lubiących zatracić się we własnych myślach. Przekonajcie się, jakie wyjątkowe punkty widokowe mogą to wszystko zapewnić!

ZĄB

Pierwsze miejsce na naszej samochodowej trasie, do którego prowadzi malownicza droga znajduje się między wsią o nazwie Ząb, a miejscowością Nowe Bystre.
Z tego punktu widokowego można podziwiać nie tylko Tatry Zachodnie, ale i też naszym oczom ukazuje się panorama Zakopanego. W pobliżu pasą się krowy, a my nawet jeźdźców konnych spotkaliśmy. Samochód zaparkowaliśmy na poboczu drogi. Nie ma w tym miejscu wyznaczonego parkingu. Popatrzcie jakie piękne widoki rozpościerają się z tego miejsca.

punkty widokowe na Tatry - Ząb

punkty widokowe na Tatry - Ząb

BACHLEDÓWKA

Całkiem niedaleko znajduje się kolejne przepiękne miejsce. To wioska Bachledówka, a z niej widoki na zielone doliny, Tatry, pastwiska… W tym miejscu nie ma problemu ze znalezieniem parkingu, gdyż znajduje się on przy kościele. Tam też samochód pozostawiliśmy i poszliśmy podziwiać widoki. Jesienny las, a w oddali góry. Schodząc niżej znajdziecie opuszczoną, drewnianą chatkę.

punkty widokowe na Tatry - Bachledówka

punkty widokowe na Tatry - Bachledówka

GLICZARÓW GÓRNY

Ten punkt widokowy na Tatry znajdziecie przy popularnej góralskiej karczmie, której nazwa to „Karczma Widokowa” – nic dodać, nic ująć, a piękne krajobrazy gwarantowane. Przy karczmie warto zostawiać samochód. To najlepsze i najbardziej bezpieczne miejsce, gdyż na ulicy panuje spory ruch. Z tego miejsca Waszym oczom ukaże się panorama Tatr Wysokich, a nawet i Giewont widać.

punkty widokowe na Tatry - Gliczarów Górny

punkty widokowe na Tatry

Przeczytajcie: Gdzie zjeść w Zakopanem? Klimatyczne restauracje i góralska kuchnia.

LITWINKA / CZARNA GÓRA

Litwinka / Czarna Góra to urokliwe miejsce, gdzie górzyste krajobrazy, malownicze doliny i dziewicza przyroda tworzą niepowtarzalną atmosferę. Symbolem tego miejsca jest ogromny, metalowy krzyż. Z daleka od razu go widać. To znak, iż w tym miejscu należy zaparkować i stąd rozpościera się malowniczy widok na góry. Wokół metalowego krzyża znajdują się drewniane ławki i stoliki, a więc jest to też świetne miejsce na wypicie herbaty z termosu i zjedzenie posiłku. My tak właśnie zrobiliśmy, chociaż szybko przegonił nas z tego miejsca wiejący wiatr. Widać Tatry, Pieniny, a nawet Gorce.

punkty widokowe na Tatry - Litwinka

Przeczytajcie: Tatry dla początkujących – cudowne miejsca, z których będziesz podziwiał panoramę polskich gór.

PRZEŁĘCZ NAD ŁAPSZANKĄ

Kolejne miejsce z malowniczymi widokami na polskie góry to Łapszanka. Przełęcz znajduje się na Pogórzu Spiskim i ciągnie się od Bryjowego Wierchu do Zubrovki. Droga, którą tutaj dojedziecie prowadzi od Łapsz Wyżnych, aż do Jurgowa. Na trasie znajduje się też miejscowość Łapszanka. Będąc u celu będziecie już blisko granicy polsko – słowackiej. Na Przełęczy stoi kapliczka, z którą związana jest smutna historia. Tutaj warto pozostawić samochód.  W tym miejscu byliśmy już dwa razy – jest tutaj po prostu bajecznie, a obok podhalańskie owce! Miejsce to należy do ulubionych większości fotografów krajobrazowych. W Łapszance rozpościera się panorama na Tatry Wysokie.

Przełęcz nad Łapszanką Tatry

Łapszanka Tatry
CIEKAWOSTKA – KAPLICZKA NA PRZEŁĘCZY NAD ŁAPSZANKĄ
Kapliczka z dzwonem powstała w tym miejscu w roku 1928, aby ostrzegać przed nadchodzącą burzą i miała to zjawisko atmosferyczne odpędzać. Jednak 17 lipca 1967 roku piorun zabił mieszkańca Łapszanki, który dzwonił dzwonem i przed burzą ostrzegał. Cała Przełęcz to piękny punkt widokowy na Tatry Wysokie oraz Tatry Bielskie.

CZORSZTYN

Miejsce z malownicza trasą, która do niego prowadzi. Prócz Tatr, widoku na Podhale i Pieniny można zobaczyć tutaj, aż dwa zamki: Zamek Czorsztyn, a dalej Zamek w Niedzicy. Uroku dodaje też widok na Jezioro Czorsztyńskie. Jesienne kolory malowały ten krajobraz.

ruiny zamku w Czorsztynie

Przeczytajcie: Piękno polskiego Spiszu – sześć malowniczych miejsc.

PRZEŁĘCZ KNUROWSKA

Krętą i wąską drogą wspinaliśmy się coraz wyżej. Widoki zza szyb samochodu zachwycały: rozległe pola, wzniesieni, a w oddali wysokie szczyty gór. Momentami czuliśmy się trochę jak w Toskanii – wszystko przez malownicze wzgórza. W oddali rozpościerał się też widok na jezioro. Zaparkowaliśmy w niewielkiej zatoczce przy prywatnej posesji. Niestety nie łatwo tutaj o parking i chyba to jedyne sensowne miejsce, przy którym warto się zatrzymać. Widoki zachwycały. Jeden z piękniejszych punktów widokowych na Tatry.

punkty widokowe na Tatry - Przełęcz Knurowska

Przeczytajcie: Malownicze punkty widokowe na Gdańsk, Sopot i Gdynię

POLANA GŁODÓWKA I DROGA NUMER 960

Jadąc z Bukowiny Tatrzańskiej w kierunku Wierchu Poroniec trafia się na Polanę Głodówkę. Najbardziej popularny kadr z tego miejsca to ten, gdzie widać przed szczytami drewniane chatki. Na polanie często można spotkać bacę wypasającego owcę. Zaraz obok znajduje się krajobrazowa droga numer 960 w kierunku Łysej Polany, na której warto zrobić kilka zdjęć, gdyż w tle również widoczne są Tatry. My mieliśmy trochę mniej szczęścia, gdyż akurat tego dnia szczyty przysłaniała mgła. Niemniej jednak zdjęcia i tak wyszły bardzo ładne.

POLANA GŁODÓWKA I DROGA NUMER 960

 DROGA NUMER 960 Tatry

ANTAŁÓWKA – PUNKT WIDOKOWY NA TATRY

Ten punkt widokowy na Tatry znajdziecie w sercu Zakopanego, a więc w centrum. Widoki na góry z tego miejsca są niesamowite, widać również skocznię narciarską. Jak dotrzeć na punkt widokowy Antałówka? Już podpowiadamy. Można to zrobić pieszo i samochodem.  Od słynnych Krupówek to tylko 30 minut pieszego spaceru. Punkt widokowy Antałówka nazywany jest również Bachledzkim Wierchem. Z punktu widokowego Antałówka widać nie tylko Tatry ale też Gorce.

ANTAŁÓWKA - PUNKT WIDOKOWY NA TATRY

BUTOROWY WIERCH

Nad Kościeliskiem – tuz obok Zakopanego znajduje się szczyt Butorowy Wierch. Można dojechać tutaj samochodem lub kolejką krzesełkową o tej samej nazwie (rusza z Kościeliska). Wysokość Butorowego Wierchu to 1160m. Widoki, które rozpościerają się z Butorwego Wierchu ukażą Wam piękne Tatry Zachodnie, Słowackie. Widać również malownicze Kościelisko i Zakopane. Ten punkt widokowy na Tatry warto odwiedzić.

MAPA – PUNKTY WIDOKOWE NA TATRY

Mapa punktów widokowych na Tatry to niezawodne narzędzie dla wszystkich entuzjastów przyrody i piękna górskiego krajobrazu. Ta szczegółowa mapa zawiera informacje o najlepszych lokalizacjach, z których można podziwiać wspaniałe panoramy Tatr. Dzięki niej można łatwo zaplanować trasę wędrówki. Warto zapisać ją sobie na najbliższy wyjazd w Tatry.



Tatry zachwycają o każdej porze roku. Dla nas najbardziej atrakcyjne są jesienią ze względu na przepiękne złote kolory. Uwielbiamy ten czas i za rok na pewno ponownie wrócimy na Podhale, aby odkrywać nowe miejsca i szlaki. Być może odkryjemy nowe punkty widokowe na Tatry. Kto wie?

 

Więcej o Małopolsce znajdziecie tutaj:
Małopolskie

 

Zapraszamy Was również na Instagram oraz fanpage na Facebooku

Do zobaczenia gdzieś w drodze!